Jump to content
FAS Goran
Slob81

Fiat Nuova Bravo 1.6 MJet 120ks

Recommended Posts

Od pre nekih mesec dana vlasnik Brava 1.6  120ks,  vrlo sam zadovoljan, u odnosu na puntica koji sam vozio ozbiljan auto, izuzetno ocuvan primerak, i spolja i iznutra, utegnut, stabilan, ubrzava, koci, sve :) auto je kupljen od Duleta sa foruma, na poklon sam dobio i hrom plastiku na retrovizorima, postavicu i neke slicice ako nekog zanima, mislim na auto, ne na Duleta :) sad od ulaganja imam da mu zatamnim malo stakla i nadstresnica jer za garazu nemam mesta.

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Slob81 said:

neke slicice ako nekog zanima, mislim na auto, ne na Duleta 

Hej hej hej, polaaaako, nemoj sve om'a :shock: 

 

Šala ofc, slobodno predstavi auto :) Kako ne, punto-bravo nebo i zemlja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Slob81 said:

auto je kupljen od Duleta sa foruma, na poklon sam dobio i hrom plastiku na retrovizorima, postavicu i neke slicice ako nekog zanima

Ahaaaa, znaci ti si taj :detective: . Gde parkiras :D

Samo da znas da mi Dule i ti dugujete te poklopce retrovizora. Da nisam bio zainteresovan, ne bi on ni znao da pored Delte (kako ih je prodavao) mogu i na Bravo. Da ne pricam sto me je ispalio da po ovom vremenu prckam sa plasticnim zabicama i skidam svoj poklopac da bih proverio:

 

Salu na stranu :) - da te autic lepo sluzi, videli smo vec belkana. Fin Emotion, steta jedino sto je u toj opremi bez Blue&Me, vrlo korisna stvar. Ti slobodno nastavi dalje sa pisanjem i slikama, a evo ga i ovde na temi za kupovinu. Isao je jedan kolega sa foruma da ga gleda za sebe, pa se malo konsultovao sa mnom, tako da tacno znam o cemu se radi :

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/43370-novi-bravo/&do=findComment&comment=1576989

 

Btw, delovalo mi je da Bravo nece biti kod nas zastupljen ni blizu kao Stilo. Koje se vec posle nekih 9-10 godina od pojavljivanja debelo omasovio ovde i pogotovo u JTD verziji postao novi Golf II. 

Ali evo u zadnjih godinu dana, vidjam sve vise Brava i po ulicama, a ima ih sve vise i ovde na forumu. Za razliku od Stila, trebalo mu je 13 godina kod nas. A pogotovo restyle verzije su vrlo lepo sklopljeni i zahvalni autici, po korektnoj ceni.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Ivan said:

Ahaaaa, znaci ti si taj :detective: . Gde parkiras :D

 

 

 

Dobro si me podsetio, mozda je bolje da prvo stavim neku zastitu pa onda da zatamnim stakla :)

Hvala, a hvala i Duletu, postavio je cak i slike da se ne mucim ja  :D

Taj Blue&Me koliko sam gledao najmanji problem ugraditi, kao i multimedija, gledam, ima svasta, pa mozda nekad u buducnosti ako mi dodje ubacim i to, za sada prvo neka zastita, nesto jednostavno i suptilno, kao npr. nalepnica od alarma na staklo :D

Hvala i za poklopce, uklopili su se odlicno :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu i tebi :lol: , mada bi mnogo bolje legli kao kontrast na crnog, zatamnjenog Sporta :stuart: .

Ako ne planiras neki "ekrancic" :) - Blue&Me je odlicna stvar za svaki dan... Handsfree pozivi, MP3 mjuza, USB fleska, glasovne komande za telefon/radio/MP3, podrzane komande sa volana, veza sa ekranom na tabli, itd...

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, imam na sluzbenim kolima, gledao sam i multimedije, nisam planirao sada nista, nego onako, zanimalo me, vidim ima tu svega, od 100 evra pa nadalje, malo mi je konfuzno sve ono, pretpostavljam da su skuplje bolje i kvalitetnije a one jeftinije su neke kineske, samo nisu ni kinezi vise ono sto su bili, tesko ih je provaliti odmah :D

Pretpostavljam sa vozis crni, zatamnjeni sport :) kako izlazis na kraj sa ivicnjacima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto je fabricki spusten, u smislu da nisam nista dodatno radio. Tako da - maltene isto kao i sa prethodnim Stilom :) ili bilo kojim drugim "normalnim" (non-SUV) kolima... Jedino sto se na otvorenom putu trudim da obilazim sve sumnjive predmete koji se nadju na asfaltu, a ne da prelazim preko toga. Koliko se secam kada sam merio, najniza tacka mu je napred na 9 cm od asfalta (benzinac nema suspleh). Ali je voznja je primetno lepsa i ubedljivija, uzivanje na otvorenom i po krivinama, plus kadice drze odlicno - zato sam od Bravaca i kopao iskljucivo takvu verziju. Cak je i iznenadjujuce udoban sa tim setupom.

Sto se multimedija tice - vecinom su Kinezi, ali imas dobrih Android verzija. Bas tipska Plug&Play za Bravo (koja se kaci na CAN mrezu, a i uklapa se estetski je 280-300 EUR). Imas i Androida za Vagene koje su ljudi budzili, radio je drugar od naseg kolege sa foruma, mislim da izadje 220 EUR sa ugradnjom, treba ti jos i dodatna maska oko uredjaja. Imas ovde na forumu gomilu stvari i oko odrzavanja i sredjivanja, procitaj, pitaj, tu smo da se pomognemo. Kada prodje ova posast, bani i na neko forumsko druzenje nedeljom kod Intera od 18h :cheers: .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

I vise od toga :D ... Stilo je recimo bio bas sazvakan do u sitna crevca, za ovih deceniju postojanja foruma. Bukvalno nije imalo sta da pitas za taj model, a da vec nije bilo detaljno apsolvirano.

Nuova Bravo ga tek stidljivo stize.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citam danas nesto, koje ulje za koji motor, selenija ili nesto drugo, 150 stranica, pocev od 2008 pa do danas, muski sam izdrzao :D ali nasao sam informaciju, jeste pisali svaka vam cast :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ka'em ti ja :D , jos kad se navrati na skup i uz caskanje nakupi informacija...

Pogotovo te opste teme su ogromne, forum postoji vise od decenije. Krenes odnazad i od svezijeg sadrzaja i vrlo brzo nadjes ono sto te zanima... Ili pretraga foruma ti je isto dobra fora za snalazenje, dok se ne ustosis.

Reci mi, je li auto sa DPF/EGR u funkciji? Po fabrici ide minimum ACEA C2 (uz Fiatov S1 sertifikat), 5-30, kao preporuka je Selenia WR P.E.

A sipamo i Shell Helix Ultra (Proffesional ili ECT) 5-30, Motul 8100 X-Clean 5-30, Ravenol VMP/SMP 5-30, od Syntiuma ide serija 5000 cini mi se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste u funkciji, citam ovde podeljena misljenja oko Selenije, Motul, Shell, svako ima svog favorita, i posle procitanih 150 strana nisam siguran koje je najbolje, bojim se da ne pogresim :D 

Jel imas neki savet koju zastitu da stavim pored nalepnice? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi, fiati se, zahvaljujući svojoj zahebanijoj elektronici, manje primamljivi lopovima posebno što su i nižeg cenovnog ranga. Radije će se neko za istu muku zalepiti za neku nemacku grupaciju. Zvekni klin (sapa sistem i sl) ili ugradi mizerno jeftin alarm čisto da ga čuješ. Koje god ulje da odabereš, pogrešiti nećeš, a koje ćeš uzeti - zavisi i delom od dubine džepa. Imaćeš ga dovoljno dugo da na svakom malom servisu možeš probati neko drugo ulje tako da...

Share this post


Link to post
Share on other sites
55 minutes ago, Slob81 said:

Jel imas neki savet koju zastitu da stavim pored nalepnice? :)

Ovako nesto i nema greske:

 

BB16DmTr.thumb.jpg.b95ea8244cb8fe0744edf3aae3b766a0.jpg

 

Za Fiata nema potrebe preterivati, dovoljan je neki alarm cisto da odbijes pilicare po parkinzima. Fiata bas tesko da ce neko da krade. Imas jeftinije varijante alarma pa da vuces i njegov daljinac. Ili malo skuplju Canbus varijantu, pa da sve ide preko fabrickog daljinca, to je ranije bilo cca 150-200 evrica. A ako volis sam da se igras, imas i varijantu naknadne ugradnje fabrickog - samo treba naci fabricku plafonjeru sa volumetrijskim i tilt senzorima (Bravo/Delta), sirenu u motornom prostoru i mikroprekidac na bravici haube (zadnje dvoje moze i sa Stila). I to se aktivira dijagnostikom.

Sto se ulja tice - sve pomenuto je dobar izbor, nema potrebe da mnogo lomis glavu oko toga. Najbitnije je da izbegnes fals i da postujes servisni interval. Moj tip ako planiras da zadrzis auto iole duze - obavezno zameni i menjacko ulje (uz neki aditiv, smesan trosak), benefiti itekako vidljivi, pogotovo zimi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, kacio sam gore link, to je onaj sto smo komentarisali na temi za kupovinu, i sto me je Dule ispalio za poklopce retrovizora pa nakacio na njega :D . Doci ce covek na neki skup pa cemo da se dzoramo, taman da svako napravi kontrast :stuart: . I Pluto je isao da ga gleda, pa smo se kuckali na PM.

On 10/31/2020 at 1:14 PM, Dule 021 said:

9335DD5E-6555-4BA4-B5DA-683C520232E8.jpeg 0BD36337-BBE4-4725-AA81-DCD4E8E2256F.jpeg F5AAD791-B125-4CC6-AA84-3D7F15BA3ECE.jpeg

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar ne mogu opusteno da se presvuku ti poklopci u foliju kakvu hoces? :yes

 A eto bas pre neki dan mi se javio na viber vlasnik Brava i da kaze da je sve ok i da je zadovoljan. Kako ne bi bio, takav primerak se mora dugo traziti a uostalom ako dodje na skup videcete i sami da se radi o bas bas dobrom primerku. 
Ja bih tu jedino nasao rezervni tocak i ubacio i alat (dizalica i ostalo) da ne razmisljam o peni i kompresoru. Svojevremeno sam imao jedan Bravo 2007 koji sam vozio nekoliko meseci i bio sam bas zadovoljan a imao je oko 300k km i tako sam ga i prodao nekom sa foruma koji je posle pregleda majstora izvadio pare. 
Bravo je odlicna kupovina a mene jedino odbija sto je tako napravljen da ja s njim ne mogu da se parkiram paralelno sa linijom. Pokusavao sam x puta i ovako i onako i to je jedini model automobila koji ja ne mogu da parkiram normalno. :D Al to je verovatno do mene a ne auta jer niko drugi se ne zali na to. 
Crni krov i zatamnjena stakla i taj Bravo ima da izgleda brutalno dobro. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na cestitkama, slike tek za vikend, da ne objasnjavam zasto, komplikovano je :D 

Ovo oko ulja je sve jasno, jedino ovo oko fals ulja, to mi nije jasno, kakvo fals ulje?  Ulje za menjac vidim da ide Tutela transimission gearforce ali vidim i da se tesko nalazi. Ako budem resio da ugradjujem neki alarm, jel znate gde bi to mogao da odradim, neka preporuka?

Share this post


Link to post
Share on other sites
38 minutes ago, Slob81 said:

Ovo oko ulja je sve jasno, jedino ovo oko fals ulja, to mi nije jasno, kakvo fals ulje?  Ulje za menjac vidim da ide Tutela transimission gearforce ali vidim i da se tesko nalazi.

Pa upravo Selenia je poznata po tome da je dosta kopiraju, falsiraju (kako god hoces) jer se dosta koristi.

Ako trazis bas nju - moja preporuka ti je da skoknes do Slodesa. Ovlasceni uvoznik, proverena roba, najnize cene. Mozda te "nagovore" i za neki Syntium, koji je takodje pod Petronasom kao i Selenia :) .

Isto vazi i za Gearforce. Kod tebe je identican FPT-ov C635 menjac kao kod mene, tj. identicno ulje. Takodje ga mozes naci u Slodesu, ja sam pre nepune 3 godine placao oko 10-ak EUR po litru. Ide nesto manje od 2l, a slobodno uzmi i neki aditiv sa MoS2 (recimo Liqui Molly, ide tubica po litru), sigurno ces primetiti razliku, pogotovo zimi.

42 minutes ago, Dule 021 said:

Zar ne mogu opusteno da se presvuku ti poklopci u foliju kakvu hoces? :yes

Zezam se bre Dule, svo vreme ;) .

Rece i Pluto kada me je konsultovao oko Brava da je lepo utegnut. Neka navrati kolega na druzenje kada prodje sve ovo - ima i tu itekako sta da se vidi, samo se ne hvalimo :stuart: .

Slazem se za parkiranje, Bravo je sav obao, linije bokova koje se podizu, tabla okrenuta ka vozacu... Kod mene jos i Sport sajtne koje se sire ka unazad, pa kada se parkiram pod 90 stepeni i otvorim vrata - cak ni ta linija nije paralelna :D . Ali brzo se covek svikne, jednostavno nije kockast i dizajniran "sekirom" kao neki drugi Compacti.

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 hours ago, Dule 021 said:

Zar ne mogu opusteno da se presvuku ti poklopci u foliju kakvu hoces? :yes

 

 

I ne bas. Raspitivao sam se malo. Ta folija takva kakva je (refleksija, i to) je dosta deblja od drugih redovnih folija, a poprilicno bi je trebalo oblikovati.
Rece mi covek koji se bavi time - dodji da probamo ali ne garantujem da cemo uspeti...

Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, Milutinac said:

Ta folija takva kakva je (refleksija, i to)

Ja bih pre isao na mat varijantu, kao sto je npr. fabricki na Alfi:

 

8bf74320bed47bfd8c386c6336f3c424.thumb.jpg.e490a7775e298f4a067a8cf9414d27aa.jpg

 

Ili mozda neka mat siva/hrom, kao ova KPMF-ova: http://www.carfoilshop.rs/proizvod/700/kpmf-k75501-matt-iced-silver-titanium

Doduse, sve to na crnom autu. Ovako kao ogledalo mi je malo... Sljastece, najblaze receno. Ali svakako sam hteo da kupim od Duleta i probam, pa ako mi se ne bi svidelo lako bih prodao posto je pomama za njima :) .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...