Jump to content
FAS Goran
Nikola JTD

Brmba 320D 177hp

Recommended Posts

Gledali su je sa pajserom, tad su rekli ima mali luft al nista strasno da je za zamenu. Ono sto je meni bolo oci je da se remenica vidno mrda dok auto radi, vidim da se ne okrece pravilno, vec baca vrlo malo, ali baca...e sad...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na m47 su pucale radilice bas kao od stakla, pogotovo na onim prvim verzijama od 136ks.

A remenica cuva radilicu od raznoraznih vibracija i iole losa se momentalno menja, ne sme nimalo da mrda.

Kum je na x3 imao tek tek primetan luft na remenici, skoro neprimetno, aj da zameni tek je uzeo auto vozice ga. Tek kad je skinuta videlo se da je nejednako izlizanal, a nigde ispucala nije, guma i dalje mekana. Sa drugom remenicom mirnije i tise radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može li netko stručan da mi objasni ovo oko "mikronskih pukotina"? 

Ako je napukla onda bi odavno potpuno pukla od tih vibracija. A ovde se kaže pukotina znači da ih ima nekoliko... 

Radilica je od čelika i ne savija se nego odmah pukne. Ako ima više pukotina raspala bi se odavno. 

Proveri dobro te remenice da ne bi netko menjao Radilicu i remenice. 

Nisam stručnjak ali mislim da je Radilica od čelika i da nemože da napune pa da vibrira. Odmah nakon prve vibracije bi pukla. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/17/2021 at 10:46 AM, Nikola JTD said:
Ajd da ispricam celu pricu da bi pojasnio.
Odem po preporuci odavde kod Floyd-a.
Sednemo u auto i kaze prvo idemo mali krug, dizalica, pa veliki krug. Ok, cuje se neki zvuk iz motora nalik dizni kad zastekce samo kad se blago dodirne gas iz malih obrtaja ( prodavac mi je rekao to je pletenica popustila, sutnuo je nogom auspuh malo i stvarno zveci ) . Floyd kaze nije pletenica 1000%. Digne na dizalicu, kaze jbt sve je super odozdo, sumnjiv mi je motor mnogo. Ok, odemo duzi krug po ibarskoj, kaze ma motor cudno radi, al ajde da ne krecemo od najgore opcije daj prvo dizne da zamenimo za probu. Pozove decka za dizne, i kaze mu brate nikad ovakav slucaj nisam imao, jel hoces da mi das 4 dizne, ovaj pita sta je s autom i odmah je rekao ako nije zamajac, ako je dole sve top, radilice prodajem svako malo zbog tih simptoma. Floyd kaze brate, znam kako ti je. Ja cu ti dati moje zamensko vozilo ako je radilica,.vozi moj auto dok ne resim tvoj. Momak mi se posvetio sat ipo vremena i ne mogu, a da ne kazem da je ostavio jako dobar utisak. Pritom otvara novi servis, seli se, nije naplatio apsolutno nista, a izgubio je svoje vreme. Kaze radilica dobije neka mikronska naprsnuca, mogu da vozim i ovako al pitanje je do kad i kako ce ostali delovi da izdrze vibracije... Probacemo naravno prvo dizne, pa da vidimo radilicu. 
Pregledao je moj zamajac koji sam skinuo i kaze pa i ovaj ti je full, tako da ako neko oce imam na prodaju zamajac haha


Flojd, retko dobar lik, više nego korektan.
Nadam se da će taj servis negde malo bliže civilizaciji da otvori .
Jedan od retkih koje stvarno mogu da preporučim. Isteraćete vi to do kraja, ja mislio već se razletela radilica .

 

On 2/17/2021 at 1:59 PM, Zvezdo said:
Može li netko stručan da mi objasni ovo oko "mikronskih pukotina"? 
Ako je napukla onda bi odavno potpuno pukla od tih vibracija. A ovde se kaže pukotina znači da ih ima nekoliko... 
Radilica je od čelika i ne savija se nego odmah pukne. Ako ima više pukotina raspala bi se odavno. 
Proveri dobro te remenice da ne bi netko menjao Radilicu i remenice. 
Nisam stručnjak ali mislim da je Radilica od čelika i da nemože da napune pa da vibrira. Odmah nakon prve vibracije bi pukla. 

 

Mislim da je više reč o luftu ili istrošenosti same radilice pa pri određenoj brzini okretanja ide u debalans, ili neki od elemenata koji su u diirektnom kontaktu sa radilicom, ležajevi, kontrategovi, bilo šta što ima zazor, luft i izlazi iz tolerancije. Što je veće oštećenje ona će da se "javlja" na sve nižim obrtajima. Naravno da ne spominjem da radilica mora biti perfektno izbalansirana.

 

 

Edited by neshaoct
pismo Foruma

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je jasno ali ova priča sa "mikro pukotinama"  mi liči na onu "treba zameniti sve tri pumpe za vodu na Yugu" 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li kakvih novosti? Jel se pronašao problem? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/8/2021 at 2:42 PM, vagenovac said:
Top, drago mi je da si resio. default_D.gif
[mention=10479]totti[/mention] jesmo rekli dizne default_D.gif

Vidiš da je gomila majstora rekla da nisu
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde priznaj da si samo napisao da su dizne da bi bilo traga na forumu...a problem i dalje postoji :) hehehe
Necemo se mi ljutiti.

Eno neki lik na Skoda forumu kaze da mu javlja gresku za prskalice farova, ali je on ubedjen da dok prska da mu se ugase farovi. Tj. svakih par puta kad prska, tj u trenu kad se upale prskalice farova. :)
Dao sam mu objasnjenje i kaze covek ma probao sve, iskljucice prskalice totalno, tako da mu ne prska ni sofersajbnu, resio problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nece, Flex se primirio, bar mi se cini. Tj auto se primirio :).

A sto se tice bembare, sta znam.. resio si problem, vozis auto koji ti se svidja i koji je kod tebe tek nekoliko meseci tako da ne verujem da ti je dosadio.. em ces biti na prilicnom gubitku ako ga sad prodas, em mozes opet da upadnes u neki problem sa drugim autom. Ok, tesko da ti se ponovi ova situacija, ali svaka kupovina polovnjaka je sama po sebi rizicna. Bolje daj neke sveze slike auta, cela tema je o problemu sa vibracijama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je moguce da ti se toliko ogadio da zelis da ga se resis? 

Sredio si ga i upoznao, sve pretresao i znas na cemu si! 

koristi ga jedno vreme pa ces videti, ako opet nesto pocne lako ces sa njim na oglase.

Sledeci auto isto moze da ti pravi probleme. Najveci problem je sto nema pravih majstora. Ima ih ali je kod njih tesko dobiti termin kojega ce oni da ispostuju. Uglavnom se svodi na ono "ostavi auto pa cu ga pogledati kada budem imao vremena" Za to vreme ti si bez auta koji ti je potreban a ni nemas predstavu koliko ce popravka da kosta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

A na celicarama je koje su neki Uzas ET pa izgleda ko bicikla...., al sta i da slikam, sve je ko novo, ne zvrci, ne cvrci, ususkano, malo samo dizne hahah. Uradio mali servis, samo me zanima sad potrosnja sa ovim diznama jer je sa onim u zimskom rezimu sad bila 8.6. Resetovao sam bord, malo je i otoplilo pa bas da vidimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...