Jump to content
FAS Goran
Nennad

Električni i aku udarni odvijači

Recommended Posts

Trazih temu sa elektricnim i aku udarnim odvijacima ali nisam uspeo da nadjem. 

Ima li neko iskustva da preporuci neki odvijac po mogucstvu da ne bude na baterije, vec da bude sa kablom,  koji moze odviti vecinu srafova na automobilima?

Da mogu da odvijem sraf na radilici i tako neke malo jace stegnute srafove. U sustini svoj auto odrzavam sam vecinom, ali me zakoci tako ponekad sto nemam udarni odvijac. 

Gledao sam recimo ovaj konkretno:

https://www.superalati.rs/user/udarni-odvijaci-i-zavrtaci/einhell-udarni-odvijac-cc-iw-950/66_3924_211691_1_0_0/item.jsp

Gledao sam i snimke po yt. Ima snimaka gde odvrce i centralni sraf na tocku, kljuc 32, ne znam koji je navoj bese, ali bih voleo ako neko ima neki slican pa da podeli iskustvo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao(imam i sad al crko kondenzator) Makita električni odvrtač/zavrtač,odlično je obavljao posao.Kupio sam u Ludilu Parkside 400N/m aku odvrtač/zavrtač  20V4A,sve živo odvrćem s njim, kompresor više ne palim osim za pumpanje guma i produvavanje.Mnogo korisna sprava,nema ono,kratak kabl daj produžni,zamrsi se,zapinje,uzmeš napravu i cepaj,sav elektro ću da zamenim za aku alat.Preporučujem ovaj iz Lidla,3god.garancija a i cena mu je bila 65e,ima i boljih al mnogo skupljih.Za DYS odličan!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aku alati su gospodska stvar, tu nema sta, ali ja za moje potrebe bih vise sa kablom iz razloga sto se desava da neko vreme ne koristim aku alat i onda baterija vremenom slabi, a prilicno su skupe baterije. Ipak oni trebaju da se koriste redovnije i da se redovno pune. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj kum dobio skoro neki Einhel-ov odvijac na baterije a ima i kabal koji se ubode u upaljac u kolima ali nije crven kao ovaj sa tvog linka nego neke tamne plave boje. Nismo ga isprobali valjano ali probali smo da odvijemo sraf na tocku i osvija bez problema samo , normalno, vidi se da nema snage da ga pokida :D Ne razumem se u te alate ali znam , sto verovatno i ti znas da Milwukee ima najbolje alate te vrste a i verujem da im je cena u skladu sa kvalitetom :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ponovih se pre neki dan :)

 

Cuo sam da im je OK alat (Lidl), i reko` za moje kucne potrebe i tako malo oko kola ako se nesto petlja - bice dobar.

Ima tezinu, i jako lepo radi, dugmici nisu labavi, baterija kazu da traje sat vremena i ima indikator na sebi koliko je puna

Sama baterija moze da se kombinuje sa drugim njihovim alatom...
I tako, za 5000, mislim da je sasvim ok...

 

20210108_154621.thumb.jpg.214b1a17c94740bdc0c9c9306eb4f7cf.jpg

 

IMG-f26223bff125820c00e97e8849924e51-V.thumb.jpg.62e13bc345c1418b0d5b4d67a4d5f55f.jpg

 

 

Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlična je i ona kopija makite sa KP, 18,4 I 24V. Baterija dugo drži, ima dve, jaka bušilica odvrtač.


Poslato sa ART-L29 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, bit said:

Odlična je i ona kopija makite sa KP, 18,4 I 24V. Baterija dugo drži, ima dve, jaka bušilica odvrtač.
 

 

Cale moj uzeo tu 24V pre mesec dana bukvalno. Mnogo bolje, cvrsce i teze ova Lidl deluje spram nje...cak i sam zvuk kada radi nekako ozbiljniji. A i vidi se na "makiti" nekako da je kopija, oseti se, nema pojma...
Nudio mi calac da mi me je uzme, reko necu, hocu da probam Lidlovacu...

Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam upoređivao te dve, samo napisah da su dobre. Mene ta kopija služi već godinu dana. Baterija dugo traje a jaka je sila na glavi bušilice, lagana i mala.

Ranije sam imao sa nimh baterijama loše baterije su bile, pa sam im kabel pravio kacio na odslužen akumulator, tako su mi radile na vikendici..

 

Poslato sa ART-L29 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu u istom cenovnom rangu.

Komšija moler je prešao kompletno sa svim alatima na parkside, a ima baš dosta alata.

Poslato sa ART-L29 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam je uzeo za 2500prošle godine

Pa u skladu sa tim sam i napisao

4400 ide sa alatom

Poslato sa ART-L29 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preporučujem i jedan od ovih mini setova, kompaktni a posluže
4406c33fa23123b345fb8ce37183b36c.jpg

Poslato sa ART-L29 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, bit said:

Preporučujem i jedan od ovih mini setova, kompaktni a posluže
4406c33fa23123b345fb8ce37183b36c.jpg

Poslato sa ART-L29 pomoću Tapatoka
 

 

 

Ovo uzimam cim se pojavi.

A jedno 80% tih nastavaka imam ali na 5 razlicitih mesta...ovako lepo kutijica i zdravo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd da preporucim
image.thumb.png.6cd8a01ee539203c3819a39eedbe1537.png

 

Skroz sam zadovoljan. Sklopio krevet, ormar, par polica, fiokar... i drzi baterija. Za kucnu upoitrebu skroz zadovoljavajuce. Lepo lezi u ruci i lako za rukovanje.

Sad skinem branik na Delti za 5 minuta sa ovim :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/27/2020 at 9:19 PM, Nennad said:

Trazih temu sa elektricnim i aku udarnim odvijacima ali nisam uspeo da nadjem. 

Ima li neko iskustva da preporuci neki odvijac po mogucstvu da ne bude na baterije, vec da bude sa kablom,  koji moze odviti vecinu srafova na automobilima?

Da mogu da odvijem sraf na radilici i tako neke malo jace stegnute srafove. U sustini svoj auto odrzavam sam vecinom, ali me zakoci tako ponekad sto nemam udarni odvijac. 

Gledao sam recimo ovaj konkretno:

https://www.superalati.rs/user/udarni-odvijaci-i-zavrtaci/einhell-udarni-odvijac-cc-iw-950/66_3924_211691_1_0_0/item.jsp

Gledao sam i snimke po yt. Ima snimaka gde odvrce i centralni sraf na tocku, kljuc 32, ne znam koji je navoj bese, ali bih voleo ako neko ima neki slican pa da podeli iskustvo. 

Možda kasno, ali u subotu dobio Milwauke na 3/4 18v  onekey varijanta. 2100nm na odvijanji i mislim 1800nm na zavijanju. Podešavanje preko aplikacije, luda mašina. Danas probao prvi put 10 brezona 22.5mm kao od šale odvio. Nisam jos ukapirao podešavanja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam nameru još da kupim na 1/2 cola odvrtač nešto manje snage sa istom kompatibilnom baterijom M18 i to je, ipak je 3/4 malo nezgrapniji

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/20/2021 at 10:09 PM, siera said:
Možda kasno, ali u subotu dobio Milwauke na 3/4 18v  onekey varijanta. 2100nm na odvijanji i mislim 1800nm na zavijanju. Podešavanje preko aplikacije, luda mašina. Danas probao prvi put 10 brezona 22.5mm kao od šale odvio. Nisam jos ukapirao podešavanja

Tesko da su 1800 i 2100...Mozda u oba slucaja bez ovih poslednjih nula.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...