Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

1 minute ago, neshaoct said:

@derran

 

Paaaa, meni ne izgleda kako treba (da budem baš blag) :D 

Hoćeš da ga kupuješ ili je već tvoj? B)

Moj je i svidja mi se,ali nekako se bojim da nisam preterao u gedora stajling :D Pa me zanima vase misljenje..hvala

Just now, Quadrifoglio Verde said:

Kako je uopšte prošao tehnički? :whistle:

Pa poskidam sve pre tehnickog,pa vratim.. xD

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 minutes ago, derran said:

...ali nekako se bojim da nisam preterao u gedora stajling :D Pa me zanima vase misljenje..hvala

Jesi, preter'o si...znaš to već čim si mu okačio slike gde treba. :D 

Kad već imaš praksu skidanja, skini onda opet taj spojler pozadi, napred na braniku, taj difuzor ili šta li je već ispod zadnjeg branika, i pragovi su čini mi se neki grdni isto...sve to poskidaj, polomi svaki taj deo na 4 dela i baci u 4 kontejnera na 4 različite strane grada :D čisto da budemo sigurni da se neće naći neki entuzijasta da to uzme i stavi na svoj auto. :D 

 

 

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ne kontam koji je smisao modifikacije i tuning stylinga,ako auto treba da izgleda fabricki?Primetio sam svako ko doda neke spojlere ili difjusore odma ga okarakterisu kao cunera ili gedoru..Ispadne da samo treba da imamo dobre felne i da spustimo auto do asfalta a sve ostalo je kiceraj..Ako je vec tako zasto onda trkacki auti izgledaju svima cool a imaju takodje sve te aero dodatke? 

 

 

Edited by neshaoct
skinut citat posta koji je ionako odmah iznad

Share this post


Link to post
Share on other sites

@derran

 

Svi ti dodaci kod njih imaju funkciju...npr. trebaju im da hlade diskove, ili da usmeravaju vazduh na velikim brzinama preko ili ispod auta... Svaki od tih dodataka je do detalja ispitan i projektovan da bude baš takav zbog svoje funkcije, nisu ništa ofrlje i odokativno pravili...kao što to jeste urađeno na ovom tvom primerku Stila.

 

I ovaj pravac ekstremnijeg stajlinga koji si primenio na svom autu mora kvalitetnije da se uradi ako se već tako voli. Dakle, nije problem što je taj ekstremniji stajling pravac nešto što se tebi dopada, nego je kod tvog auta sproveden u delo veoma loše. Npr. i ovo je ekstremnije isto (za moje shvatanje), ali se vidi iz aviona koliko je kvalitetnije odrađeno:

 

stilo plavi03.jpg stilo plavi04.jpg stilo plavi05.jpg

stilo zuti01.jpg stilo zuti02.jpg

stilo crveni06.jpg

 

Sve je ovo taj pravac koji se tebi dopada, da kažemo ekstremniji stajling, ali tvoj auto nema veze sa ovim na slikama.

Klik OVDE.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ali ja sam hteo da moj auto bude unikatan,da ne kupujem vec dizajnirane sportske branike,koje koriste svuda po svetu,nego da zadrzim fabricke branike koji su po meni bas lepi (mozda i lepsi nego kod stilova na ovim slikama sto si mi poslao),i da dodam aero dodatke tipa difjusere spojlere itd,ali ocigledno sam pogresio..Mislim meni se idalje svidja,ali puno me ljudi kritikuje ne samo ti,tako da na kraju cu morati da kupim ove sportske branike koji nisu nimalo jeftini :(

 

 

Edited by neshaoct
skinut citat posta koji je ionako odmah iznad

Share this post


Link to post
Share on other sites

@derran

 

Ne moraš da ih kupuješ gotove, mogu da se preprave tvoji i/ili naprave u Srbiji. Raspitaj se kod ljudi (auto plastičara/limara/farbara) koji time hoće da se bave...

Svakako ćeš morati da kupiš druge branike na otpadu (ili neke zamenske nove) koji će onda biti dorađivani, a svoje originalne moraš ostaviti kad zatrebaju jednom godišnje. :) 

 

Sređivanje auta je skup sport, i ako se ima jaka želja a nema novca za to...onda krajnji proizvod bude auto u trenutnom stanju kao što je tvoj.

Da kupiš druge branike (čak i neku najjeftiniju kopiju sa Tajvana), pa daš nekom auto plastičaru/limaru/farbaru koji time hoće da se bavi da ih izmeni i ofarba...eto te već na jedno oko 400 evra samo za taj ukupni posao oko dva branika.

 

 

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa posto sam vec poskidao sve maske i stavio sportske mrezice,sto znaci da je branik vec dosta modifikovan,mozda je bolje da samo uzmem ovu ekstenziju tj lip sto ide ispod branika..sta mislis?Postujem tvoje misljenje ali zadnji kraj auta ne bi dirao..mislim da su super seli onaj spojler i difjuser..ali branik mi je u kurcu to priznajem

 

ae.jpg

 

 

Edited by neshaoct
skinut citat posta koji je ionako odmah iznad

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, derran said:

A ne kontam koji je smisao modifikacije i tuning stylinga,ako auto treba da izgleda fabricki?Primetio sam svako ko doda neke spojlere ili difjusore odma ga okarakterisu kao cunera ili gedoru..Ispadne da samo treba da imamo dobre felne i da spustimo auto do asfalta a sve ostalo je kiceraj..Ako je vec tako zasto onda trkacki auti izgledaju svima cool a imaju takodje sve te aero dodatke? 

 

Meni su trkacki auti kul zbog delova koje ne vidim :D Meni jos niko nije obesio auto ovde hahahahaha

 

PS: Meni se svidja difuzor, samo bih ga ja ofarbao u crno ;) Ostalo mi ne prati bas nikakvu liniju uz ostatak auta i izgleda neskladno. Felne su nadam se zimski set :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro,ukusi se razlikuju kao sto se ne moze svima svideti,tako se ne moze svima ni gaditi :D..I ja mislim da se difjusor lepo uklopio i bilo ga je jako tesko montirati,morao sam busiti rupe u karoseriji..I nekako je unikatno jer nisam video ni na jednom fiat stilu nesto slicno..Sto se tice spojlera ni on nije toliko los iako je kolega doticni pre tebe rekao da ga polomim na 4 dela..Sve ostalo se slazem sa vama da je bljak i ujutru idem da skinem one splittere ispod prednjeg branika jer stvarno strce..Ali ovo ostalo ne vidim razlog zasto bi skidao..

5 minutes ago, YUgisa said:

 

Meni su trkacki auti kul zbog delova koje ne vidim :D Meni jos niko nije obesio auto ovde hahahahaha

 

PS: Meni se svidja difuzor, samo bih ga ja ofarbao u crno ;) Ostalo mi ne prati bas nikakvu liniju uz ostatak auta i izgleda neskladno. Felne su nadam se zimski set :D

Imam zimski set guma,a felne su bbs i isto mislim da je model koji se najbolje uklapa u fiat stila..i njih nisam mogao lako montirati jer su se morale strugati,zbog centralne rupe..nisu 4x98 logicno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, svako ima svoj ukus i neka radi prema tome. Mada kad se nesto radi bilo bi lepo da se upozna barem za teorijom o tome i iako je pitanje da li mu je to potrebno i radi u praksi, barem bi bilo lepo da postuje teoriju.

 

Spojler sa strane ukusa mislim da se ne uklapa ni u jednu liniju auta, prvo krov je relativno zaobljen, a spojler ravan, postavljen je na krov iznad gepeka i vizuelno daje autu izgled jos viseg auta, iako je vizuelno ali i aerodinamicki gledamo poenta spojlera da auto dobije izduzeni oblik i samim tim da viuzelno izgleda nize, kao sto je na slikama sto je Nesa stavio gde spojleri dolaze u nastavku krova.

 

Sa strane aerodinamike, poenta spojlera je da njegova donja strana napravi vakum i samim tim "daunfors". Da bi se stvorio vakum, potrebno je da ispod spojlera bude slobodan prostor kako bi se kretao vazduh, ne da bude sabijen iznad krova gde se stvara pritisak i efekat vazdusne kocnice. Kao takav ima smisla mozda kod limuzine na kraju gepeka gde se koristi neki drugaciji aerodinamicki efekat.

 

Spliter bih ofarbao u crno zato sto ovako u boji auta daje viuzelno efekat kao da je celina sa ostatkom branika, sto onda stvara vuzelno efekat da ti fali deo branika sa bocnih strana, kao da je odvaljeno. Dok u drugoj boji imao bi efekat kontrasta i vizuelno bio odvojen da se stopi malo sa senkom iza branika.

 

Obrvice kao obrvice ajde, licno ih ja ne volim previse, pogotovo ne ovako kada je far izjedna i ide preko na blatobrane, jer ne prati liniju koja se stvara izmedju haube i blatobrana. Licno najvise volim kad se hauba malo produzi, ali to ima samo smisla kod odredjenog dizajna haube, kao sto ima recimo Fiat Bravo Mk1 ili Punto Mk1 i Mk2 sa uskim farovima, Opel Kadet i slicno.

 

Nastavci na braniku ne prate opet ni jednu liniju, pocinju negde, zavrsavaju se nigde, kad se dodaje nesto na donju ivicu karoserije, zeli se efekat neke konstantnosti. Da pre i posle tocka bude u nekoj istoj visini, ako nije u istoj visini da onda bude usmereno u istom pravcu, eventualno moze da bude kontra ali to bas treba da bude izrazeno kroz ceo auto, ne da ide cas dole, gore, da se linija lomi nekoliko puta.

 

Sto nas vraca na nastavke na pragovima gde prag ide ravno onda cik cak ima taj kraj koji vizuelno spusta prag iako posle zadnjeg tocka imas branik gde izrazito ide na gore i povezuje nas na pricu sa difuzorom da kako trenutno stoji, izgleda kao da si polomio deo branika jer zjapi velika rupa a imas 2 detalja koja ukazuju da linija karoserije treba da ide dole.

 

Tockovi, jeste da mnogi trkacki auti voze slikove koji su balonasti, ali slikovi imaju vrlo ostre linije tj gume su vrlo "cetvrtaste" i obicno malo sire od felni pa "kipe" napolje. Tu obicno imas i neki natpis sa brendom itd sto razbije velicinu gume i sve to zajedno ima neki agresivan izgled. Tu kod tebe sa tim zaobljenim gumama i zaobljenim srcem felne izgleda kao da imas 4 crne krofne. I totalno je kontra agresivnom izgledu auta koji zelis da postignes. Pogotovo jer ti je sve u jednoj boji na autu, gume su ti jedini kontrast i ceo akcenat je na njima.

 

I za kraj, pozicija zavrsetka izduva izgleda malo nedoreceno. Oni se uvek stavljaju da budu paralelni sa osovinom auta, ne da prate liniju branika, ako je branik bas zaobljen onda se ne stavlja tako siroka elipsa, nego stavljaju dva zavrsetka pa ih stepenasto postave. Ovako izgleda malo kao kad kod Zastava nakaleme na fabricki auspuh neki pijacni zavrsetak (od ovog pravila samo neka japanska vozila ostupaju ali to je druga prica jer se kod njih izduv obicno vidi sa donje strane branika pa sam po sebi daje neku liniju). Takodje opet imas efekat te donje linije karoserije da ide cik cak gore dole, efekat bi bio malo bolji da je taj zavrsetak malo vise pomeren ka difuzoru. I realno da je branik usecen da taj zavrsetak udje u njega 20-30% od svoje visine, da izgleda kao da je planiran tamo, ne dodat ispod.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravio sam reci, normalno da svako ima svoj ukus i da se nece svakome sve svideti, da nije tako ne bi imali na 1000 modela automobila raznih proizvodjaca na trzistu. Multipla je cesto na tapeti kao najruzniji auto, pa je i dalje imala svoje mesto na trzistu i ljude kojima se svidela.

 

Eto ja licno ne volim fabricke aute i uvek mislim da moze bolje :D Pre svega po pitanju mehanike, a nekad i vuzelno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, YUgisa said:

Zaboravio sam reci, normalno da svako ima svoj ukus i da se nece svakome sve svideti, da nije tako ne bi imali na 1000 modela automobila raznih proizvodjaca na trzistu. Multipla je cesto na tapeti kao najruzniji auto, pa je i dalje imala svoje mesto na trzistu i ljude kojima se svidela.

 

Eto ja licno ne volim fabricke aute i uvek mislim da moze bolje :D Pre svega po pitanju mehanike, a nekad i vuzelno :D

planiram da odradim neke izmene..kad budu gotove updejtovacu sliku ne zato sto se tebi peri ziki ne svidja vec sam i sam uocio neke nepravilnosti i ne podudaranja kao kod onih splittera na braniku.narucio sam ceo dodatak za prednji branik koji ce vizuelno spustiti jos auto i bice u ravni sa branikom.hvala na trudu koji si dao u tvojim postovima i svakako prihvatam vecinu tvojih argumenata i obrazlozenja,a ja cu se potruditi 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za mene kao bivseg i dugogodisnjeg vlasnika, Stilo 3v je uvek bio prelep, a 2007. kada sam ga pazario i jedan od najatraktivnijh Compacta u to vreme. Jednostavno je dizajnerski i fabricki "dovrsen" model. Dobre i lepe felne od bar 17'' i pola posla je zavrseno :) . Tamna stakla i kacket su na 3v maltene "must have". Uz pragove (Abarth ili Schumacher edition), projektore+4300K ksendze, eventualno spustanje/distanceri - za mene itekako dovoljno da se kulturno izdvoji. Sve ostalo na ovom modelu vrlo lako sklizne u gedoru i 'wanna be racer' fazon.

3v Stilo. Za mene. Dovidjenja, prijatno :) .

 

2005-fiat-stilo-schumacher-gp-com-imagens.thumb.jpg.83468db4d736767c56f7a4f3659b2a5f.jpg h09y0lobmze1_600.thumb.jpg.e1ef90dec8795b5f02f977f23be51b3c.jpg Fiat-Stilo-1-9-JTD-16V-Abarth--05.thumb.jpeg.e258ab750d893020d2933da792373da9.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

:blink:

 

Je l' ovo stvarno? Nije zona sumraka? 

 

Vi stvarno diskutujete o ovom? Derrane, nisi trol? Jeeeeeeeesi, hajde priznaj  :unworthy:  mislim ono, da je auto tvoj bar bi imao dobre i detaljne slike radova na koje si tako ponosan a ne ove paparazzo lov fotke...

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jedan update,skinuo sam one ruzne nastavke na braniku i zamenio ih sa CSR-ovim koji je tuv serifikovan i mislim da je legao kao kec na 11..E sad dilema mi je dal da ga ostavim ovako crnog ili da bojim u boju auta da se stopi sa ostatkom? misljenja

 

20201118_105742.jpg 20201118_105739.jpg 20201118_105717.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, neshtry said:

Gun metal emoji6.png

Evo zavrseno farbanje,izabrao sam grigio steel 647 ili ti fabricku sifru boje za stila i lepo se stopila sa ostatkom auta... Mislim da nisam pogresio

 

20201118_154439.jpg 20201118_154417.jpg

 

20201118_154430.jpg

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad pre?! :)
Vec izgleda lepse. Sad sredi otvore dole i masku koja se bas vidi da fali. Ako dobro vidim i dole fale maskice, da je mrezica uradjena direktno na braniku. To bih svakako izmenio, tj stavio maskice, ako hoces njih modifikuj na neki nacin, iseci rebarca, stavi mrezicu pozadi, ali da popune lepo zabice, a ne ovo sto je verovatno fiksirano silikonom ili srafovima.
Mozes ti i ovaj link pomoci za ideju ako nemas gde da kupis masku bez znaka. Mada mozes kupiti i sa znakom i staviti taj Abarth ako bas zelis.

A mozes i ovaj, pa farbaj. https://www.kupujemprodajem.com/automobili-delovi-i-alati/auto-karoserija-i-limarija/maska-fiat-stilo/oglas/57829150 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Bingodalton said:

Kad pre?! :)
Vec izgleda lepse. Sad sredi otvore dole i masku koja se bas vidi da fali. Ako dobro vidim i dole fale maskice, da je mrezica uradjena direktno na braniku. To bih svakako izmenio, tj stavio maskice, ako hoces njih modifikuj na neki nacin, iseci rebarca, stavi mrezicu pozadi, ali da popune lepo zabice, a ne ovo sto je verovatno fiksirano silikonom ili srafovima.
Mozes ti i ovaj link pomoci za ideju ako nemas gde da kupis masku bez znaka. Mada mozes kupiti i sa znakom i staviti taj Abarth ako bas zelis.

A mozes i ovaj, pa farbaj. https://www.kupujemprodajem.com/automobili-delovi-i-alati/auto-karoserija-i-limarija/maska-fiat-stilo/oglas/57829150 

 

 

Znam planiram da kupim tu masku sa mrezicom,posto nemam bas alat da sam modifikujem fabricku masku..Inace lepljene su silikonom mrezice ali su pootpadale valjda zbog vremenskih uslova i brze voznje..Hvala na savetu

17 minutes ago, francuz69 said:

I pobogu, promeni ove felne. Na sva ova krila na autu minimalno treba da idu neke 17-tice a verovatno bolje 18-tice.

Treba ali treba i para..sobzirom da sam skoro kupio nove gume i ove felne,nece to skoro biti..A i uzivo izgledaju brutalno uglavnom dobijam pohvale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...