Jump to content
FAS Goran
Nennad

Električni i aku udarni odvijači

Recommended Posts

2100nm na odvijanju i 1800nm na zavijanju, približno 210kg na odvijanju i 180 kg na zavijanju + čekić

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da nisi u pravu, jer mi i oni mesamo bilione i milijarde.Pogledaj bilo koji alat slicnih osobina, Bosch ili DeWalt...A ako je bas kako si napisao, onda posedujes zverinu o kojoj ce se tek cuti.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maticu M65 od konusnog zupčanika na diferencijalu od Dafa nisu mogli da odviju sa dva colovna pištolja na vazduh, ovaj je odvio bez mnogo razmišljanja :) Nije sve moguć alat jel smo imali situaciju gde nije mogao da da popusti matice na jednom točku pa smo onda probali na vazduh i nije imalo šanse. Popustili smo sa ruskim ključom od 3500nm i reduktor 1:57 Sve normalno i fabrički stegnuto odvija i zavija bez pardona na pptrebnu meru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne proveravam te, ali mozes li dati oznaku te makine?Stvarno bih voleo da pogledam sta moze.Neke, mnogo slabije od nje se koriste za mnogo ozbiljnije poslove.Sada nisam u Srbiji i net mi je biiip, pa ne moras da zuris.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj na 3/4 i na 1" trenutno najači uredjaji u klasi na svetu. Parametar da Makita najjača na 3/4 isporučuje  svega 1700nm i to u prva 3 ili 4 sekunda. Koliko znam na 1" za sada ne postoji isto radi na 18v. Dewalt nema ništa približno.

Ovaj Milwoki ima oznaku M18 fuell 2864-22

Share this post


Link to post
Share on other sites

20210716_204511.jpg

20210716_204542.jpg

20210804_221828.jpg

Treba valjda da sam pogodio rezoluciju. Imaju u programu i nešto slabiji na 1/2" isto M18 negde oko 1800nm na odvijanju i gabaritno je nešto manji

Ima i nešto manje snage i gabarita na 1/2" isto M18 1800 nm na odvijanju i 1300 i nešto nm na zavijanju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima i jačih

https://www.milwaukeetool.eu/en-eu/m18-fuel-one-key-1-8243;-high-torque-d-handle-impact-wrench-with-friction-ring-and-short-anvil/m18-onefhiwf1ds/

Ja od profesionalaca (u čiji sud verujem) čujem da je Milwaukee babaroga i da nema boljeg.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj na 1" je već za ehtremne stvari uglavnom mašinske montaže vulkanizeri teška gradjevinska mehanizacija mada nije ni on sve moguć ima ga moj drugarci bilo je slučajeva da ne može da popusti maticu na točku kamiona koliko je priviju (obično oko 3-4pita preko mere) te situacike rešava ili ruski ključ ili brusilica :)

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nekom treba Aku udarni odvijač super uredjaj. U lidlu na akciji od četvrtka. Ja sam ga prvenstveno uzeo radi lakše zamene točkova. Odvijač je bez četkica,jačine od 120-226 Nm.Prodaje se bez baterije cena 6000 dinara. Oni preporučuju bateriju od 4Ah mada ja imam od 2Ah i lepo je odradila posao.To je onaj njihov program što se prodaje bez baterija tj.baterije se kupuju posebno. Baterija 2Ah je oko 2500 din a 4Ah oko 3500 din,a brzi punjač plus baterija 2Ah oko 3500 din.Ovu bateriju od 2Ah puni za sat vremena. Kod mene 2 točka,burazeru 4 točka.Posle sam čačkao na nekom pikapu kod koga 2-3 godine nije skidan točak bez problema,u suštini ako su normalno stegnuti zavrtnji-šrafovi nema problema. Što se tiče baterije na indikatoru i dalje sija zelena lampica tako da nema potrebe za jačom baterijom ako se koristi za ovo kao ja danas. Ovaj adapter za gedoru je oko 200 din on me najviše i plašio da nepukne ali sve ok

 

IMG_20220331_152933791.jpg IMG_20220402_200308993.jpg IMG_20220402_200336061.jpg IMG_20220402_200431799.jpg IMG_20220402_204500336.jpg IMG_20220402_202100763.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vredi li ovo 2000, sad je na akciji? Da uzmem da imam po kuci ili nesto sitno po kolima da odsrafim/zasrafim. Ili ici na nesto vece/jace?

Moze preporuka i za nesto drugih proizvodjaca ako valja a nije skupo (2-3 crvene)

 

Aku štapni odvijač PSSA 4 B2 - u Lidl Srbija

 

Idi na pun prikaz ekrana: Aku štapni odvijač PSSA 4 B2 - Slika 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam imao neki ovakav einhelov odavno i eno ga stoji nije vredeo nista tj slab je, ovaj lidl je mozda bolji, ja sam pre par godina kupio njihov klasican aku odvijac-busilicu i dobra je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I mene to brine. Jacu mozes da "ustines" na manju silu, a slabu ne mozes da povecas vise od max. Sacekacu nesto malo jace... Hvala @OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel' ima neko iskustva sa Xiaomi odvijacem? 
Na papiru deluje brutalno, a sad u praksi ne znam. Mene najvise brine da li je robusan kao Bosch i Black&Decker. Ne deluje mi da bi preziveo pad na plocice sa komode.

 

Ostalo zvuci odlicno. Nema cetkica i podesavanje snage mi se bas dopadaju.

 

@ostoja reci cu ti sto su i meni rekli u prodavnici :D Ako nisi majstor uzmi elektricni umesto akumulatorskog i za manje para dobijes vise snage. Ja sam neki Woby Haus odvijac terao dobrih 4 godine i prakticno 3 kuhinje sto smo sredjivali kod roditelja i kod nas. Radi i dalje, ali vidi se da je umoran polako. Cena bila 4-5000din cini mi se.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Ja ima slican ali Bosch iz plave serije i odlican je, ocekivano ima dovoljno snage da mi uvrne ruku
Ja ga dosta koristim posto mi je posao takav  da zahteva mnogo srafljenja sitnijih srafova mada kapiram  i da nije za nesto jace. Drugar je imao isti takav i polomio je zubcanike vrlo brzo

A sada klasifikacija alata po kvalitetu
PROFESIONALNI
Makita i Bosch plave serije dele prvo mesto, samo ih nijanse razlikuju koristim podjednako i jedan i drugi i veoma sam zadovoljan

Metabo, Hitachi drugo mesto jako kvalitetan alat koji nije izvikan marketinski ali svakako jako kvalitetan

DeWalt na trecem mestu samo zbog marketinga koji je sada veoma agresivan  alat koji jeste kvalitetan ali meni licno se ne svidja vizuelno i ergonomski

Hilti  na cetvrtom mestu iskljucivo zbog cene alata koja je ogromna kao i zbog cene servisa od koga bride usi npr cena filtera za vazduh od usisivaca je 8000 dinara sreca te pase od klia za 1000 din

Milvoki je izvikano americko sranj... koje je napravljeno da ne moze da se servisira ako bilo sta crkne odma u kantu mada i DeWalt nije daleko al je bar duplo jeftiniji

 

AMATERSKI

Bosch zelene serije
Makita crvena serija
Skill
Einhell
Hikoki
Black&Decker crne serije
Generalno sve gore navedene je amaterski alat koji sluzi da vecinu vremena provede u fioci
Ti alati amaterima zavrsavaju posao odlicno i dugo ce da traju ima i servisa i delova tako da je zagarantovan dug vek

 

VAN SVAKE KATEGORIJE
Parkside
Womax
Vilager
Black&Decker crvene serije
Razne kopije poznatih brendova.....
To su alati koje ne treba kupovati jesu jeftini i toliko ce i trajati servisi ne postoje
Za cenu dva Womax alata moze da se nadje Makita koja ce sigrno trajati dva puta duze i moci ce da se servisira a o udobnosti i kvalitetu samog rada ne bih da trosim reci

Da se ne lazemo volim i ja da kupim alat u Lidlu ali sam se svaki put razocarao u kvalitet i lakocu rada
Isplati se jedino da cuvate racune da ga  ubijete i vratite u garantnom roku. Znam za par firmi koje bas tako rade
 

Edited by clockwork_orange

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta znam, uzeo sam neke njihove nasadne (gedore), za zavij odvij neke sitnice ponekad (skini branik da zamenis sijalicu, zameni akumulator, skini sediste da propisno usisas ispod) i sl. rade posao. Naravno da kvalitetan alat koji ce da me nadzivi kosta, drugar samo takav kupuje. Ali on svaki dan i radi sa time, ja jednom u par meseci otvorim fioku da se masim alata.

 

Mada, najskuplja je stvar ona koju kupis pa je ne koristis uopste, makar kostala 10 dinara :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je Womax-ova aku srafilica/busilica skroz ok. Parkside je djubre. Uzeo sam kompresor za pranje-mnogo slab, motalicu za crevo-osecaj kao da ce rucica da pukne svaki cas, onaj radio kuhinjski kao-zvuk tranzistora, sve je pusiona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1 za Womax, znam da svi kazu da je krs, ali za rekreativne popravke je skroz ok :) 

Ja imam njihovu ubodnu testeru i odvijac. Rade ok skroz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parkside su uzeli za firmu par stvari, neke kljuceve i abu odvijac, ono brate slabo. Busilicu isto.

Moj matori je uzimao Bosh aparate (rucni mali aku odvijac, ubodnu, daljinomer laserski i manju udarnu busilicu) ono se vidi da je kvalitetno i dobro. Istina, razlika u ceni je isto tako dobra.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Nije Parkside bas toliko jeftin evo recimo primera kako moze da se nadje alat koji je neuporedivo bolji za malu razliku u ceni

Screenshot 2024-04-02 at 21-02-46 Bosch Vibraciona bušilica GSB 600 600 W 06011A0320.png

Screenshot 2024-04-02 at 21-02-28 Udarna bušilica PSBM 750 B3 - u Lidl Srbija.png

Edited by clockwork_orange

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, to je to iz mog potpisa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 hours ago, clockwork_orange said:

Vilager

Imam njihovu bušilicu i odlična je! Oduševljen sam lakoćom rada. Takođe njihovu kosilica za travu koristim od 2009. godine.

 

U Lidlu sam kupovao bitove i burgije. Bitovi su odlični, a burgije se sve pokriviše!

 

E sad videh neki električni trimer u Lidlu, pa se dvoumim, da li to ili neki villager za 1000rsd više?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...