Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Zimska FCA/Mopar akcija besplatne provere vozila 2020.

Recommended Posts

Svi vlasnici vozila Grupacije FCA (Fiat, Fiat Professional, Lancia, Alfa Romeo, Abarth, Jeep, Chrysler, Dodge) pozivaju se na zimsku besplatnu proveru 2020. godine u ovlašćene servise kompanije FCA Srbija u okviru redovne zimske kampanje koja traje do 31.12.2020.

Akcija važi za sva vozila u garanciji i van garancije, kupljena u Srbiji ili uvezena u Srbiju.

 

SRBWinter2020.png

 

Besplatna provera vozila u 11 tačaka:

- Kontrola centrale ubrizgavanja – WiTech-om;
- Provera stanja pneumatika;
- Provera akumulatora;
- Provera ventilacionog (rashladnog) sistema, rashladne tečnosti;
- Provera nivoa ulja u motoru;
- Provera kočionog sistema (nivo ulja, vizuelni pregled prednjih kočnica);
- Kontrola metlica brisača;
- Kontrola prednje svetlosne grupe i signalizacije;
- Kontrola trapa (prednjeg, zadnjeg);
- Kontrola upravljačkog sistema;
- Vizuelni pregled vozila;

 

Ukoliko se vlasnik vozila odluči za popravku konstatovanog kvara, ostvariće:

- Popust 10% na rad u servisu za otklanjanje uočenih kvarova.

- Popust 10% na originalne rezervne delove za otklanjanje utvrđenog kvara.

 

potpis.png

 

SRB Winter 2020.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo jedno pitanje, za one iskusne

 

da li se dobija nešto napismeno, tipa utvrđeno ovo ono, ne valja... ili tek kada pristaneš na njihove cene ti kažu šta ne valja

 

provozao bih se do servisa na ovakvu proveru, mada pola stvari se utvrđuje vizuelno i svesni smo istih...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@shuxx

 

Dobija se napismeno. 

Koliko će to napismeno biti detaljno zna da zavisi od ovlašćenog do ovlašćenog. Po pravilu, treba da napišu po stavkama šta su uočili.

 

ovom primeru je čovek dobio veoma opširan spisak.

A, u ovom primeru su za isti auto u jednom ovlašćenom dali samo opštu napomenu, a u drugom detaljniji spisak.

Ovde je čovek dobio ne samo spisak nedostataka, nego i potrebnih delova za zamenu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam jutros slao mail da zakazem da ovu proveru i odma danas sam bio zakazan u 15.50 iznenadio sam se kako tako brzo.Preda auto na prijem odradili za 15 min max “pregled”.Sta su uocili sem sto znam i sam da su trepne malo nacete i da bi trebale kod limara kao i da je na krovu lak popustio i da ima ogrebotina (2002 auto ke top naspram nekih kakve vidjam)i to da sija lampica airbega,primetili su da su zadnje opruge trule i da se trebaju menjati,prednje plocice na pola,crevo turbine kazu da je negde puklo ne jako ali nisu rekli gde ,antifriz na -20 ,motor opran :) varen auspuh :) e to je sve sto su uocili na 15 minutnom pregledu.Od ovog sto subuocili pola sam i ja znao.E da neradi mi jedna xenon sijalica to nisu uocili a prosli put su i svetlosnu signalizaciju pregledali,nisu primetili ni rucna da nehvata dobro.Tako da misljenje neko o ovakvim besplatnim pregledima sve zavisi na kakvog majstora naletis 

Edited by SrdjanNS86

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio ja u AK Kole sad u subotu 21.jer su jedini sa ove strane reke:dizzy:.Na stranu to sto sam bio zakazan za pola 1,a uzeli me u rad u 14h.(Bar sam bio na toplom i lepo sredio sve u mobilnom za sta nikako nisam imao vremena:P)Dobio sam bas gomilu papira,(ali cu skenirati tek kad mi vrate racunar sa servisa).Dobio sam i odstampane podatke iz ePera koje nigde nisam mogao da uradim zbog onog famoznog slova u sredini broja šasije.Sad me nesto buni,kako je moguce da su razliciti podaci u saobracajnoj i u ePeru,:rtfm:tj u ePeru pise snaga 63KW(85KS) a u saobracajnoj (onaj cuveni podatak) modela od 59KW.Sad sumnjam da taj model od 59KW (koji je inace redak),uopšte i postoji kao takav:ph34r:.Ovo pisem sa posla i nemam papir kod sebe da bi mogao svega da se setim,ali video sam podatak da ima samo 2 Air bag a,(ili ja to ne vidim dobro u spisku).Takodje ima RAIN senzor,ali ne znam kako to u praksi radi.Ima u meniju podesavanje od 1-4,probao sam po kisi i 1 i 4,ali nisam primetio da se ista dogadja,ili ja to ne znam da ukljucim.
Inace nisu nasli nikakvu zamerku na autu,pa tako nista nisu ni predložili od radova.Izvukli su podatke o radjenim servisima ali samo za prve 2 godine,posle toga nema više podataka.:rant:Kažu ima sajt za vozila iz Holandije da se vidi skoro sve po broju tablice,ali se taj sajt plaća.Toliko za prvo javljanje.:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mitros

 

Merodavan je podatak iz ePer-a, ne iz saobraćajne.

 

28 minutes ago, mitros said:

Takodje ima RAIN senzor,ali ne znam kako to u praksi radi.Ima u meniju podesavanje od 1-4,probao sam po kisi i 1 i 4,ali nisam primetio da se ista dogadja,ili ja to ne znam da ukljucim.

Imaš vlasničku knjižicu za Grande Punto, kao i za (Grande) Punto Evo, klik ovde:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/38974-uputstvo-fiat-grande-punto-evo/

 

U njoj, između ostalog, piše i:

Quote

- Rain Sensor (senzor za kišu) - Podešavanje osetljivosti

Ova funkcija omogućava Vam da podesite osetljivost senzora za kišu u okviru 4 nivoa. Kako biste podesili željeni nivo osetljivosti uradite sledeće:

Kratko pritisnite MENU ESC: prethodno podešeni nivo će se pojaviti na displeju.

Pritiskajte + ili –  da biste podesili nivo.

Kratko pritisnite MENU ESC taster za povratak na ekran menija, ili zadržite dugme za povratak na početni prikaz bez memorisanja.

 

U praksi, pomeriš ručicu brisača jednom kako bi upalio brisače. Tada im senzor govori da li treba da brišu. Sve dok ne povučeš ručicu za taj jedan položaj neće se ništa dogoditi.

Povučeš ručicu, senzor vidi da kiše nema i ništa se ne dogodi. Više ručicu brisača ne diraš, ona stalno stoji tako. Kad tokom vožnje naletiš na kišu, senzor će je registrovati i pošto je ručica ostala na uključenim brisačima eto njihovog rada. Ako rade prečesto/preretko, onda promeniš nivo osetljivosti tog senzora preko procedure gore opisane.

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 hours ago, neshaoct said:

@mitros

Merodavan je podatak iz ePer-a, ne iz saobraćajne.

OK,samo odakle ta razlika?:rant:. I u carinskoj deklaraciji pise 59KW i na holandskoj saobracajnoj to isto pise.

(i to nije slucaj samo kod mene i uglavnom su to vozila iz Holandije.)
A i ta Evropa izgleda nesto mulja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio danas u Automig nis, zakazano, preuzeli auto, pogledali, kazu sve OK. Osim guma manzetni koje su ostarile i trebalo bi da se menjaju.

Ja sam ih bas skoro proveravao, samo je guma omatorila , nije ispucala.

provera zimska.jpg

 

P. S. Prvi put sa kolima u ovlascenom servisu...

 

 

Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...