Jump to content
FAS Goran
Nikola JTD

Brmba 320D 177hp

Recommended Posts

23 minutes ago, cane said:

Niko nije osporio da ide dobro, ide ko besan. Ali nije realno da taj auto ide ispod 7 do 100, precizno izmerenih. Dalje svakih pola sekunde boljitka pravi ogromnu razliku za koju se ljudi ubise od ulaganja i podesavanja svega i svacega. Npr moj auto ide u proseku 4.2, a burazerov malo ispod 3, ne bi verovao koja je to razlika, bukvalno mi u njegovom autu bude muka, a covek bi rekao sekunda razlike, to je isto

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 

Sta vozi burazer gtr? :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako dodjes na skup, a i ja, izmericemo tacno.

Fabrika ne meri po cajgeru 8.4, vec gps, pa imas da poredis ko covek.

 

Meni bez launcha 4x4 350+ konja ide iznad 5s, da steknes utisak koliko je potrebno za to vreme.

 

Nista nije lose ako ide i 7-7.5s, treba da budes zadovoljan tim vremenom.

GP 1.9 Stage 1 ide tako.

 

I pisao je neko gore, sad je hladnije i motor ima vise snage, a asfalt hladan. Leti obrnuto. Najbolje sad meriti vreme, ovih dana, idealno kad ugreje asfalt, a sveze.

 

Bas mi Aca iz PH rekao kako po bg-u svi nesto imaju najbrzi auto, a niko nece da izmeri ubrzanje, stalno neki izgovori.

 

I ako eto neces gps, meri do 105.

Kad snimis daj youtube link.

I da znas da gps meri cim se auto pomeri, a ne ono proklizavao pola s, to ne racunam. Tako moj ide ispod 4s, jer prokliza sa sva 4.

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sta vozi burazer gtr?  
Rs6 c7 ali nesto nacipovano Boze sacuvaj, bio je na petrolheadsu pre 10ak dana ko prati

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

To onaj od 700+ks!?

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas taj, moj auto je sporac u odnosu na njega

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Izvinjavam se za off

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
A s kojom app da to premerim? Moze za telefon? Jel moze i da reprodukuje snjimak?
Nazalost ne mozes bez uredjaja nikako precizno izmeriti. Pokusacu da objasnim kako to radi, iz mog laickog ugla, ali bingo je tu svakako daleko potkovaniji. U sustini to je gps prijemnik koji ima visestruko "cesce" osvezavanje od recimo telefona. Imaju verzije od 10hz i 20hz. Aplikacija na telefonu se povezuje sa tim uredjajem i onda imas onu grafiku sa testovima preko video zapisa kao sto vidjas na youtube-u.

Ja sam razmisljao da nabavim sebi jedan ali auto mi je fabrika i ostace dok je u garanciji pa sam odustao. Uzecu burazeru, on cesto prcka po mapi i hardveru tako da je ta spravica za njega jako zgodna. Nakon svake izmene recimo izmeris ubrzanje od 100-200 sto je po meni najbolji pokazatelj da li se napredovalo.

Vidjao sam cesto da nakon remapa auto ima vise konja i vise njutna a ide losije tj ima slabije vreme jer je mapa losa i dostupna snaga je tu dosta krace tj samo u peak-u i onda kanal

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo kako izgleda merenje medju ubrzanja na tom rs6, na potapanje gasa auto poskoci i krene brutalno a softver gnjavi i kasni, tek posle 120 krene da prati cajger ali ovo je totalno nevalidno, pise i gore u vrhu ekrana da je neprecizno jer je sa telefonovog gps-a

https://streamable.com/knoyv6

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, obicnom aplikacijom nema sanse.
Ja imam uredjaj i prodajem ih, ali ako smo negde istovremeno izmericemo svakako.

Imas aplikaciju Easy Slow Movie Player. Mozes pustiti snimak usporeno, pauzirati, videti hiljadite delove sekunde, ako hoces rucno.
Ali kazem, cim vidis obrtaje da padaju kad pustis kvacilo, to je start. Ili po zvuku.
Nikako ono pometila se kazaljka brzinomera, ona kasni.
I onda meris vreme do 105 recimo kad lizne kazaljka.
I bices prilicno tacan.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obrisao sam video kad sam se setio kakvih sve dokonih ljudi ima, koji bi snimak iskoristili da bi prijavili nasilnicku voznju, moglo je dete da izleti i slicno. Nadam se da takvih nema medju nama ali eto za svaki slucaj :) ko je video nek digne dva prsta

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

A vide se na snimku one nase nesretne naplatne rampe. Izvinjavam se domacinu za off, odjavljujem se po ovom pitanju

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro ljudi s tim zverima, i igrama oko njih sigurno hoce i da vidie svaku " u koju su ulozili. Sto rece jedan, nije to moj "djir" . Ukoliko se bemba bude dovoljno dugo zadrzala kod mene dok se sretnemo negde @Bingodalton premericemo . Do tad kacim seljacke klipove hahaha

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dobro ljudi s tim zverima, i igrama oko njih sigurno hoce i da vidie svaku " u koju su ulozili. Sto rece jedan, nije to moj "djir" . Ukoliko se bemba bude dovoljno dugo zadrzala kod mene dok se sretnemo negde [mention=429]Bingodalton[/mention] premericemo . Do tad kacim seljacke klipove hahaha
Uživaj u mašini i kači šta želiš. Nego, jel beše rađen neki čip, mapa na njemu, znam da se nešto spominjao, al nisam siguran šta bi na kraju?

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa iskreno ne znam, al vrvt jeste. Kada sam otisao u Pro Tuning da probamo dal je do mape, kad je iscitana mapa, Joca je rekao auuuu ovde je neko nesto prckao i ozbiljno se zaigrao. Kao, sad cu ja da ti napravim to kako valja. Sutradan, kad sam otisao po auto, auto je isao slabije, izbacivao je dim koji inace nemam na auspuhu, i posto problem nije resen vratio je moju tu isprckanu mapu. Ja sam prezadovoljan i kako ide i kako trosi pa sta god da je "prckano" . Onaj Floyd je isto rekao ovde je nesto radjeno, nije fabrika ovo....kad sam ga kupovao nije mi spomenuto...dpf , egr, startstop su takodje ugaseni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fabrička mapa sa ugašenim DPF (možda ga I nemaš fizički) I EGRom najverovatnije neće raditi kako treba, zato je i dimio, jer se menja onda tu dosta parametara.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije fabricka stavljena, vec je on fabricku uradio po svom znanju. Imao sam cenu za fabriku i cenu za Tuned varijantu, ja sam izabrao Tuned, medjutim i ta je po meni bila losija od ove moje koja je vec na kolima.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...