Jump to content
FAS Goran
Nikola JTD

Brmba 320D 177hp

Recommended Posts

Kada budem cuo da su nekome na 2.0mjet klapne zavrsile u motoru - delom cu verovati u...

 

Quote

Usisna grana je izuzetno lose resena

 

7 minutes ago, vagenovac said:

kroz nju prolazi antifriz, a vremenom se pojave pukotine i moze da krene antifriz u motor da dozivi hidroudar i da sve polomi.


Resenje kao samo - nije najsrecnije, stoji...
Moze da se desi, ali se i ne desava redovno ili cesto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Desava se kudikamo cesce da naprsne 2.0mjet grana nego klapne na 1.9mjt, ti nisi cuo dosad recimo, mnogi drugi jesu, a ima verujem i mnogo njih koji i dalje nisu culi.

 

Pa evo na bivsoj dekijevoj djulijeti je upravo zamenjena usisna grana jer su se pojavile pukotine i poceo je da flisuje antifriz, a navodno je mogao tako jos dugo voziti.

 

Pritom sve usisne grane koje je brana nabavio za 2.0mjet su razgrabljene i traze se masovno jer nema pravog resenja osim zamene za novu.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A...pre biram da budem miran po pitanju klapni nego ovi problemi sa flisovanjem. Tu reagujes na prvu pojavu vlažnosti i čau čau

 

Polovna original je oko 200e, ako se ne varam
A nova Magneti je 32000

Svakako manje nego armagedon sa klapnama

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jbg, sve se da pokvariti, sad da je 2.0mjet poznat po problemu sa klapnama u usisnoj - pa i nije bas. Po problemima sa flisovanjem - malo vise. To sam samo hteo da kazem. I da sam mirniji sa problemom flisovanja nego klapni.

Zato, iako sam imao usisnu u ruci i mogao izvaditi klapne, nisam. Ostavio sam ih...neka rade :)

 

 

***

 

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/63836-nuova-delta-20-mjet-165hp-platinum/&do=findComment&comment=1213846

Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni mehanicar kaze ti motori trose malo,sad iskreno verovao sam delimicno u tu pricu.Al evo i dokaza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono kad pogledas kakve krseve prodaju za 5k , i kad vidim sta je na mom sve izmenjano, uradjeno, pretreseno, i cega imam viska od delova ono jes....zvuci ludo prodati ga, al videcemo, druzicemo se jos pa gde nas putevi odvedu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mora ni nesto posebno ostro. Povremeno otvoreno, bez previse gradske voznje i nema problema. Evo kakav je kod mene.

 

00721d1a3d06e048962a1098e4704b5e.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ti je to porkletstvo, zimi losiji grip ali hladan vazduh dolazi do motora a leti vise gripa ali vreo vazduh taman toliko ubije performanse. Sve u svemu super rezultat za 2.0d, mislim da fabrika ide 7.5, tako da sekund ipo samo remapom je odlican rezultat.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nismo se sto se kaze jos uvek "konektovali on i ja" ovo je bilo drugo ispaljivanje od kad sam ga uzeo, nisam hteo znate zasto... malo dok se naucimo sta prija za start pa cemo opet premeriti. Bukvalno sam stao, na 1800 gas i rokaj... dosta je proklizavao iako nisam ugasio dtc, tako da moze to jos bolje. Kad sipam aditivirano gorivo ide opet merenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako si merio, imas dragy ili neku alternativu ili stoperica i ostro oko na cajgeru?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upalio snjimanje, premerio...klasika. znam da zvuci pretenciozno ali sa letnjim setom i boljim startom siguran sam da nece biti preko 5.5, samo manje od toga moze. Jer i put na kojem sam stao je pun sahti upalih pa sam morao i levo/desno korigovati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos pretpostavljam da imas i saltanje u trecu sto isto ubije vreme malo...

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
32 minutes ago, Nikola JTD said:

Upalio snjimanje, premerio...klasika. znam da zvuci pretenciozno ali sa letnjim setom i boljim startom siguran sam da nece biti preko 5.5, samo manje od toga moze. Jer i put na kojem sam stao je pun sahti upalih pa sam morao i levo/desno korigovati.

Druze ako taj 320d ide 5.5 ja cu da ga pojedem i da ti platim punu cenu za auto koji sam pojeo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...