Jump to content
FAS Goran
Slob81

Fiat Nuova Bravo 1.6 MJet 120ks

Recommended Posts

Na Bravo primercima koje sam imao i koji su imali pun tocak je bila dimenzija 205/55r16 a pod je bio ravan. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da si se "izborio" i za klin za centriranje tocka, plasticni umetak za srafove (cesto na tome zakinu, a ljudi ne traze).

Sad si miran :) , ponekad samo proveris copu, pritisak u njemu treba da je 4.2 Bar. A ja ti od srca zelim da ti nikad ne zatreba ;) .

 

PS: Neka lepa decenijska forumska praksa je da se ovde medjusobno pomazemo. Pa informaciju "vratis" informacijom - gde si pazario, koliko para i sl. Mis'im, licno ti rekoh sta koliko i gde kosta :) - ali sigurno informacije vrede nekome kasnije, mozda se nesto u medjuvremenu promenilo, itd. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Izborio" :D  Na tvoj predlog, kolega u povratku iz N.Sada svratio u Inđiju na otpad, Vinogradarska 34, i uzeo, tocak 1000din. alat 1000din, plus kuka za slepanje 500din. ukupno 2500din. Kaze vratio ga za klin, vratio se posle 2min sa klinom i sve ok. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Normalno da ce da se vrati. I da uzmes sve sto si posteno platio, a ne da vacare. Znas kako lepo taj klin pripomogne da se okaci tocak koji montiras. Ili onaj plasticni nastavak, da lakse usrafis sraf.

Nego, koja li im je to nova fora, da kuku prodaju odvojeno :D ?

Rekoh ti vec da copavac uzeh za iste pare, a alat je sadrzao sve, ukljucujuci i kuku. Ukupno 2000 kinti, sa klupskim popustom je bilo 1800.

Nisi imao kuku u onom tvom stiroporu, tj pregradi u gepeku?

Sada mozes stiropor i set za reparaciju na oglase - em si ubacio pravi tocak, em zaradis vise nego duplo i oderes se od love :D . Hvala za info o cenama.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam za kuku u cemu je fora, mozda je od Audija original :) Nisam imao kuku, samo onaj set za reparaciju, ne znam u cemu je fora sa tim klinom, sto ga lepo ne stave u alat nego moras da ih opominjes?  

Pitao ga i za set, da li otkupljuje, kaze jok, tako da ide na oglase.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Slob81 said:

ne znam u cemu je fora sa tim klinom, sto ga lepo ne stave u alat nego moras da ih opominjes?

Nije fora samo sa klinom. Vrlo cesto daju samo plastiku, dizalicu i njenu polugu.

A u tom kompletu imas jos par neophodnih ili korisnih stvari - kuka za vucu, taj klin za kacenje felne, plastika za usrafljavanje, krstasti/ravni srafciger... A zasto ih opominjes - pa znas i sam :) .

Bilo je i po nasim oglasima na forumu par tih setova za reparaciju, svoj Fix&Go set sam takodje prodao odavno. Mada ima stvarno odlican kompresor - ako ti treba, gre'ota je prodavati (ja vucem klasicnu pumpu ceo zivot). Neka okvirna cena je 30 EUR, pa gadjaj +/-, koliko mislis da mozes da uzmes. Pregrada gepeka odgovara i za Nuova Bravo i za Deltu, cisto da malo prosiris ciljnu grupu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/20/2020 at 8:59 PM, Slob81 said:

"Izborio" :D  Na tvoj predlog, kolega u povratku iz N.Sada svratio u Inđiju na otpad, Vinogradarska 34, i uzeo, tocak 1000din. alat 1000din, plus kuka za slepanje 500din. ukupno 2500din. Kaze vratio ga za klin, vratio se posle 2min sa klinom i sve ok. 

E ovaj info i meni mnogo znaci! Zahvaljujem! U ozbiljnoj dilemi sam bio da li na mesto rez.tocka moze stati obicna 16ica sa 205/55 ili mora copavac... 

Sad znam sve to pa cak i cenu i mesto gde nabaviti sve to! Jos samo vreme tj dan da se produzi pa da se provozam nekad, a mozda ubodem i naslon za ruku... Hm.. sad procitah i post na prethodnoj strani, moze i klasicna 16ica. haha :D

Edited by MiloshBg

Share this post


Link to post
Share on other sites

16'' je po eLearn jedino i isla na mesto rezervnog tocka ;) , za verzije sa 17'' i 18'' tockovima (ostale su isle sa Fix&Go, osim ako naravno nije bilo drugacije zahtevano prilikom kupovine). Znaci da 16'' fizicki staje u gepek, ako te to zanima. Samo ide ona plica plastika za poravnavanje poda (ne kao ova sto je kolega kupio za copu), kacio sam slike na prethodnoj strani.

S druge strane, u pocetku je na sve verzije Brava opciono mogao 15'' tocak, ET im je bio 31.5mm (16'' 31mm, 17'' 31mm, restyle Sport 17'' 26mm, 18'' 35mm). Pa biraj sta ti odgovara kao rezerva - Fix&Go, copa ili tocak punih dimenzija.

@Slob81

Eto zasto ti iznad potenciram da je "dvosmeran" tok informacija prisutan na forumu od osnivanja ;) . Pomogao si coveku, pomoci ces i drugima ubuduce, a oduzelo ti je minut vremena. Nikada nisam shvatao takve sklopove koji se ovde pojave samo kada imaju problem ili im nesto treba, dodju do informacije, rese ono sto ih muci i vise ih nigde nema. Bar sa povratnom informacijom, da bi ostali koji su se trudili da pripomognu ili zainteresovali znali... Tj. nema ih do sledeceg problema :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/21/2020 at 10:30 PM, MiloshBg said:

E ovaj info i meni mnogo znaci! Zahvaljujem! 

Nema na cemu. Ne mogu mnogo da pomognem sto se tehnickih problema tice ali informacijom mogu :)

Ivane slazem se sa tobom, barem da se jave sa informacijom da li su resili problem, ali verovatno jesu, cim ih nema :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...