Jump to content
FAS Goran
Ivan

F1: Bahrein 2020

Recommended Posts

Mrtva trka... Mada Grosjean ima znatno duzi staz :D . Prosto ne znam koji je veci biser ili glupost koju je napravio, a ima gomila toga.

Jedna od jacih je bilo zabijanje u zid pod zutom zastavom u Azerbejdzanu, pri cemu je timu prijavljivao da ga je neko izgurao. A oko njega nigde nikoga, ovi u boksu se pola smeju, pola hvataju za glavu. Ili ovaj karambol iznad u Belgiji.

Jes' da nije red posto se covek oporavlja, ali kacio sam vec negde:

 

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Steiner: Grosjean je odlično raspoložen i čini se da ništa nije polomio

 

1606662614.jpg.bd3f5adb583aa0913a910df8b9f5fc27.jpg

 

Dobre vesti stižu iz bolnice u Bahreinu gde se nakon stravičnog udesa oporavlja Romain Grosjean.


„Upravo smo se čuli telefonom. Potpuno je pribran, kao da se ništa nije dogodilo. Ostaće preko noći u bolnici na praćenju, ali je rekao i njima i meni da se dobro oseća i da se čini da ništa nije polomljeno. Bandažirali su mu ruke zbog opekotina, ali osim toga mu ništa ne fali. Odlično je raspoložen i to me čini srećnim“, izjavio je šef ekipe Haas Gunther Steiner.

 

Preuzeto sa: pole-position.rs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grosjean detaljno opisao dramu iz zapaljenog bolida: Video sam da dolazi smrt

 

grosjean.jpg

 

Romain Grosjean je u razgovoru za francuske TV stanice TF1 i LCI otkrio da je tri puta pokušao pobeći iz olupine bolida koji je goreo pre nego što se napokon uspeo osloboditi.


''Sretan sam što sam živ nakon ove nesreće. Ne znam postoji li reč ''čudo'' i može li se koristiti, ali u svakom slučaju rekao bih da nije bilo moje vreme da umrem. Osećao sam da sam bio zarobljen mnogo duže od 28 sekundi. Video sam da mi vizir postaje sav narandžast, posmatrajući plamen sa leve strane bolida. Onda sam rekao sebi da moram izaći radi svoje dece. Stavio sam ruke u vatru, pa sam jasno osetio kako gore na šasiji. Izašao sam, a onda sam osetio da mi neko vuče odelo, pa sam znao da sam napolju. Izlazak iz plamena tog dana nešto je što će zauvek obeležiti moj životćć, rekao je Haas-ov pilot.

 

Grosjean je takođe priznao da je ''video smrt'', ali da se više bojao za svoje bližnje nego za sebe. ''Najviše sam strahovao za svoje voljene, pre svega za svoju decu, ali i za oca i majku, zaista se nisam bojao za sebe. Video sam da dolazi smrt, nisam imao druge mogućnosti nego da se izvučem iz nje. Ima mnogo ljudi koji su mi pokazali ljubav i to me jako dirnulo, a ponekad mi zbog toga zasuze oči'', rekao je Grosjean koji je nakon stravične nesreće prošao samo sa opekotinama šaka.

 

Podsetimo, vozio se prvi krug Velike nagrade Bahreina, a po izlasku iz treće krivine vozač Haas-a je pokušao zaobići gužvu, ali udario je u bolid Daniila Kvjata, a potom se nekontrolisano zabio u zaštitnu ogradu. Bolid je eksplodirao i od udarca se raspao na dva dela, a prednji deo u kojem je bio Francuz je bio u plamenu i zaglavljen u ogradi. Grosjeanu je život spasio ''halo'', odnosno zaštita za glavu na prednjoj strani bolida od titanijuma teška 9 kilograma, koji je u Formulu 1 uveden nakon što je Grosjeanov sunarodnik Jules Bianchi poginuo pre pet godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frejm po frejm animacija udesa - šta se dogodilo sa prvim, drugim, trećim stubom ograde, šta je uradio oreol....sve je obrađeno:

 

 

 

Plus intervju:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...