Jump to content
FAS Goran
zunto

Opel Kadett D

Recommended Posts

Samo radis restauraciju ili imaš neki projekat na umu ?

Inače deluje baš baš dobro očuvano i unutrašnjost koliko se da videti na slici. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa zamisao je sr ili gte ali bez onih plasticnih spojlera, lovim sada enterijer od gte ili sr. Dakle tabla i sedista, mada sedista mozda svoja prepravim. Sada je u ok. stanju, ide ona faza navlacenja drlova.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sedišta su recaro, verujem da pašu od suze,a tabla sa obrtaljkom je obavezna.
Do skoro sam imao 16sh motor sa 66kw iz suze/Ascone GT i sa 130Nm torka...ode u kobasice...
Moj ćale je takvog kupio 1983,Ida,sa 1,2 ohv motorom i okruglim farovima i malim gepek vratima....
Uživaj!
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadnja su samo tvrđa,nemaju neki poseban profil....jedino što sada neće biti ista, usklađena....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

zaintereovan, kako da stupimo u kontakt? Hvala
Lm, opran. Za sad to je pristojno, polako pravimo spisak sta nabavljati. Sto se korozije tice, videce te slike, nista strasno. Felne su tu, stigli su i poklopci.
Konceptualno jako komotan auto, svetao, sa vise nego pristojnim gepekom.

 

kadett rr010.jpg kadett rr011.jpg kadett rr003.jpg

kadett rr004.jpg kadett rr005.jpg kadett d 006.jpg

kadett rr006.jpg kadett rr007.jpg kadett rr008.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio slike na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro očuvan, nema ovde preteranog ulaganja. A ova korozija za auto ovog godišta ja zaista ništa strašno, obzirom šta se da videti i na novijim...

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, zunto said:

Konceptualno jako komotan auto, svetao

Kao da pricas o kupljenom stanu ;) . Svi ti stariji modeli su takvi - tanki stubovi, niske i ravne linije prozora, samim tim i velike staklene povrsine.

Danas su tu zbog bezbednosti i i dizajna masivni A i B stubovi. O C stubovima tek da ne pricamo, kod Compacta su opusteno sirine i po 80-90 cm da ne vidis nista u rikverc. Visoke linije prozora, pozadi su kao puskarnice... Ne racunam tu Golfa koji je po pitanju koncepta isti 40 godina.

Bukvalno kada sednes iz takvog ususkanog vozila (sa visokim bokovima, ogromnim stubovima) u neko starije - osecas se "kao go", skoro sam vozio jednu 205-icu :) . Ali ja ih volim, na jednom slicne generacije kao ovaj Kadett sam i naucio da vozim, a kako sam stariji sve vise cenim starije i prave automobile (u odnosu na ovu konfekciju i pomodarstvo danas).

Zapljunuo sam se i sa zadovoljstvom pratim napredak radova, sa srecom ;) !

Share this post


Link to post
Share on other sites
'zvolte...
 
IMG_20201203_073158.thumb.jpg.3462a7e8e655168a0b1a9befb86c34a6.jpg
 
Doduše samo prednja, al' jebajga.
pomoc ako moze

Послато са MI 9 помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrlo rado bi pomogao, ali ja ne znam prodavca... video siceve i odmah se setio ove teme.

Ja sam samo skrinšotovao oglas a da je kreten postavio broj telefona u oglasu bilo bi lakše. Ovako kontam da ga preko imena i prezimena nađeš na FB i pošalješ poruku. I reci mu da sam rekao da je kreten. 

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crna Gora,ali nema više tog oglasa...

https://m.facebook.com/aco.maudic?tsid=0.16014797400778336&source=result

 

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

 

 

 

 

https://www.kupujemprodajem.com/automobili-delovi-i-alati/auto-enterijer/recaro-opel-kadett-c-ascona-manta/oglas/104913569
Ali se ne preklapaju...

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preterao si, krenula skàla za temp.preko pola

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/3/2020 at 5:05 PM, Ivan said:

 a kako sam stariji sve vise cenim starije i prave automobile (u odnosu na ovu konfekciju i pomodarstvo danas).

Zapljunuo sam se i sa zadovoljstvom pratim napredak radova, sa srecom ;) !

+1!

Niti sta da dodam niti da oduzmem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

I menjaj taj sat...
Original felne od gte?

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
I menjaj taj sat...
Original felne od gte?

Sent from my motorola one macro using Tapatalk


felne da ali sat nije...koliko kosta sredjivanje felni,14-ca,alu?Da li je 25 po felni mnogo,svojevremeno sam sedamnesticu za bmw dvodelnu toliko placao.e278bdcfeccedd469fde0b454bebaf41.jpg

Послато са MI 9 помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na ovo sam mislio.
To da turiš!opel_kadett_1980_opel_kadett_1980_2250135567698148676.thumb.jpg.016b3fff178be171b20e1472db776b80.jpg

Sent from my motorola one macro using Tapatalk


takvu trazim tj.sa tim fontom,ja sam naso jednu ali nije taj font.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takva je bila mom kadettu.
Ima ih po odpadima,samo treba imati bezgranično živaca i biti uporan.
Moj ćale je kupio nov kadett d u IDA,1.3 , početkom osamdesetih,među prvima sa hečbek 5. vratima. jednom prilikom radio u Hrvatskoj,kaže čovek razbio sam mog kadetta hoćeš sat sa obrtaljkom...i ćale uzme .
Kada sam vozio Asconu stalno mi se lomile kvake za otvaranje vrata,a iste i na Kadettu, isto se i lome,a imam drugara koje je imao odpad i čim stigne Kadett on mi javi zbog toga....joj bio jedan sivi Kadett the,sa recaro sedištima i spojlerima...

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...