Jump to content
FAS Goran
Goca82

2005. Lancia Ypsilon - gubi antifriz

Recommended Posts

Potreban mi je savet, Lancia Ypsilon, bila je kod majstora, sve sređeno. Vozila sam mesec dana bez problema, sve super, i pre dva dana ujutru nije htela da podigne temperaturu i prebaci u drugu (polu automatik). Posle 10 min voŽnje temperature se podigla i krenulo sve da radi ok, ali mi posle toga izbacilo upozorenje ⚠ Grejanje nije htelo i proverim antifriz..nema ga. Dosipam da mogu da se vratim sa puta i danas ispod auta bara...

 

Šta može da bude? Da li je neko imao takvu situaciju?

 

 

Edited by neshaoct
pismo Foruma / precizirao naslov teme

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Goca82

 

Obavezno zovi majstora i prenesi ovo što si ovde napisala. To spada u domen reklamacije.

 

Ako baš želiš da saznaš uzrok ali bez mogućnosti da sama otkloniš, onda čitaj dalje.

Šta je majstor radio na autu?

Ako je menjan antifriz, a moguće je da jeste zbog dolaska zime, moguće je da je procurio neki spoj.

Da li je bara bliža desnom točku, gledano u smeru vožnje ili je više na sredini ispod vozila?

 

Mada u svakom slučaju, mogući uzroci su :

 

Pumpa,

Spoj creva sa hladnjakom (šelna),

Hladnjak.

 

Male su šanse da će majstor da prizna grešku i verovatno će hteti da naplati i ovu intervenciju.

 

Srećno i javi šta je bilo.

 

 

Edited by neshaoct
dodao tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

vec par dana vidim mokro na suvozacevoj patosnici i danas skinem plastike i dodjem do cevi gde curi,e sad sta je ovo,dal je ovo mali hladnjak il nesto drugo,naravno curila rashladna tečnost

i  upalio auto i malo po gasu da vidim dal ce po pritiskom da curi,al nije curilo

IMG_20210426_184130.jpg

IMG_20210426_184112.jpg

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

antifriz je i dalje curio iz cevi al bas pomalo,kap po kap,pa sam citao o srestvima za zaptivanje hladnjaka i u subotu kupim u BeoCaru Sonax srestvo za zaptivanje i u nedelju sipam pola bočice i vozio sam auto jedno 40 minuta da skroz ta tecnost prodje kroz sistem .

i posle toga sam stavio posudicu da vidim dal ce da kaplje iz cevi i samo je u nedelju kapnula koja kap i posle toga nije curilo i da kucne u drvo vise ne curi nigde:animier:.Izgleda da je to srestvo zacepilo tu rupicu negde u sistemu il u malom hladnjaku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...