Jump to content
FAS Goran
lakicevicboris

Fiat Stilo - udobnost?

Recommended Posts

Mislio sam da je to nesto prostije mnogo !!! Majstorr rece da mora da skida neki most ma sta to znacilo !!!

Edited by lakicevicboris

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste malo zaje*ancija oko zamene, ali je mozda i veci problem naci gumice stangle, a da nisu neka zesca mala privreda i da valjaju.

Kao zaseban deo ne postoje i ne mogu da se kupe cak ni kod ovlascenih. Idu samo integrisano sa celom stanglom :blink: , a cena je da se prevrnes... Iz glave znam da se Milutin baktao sa tim i da je narucivao Powerflex iz Poljske:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/72607-fiat-bravo-mjet-20-emotion-2010-aka-debeli-by-milutinac/&do=findComment&comment=1474366

 

Pici od tog posta pa na dalje, slicna je problematika i na Stilu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam cuo da je neko menjao to na stilu, ne znaci da nije ali eto ja nisam cuo do sada a imam stila vec skoro 9god :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guma ko guma, oce da propadne, al ne verujem da ce mu to ista pomoci u ovom problemu. 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, MS PK said:

a imam stila vec skoro 9god :D

Bogami me stizes :) , ja sam slatko terao JTD-a negde oko godinu i po duze od toga... Leti vreme jbt, kao juce da si kupio belkana. Mada kad pogledam, evo i ja ovo moje sokocalo teram skoro 3 godine :blink: .

Da ne bude off - ni ja na Stilu za svo to vreme nisam menjao gumice balans stangle :D . Doduse i kupio sam ga mladjahnog, ali opet...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi kad nisam ni ja menjao gumice balansštangle na Stilu a terao ga nepunih 10g.

Samo čitajući sve napisano došso sam do zaključka da još samo to nije urađeno.

Ovako kroz ceo tok priče ne kapiram šta drugo može da stvara utisak ne-udobnosti poredeći moje utiske sa pomenutim Stilo-m kojem sam sve na trapu izmenjao sa ITN amortima i opet je bio udoban u vožnji ako zanemarimo tvrđe amorte. :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da je on samo nahvatao neku takvu seriju tih amortizera/opruga. Bilo je pisanja o tome, isti proizvodjac, isti model amortizera, pa se pravi u 3 razlicite drzave, pa jos ako su se umesali i neki falsevi, ko ce to propratiti sve. Meni se cini da je to jedini moguci razlog zasto je coveku pretvrd auto, a sve novo stavio...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Quote

 auto i dalje tvrd i vozim se kao na dasci, ispricam to majstoru kaze najverovatnije su i viilljuske otisle. Ajd zamenimo i to sve ali problem i dalje isti, manja rupa na putu auto se sav strese, sve krcka u autu.

a posle zamene svega 5 posto bolje dok je po kisi ladja.Nema sanse da je losa serija amorta i opruga i sa starim i sa novim. Ja i dalje sumnjam na gumice balans stangle. Kada one odu subjektivni osecaj je bas tog lupanja,skripanja,a to naravno kvari ceo utisak voznje.Ne mozes da kazes udoban mi je auto kada u njemu sve zveci po neravninama.

Ako majstor moze nekako da im pridje, a da ih ne skida(ne znam kako je na stilu) tankim srafcigerom uguraj onu tanku gumu sto koriste eletricari kada bandaziraju zicu ili nesto tog tipa samo da je tanko i gumeno izmedju stangle i gumica, provozaj 300m i ako je osecaj drugaciji, one su.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi momenti se desili, posle zamene zadnjih amortizera, opruga i silena, nesto se desilo pa mi prijavljivao gresku ABS, pretpostavljao sam da kad su skidali zadnji most nisu vratili dzekove od ABS. Oteram kod majstora oni to srede sve i posle toga krenem se vozikati za divno cudo nazad vise nista ne lupa. Hmmm zanimljivo skroz. Moja pretpostavka da kad su namestali dzekove  primetiili da nesto nisu stegli, namestili  (amortizere za sasiju mozda) i da je to lupalo. Kako god sada je dosta bolje u odnosu na ranije.

 

E sada sto se prednjice tice, tu kako sam i naveo sve je novo stavljeno. Poosle kise i kad je vlazno vreme je donekle sve ok, ali kad se ossusii cuje se to lupkanje, a najvise je izrazeno ako recimo idem po nekom tucaniku, e tada se cuje kao da lupa metal o metal i to sve se oseti na volanu.

Edited by lakicevicboris

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istina... ne znam vise sta da kazem, Lakicevicev Stilo je totalna misterija :D 

 

A ja sam mislio da je moja Giulietta misterija, dok nisam nabo optiku :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zatecen sam. :D
Ja sam za 2 godine imao bukvalno 0 intervencija na trapu, ni da susne. Doduse menjao sam poluosovinu ali tako je bilo od kad je uzet.
Bas me iznenadi koliko ljudi imaju zajebancija sa trapom (zbog toga su me i odvracali od Stila i voznje na 17-icama).

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...