Jump to content
FAS Goran
Nikola JTD

Brmba 320D 177hp

Recommended Posts

Nije imao, rekao je da je auto uzet u zameni, hteo je da idemo kod majstora ali nisam hteo da se gubim vreme po Batajnici jer tamo ni ne znam ko je kakav.

 

Mapa je takva da auto ide jako lepo do 3000rpm i nakon toga krece da guzica leze dole i bukvalno cupa asfalt. Probalo je par drugara auto, raspametili su se kako ide. Ali ga vozim ko penzos zboga znate zasto :)

 

ono sto smo saznali je da sa mapom iz PT auto bi imao oko 220ks, ali sa tom mapom auto ide dosta slabije nego sa ovom koja je vracena. Tako da pitaj Boga koliko ks ima...

Edited by Nikola JTD

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/13/2021 at 9:27 PM, Nikola JTD said:
Iskreno , ko ga sisa ceracemo se dok ne pobedi jaci

Pametniji popusta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene ne iznenadjuje, jer znam odlicno taj soj bmw majstora kod nas....Jezivo je blaga rec , cast izuzetcima a nema ih puno u Srbiji.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hteo sam to da spomenem prosle nedelje otprilike al ne znam zasto nisam, reko da ne mracim. Htedoh da pitam dal nije ona u disbalansu nekom, cuo sam za to kod Bmw-a vise puta

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je slucajno otkriveno, i to tako sto smo zvali neki otpad za 4 druge dizne, i to cemo naravno probati pre radilice, ali je covek s otpada odmah rekao ako nije zamajac resio muke, naprsla radilica je 99% problem. Sledece nedelje probamo dizne prvo pa onda najverovatnije radilicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako sam dobro shvatio, lik je preko telefona dijagnostifikovao problem, nije video auto?

2 hours ago, MS PK said:

Hteo sam to da spomenem prosle nedelje otprilike al ne znam zasto nisam, reko da ne mracim. Htedoh da pitam dal nije ona u disbalansu nekom, cuo sam za to kod Bmw-a vise puta

Jeeestee, ja otkuco 'Radilica je zveknula sto posto' pre 3 dana i zaboravio da pretisnem 'Submit Reply' :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jok, imao drugar slican slucaj pre desetak godina i secam se da je majstor tad komentarisao vibracije koje pravi motor, objasnjavao...posle sam cuo jos par puta. Nebitno :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd da ispricam celu pricu da bi pojasnio.

Odem po preporuci odavde kod Floyd-a.

Sednemo u auto i kaze prvo idemo mali krug, dizalica, pa veliki krug. Ok, cuje se neki zvuk iz motora nalik dizni kad zastekce samo kad se blago dodirne gas iz malih obrtaja ( prodavac mi je rekao to je pletenica popustila, sutnuo je nogom auspuh malo i stvarno zveci ) . Floyd kaze nije pletenica 1000%. Digne na dizalicu, kaze jbt sve je super odozdo, sumnjiv mi je motor mnogo. Ok, odemo duzi krug po ibarskoj, kaze ma motor cudno radi, al ajde da ne krecemo od najgore opcije daj prvo dizne da zamenimo za probu. Pozove decka za dizne, i kaze mu brate nikad ovakav slucaj nisam imao, jel hoces da mi das 4 dizne, ovaj pita sta je s autom i odmah je rekao ako nije zamajac, ako je dole sve top, radilice prodajem svako malo zbog tih simptoma. Floyd kaze brate, znam kako ti je. Ja cu ti dati moje zamensko vozilo ako je radilica,.vozi moj auto dok ne resim tvoj. Momak mi se posvetio sat ipo vremena i ne mogu, a da ne kazem da je ostavio jako dobar utisak. Pritom otvara novi servis, seli se, nije naplatio apsolutno nista, a izgubio je svoje vreme. Kaze radilica dobije neka mikronska naprsnuca, mogu da vozim i ovako al pitanje je do kad i kako ce ostali delovi da izdrze vibracije... Probacemo naravno prvo dizne, pa da vidimo radilicu. 

Pregledao je moj zamajac koji sam skinuo i kaze pa i ovaj ti je full, tako da ako neko oce imam na prodaju zamajac haha :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam samo za jedan slucaj, mislim da je u pitanju E39 520d M47, u voznji je pocelo jako da se trese i pukla je radilica nakon samo mozda minut-dva... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...