Jump to content
FAS Goran
lakicevicboris

Fiat Stilo - udobnost?

Recommended Posts

Pa meni deluje da je to sve tako kako treba, nego prosto si se mozda vozio u nekom utegnutijem primerku, mozda na malo meksim gumama, meksim amortima, pa ti delovalo bolje od tvog...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na zadnjem mostu zamenjeno sledece:

 

1. Oba silen bloka (OR Fiat)

2. Amortizeri (Sachs)

3. Opruge (Kilen)

 

Sutra cu da isprobam dal ima poboljsanja sto se tice tog lupanja nazad !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odradio sam probnu voznju i posle zamene svih gore navedenih delova dobio sam nekih 5% bolje stanje, tako da skoro pa nista bolje u odnosu na pre, iako je sve zamenjeno sto se zameniti moglo.

 

Tako da ostavljam stanje kakvo jeste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino objasnjenje ostaje da su opruge i amortizeri prosto takvi, tvrdji. Ne vidim sta drugo moze biti... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hebiga, baš si se namučio šta je...da li bi vožnja na treskalicu pokazala gde je to žvakanje - ne znam, ipak je to simulacija kaldrme-ležećih, kada ti se mahom i javlja problem. Ako ništa drugo - imaš najutegnutijeg Stila karavana po pitanju trapa :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš čudno, ubeđen sam bio da su silen blokovi pozadi jer je i na mom Stilu sve isto bilo...i isto sam prvo menjao opruge, amorte...i nije prestalo da lupa pozadi dok silen blokovi nisu zamenjeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, ISV_01 said:

Hebiga, baš si se namučio šta je...da li bi vožnja na treskalicu pokazala gde je to žvakanje - ne znam, ipak je to simulacija kaldrme-ležećih, kada ti se mahom i javlja problem. Ako ništa drugo - imaš najutegnutijeg Stila karavana po pitanju trapa :D 

 

E to mi je neka uteha, hahaha

 

1 hour ago, neshaoct said:

Baš čudno, ubeđen sam bio da su silen blokovi pozadi jer je i na mom Stilu sve isto bilo...i isto sam prvo menjao opruge, amorte...i nije prestalo da lupa pozadi dok silen blokovi nisu zamenjeni.

 

Pa sileni su bili na izdisaju, moro bi ih menjati sledece godine. Al dobro sta da se radi, sad ne menjam vise nista, prednje amortizere, opruge, viljuske, stabilizatore sam izmenjao, sada zadnje silene, amortizere i opruge i to je to !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate, iz mene prica zivotna skola a ne neke knjige, sajtovi i ostale da ne kazem sta, i sve sam to skupo platio ja

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/26/2020 at 12:41 PM, lakicevicboris said:
 U kom delu je u pravu ?

Sala, zato sto ja kazem obicno da se vozi :D


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa skontah, jos čitam tvoj post par puta, reko možda si nesto spomenuo da treba odradit a da to nisam, hahaha

Edited by lakicevicboris

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam primetio da mi auto bolje podnosi neravnine i te prelaze kad je mokro napolju odnosno kako je neko vec napisao kad se sve te gume “pastete” natope malo  vodom pa omeksaju.Pa sam resio da to sve izmenjam ali moram naci sta se sve tu menja.Menjao sam do sada samo amortizere i solje amortizera.Imam kupljene vec silen blok za zadnji trap napred nista nisam menjao sem stabilizatora i mislim jedne viljuske ali bi ja sve te gumene delove menjao samo kad bi mi neko rekao sta sve ima tu da se zameni jer ove gume su izgubile svojstvo to je sigurno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, SrdjanNS86 said:

Ja sam primetio da mi auto bolje podnosi neravnine i te prelaze kad je mokro napolju odnosno kako je neko vec napisao kad se sve te gume “pastete” natope malo  vodom pa omeksaju.Pa sam resio da to sve izmenjam ali moram naci sta se sve tu menja.Menjao sam do sada samo amortizere i solje amortizera.Imam kupljene vec silen blok za zadnji trap napred nista nisam menjao sem stabilizatora i mislim jedne viljuske ali bi ja sve te gumene delove menjao samo kad bi mi neko rekao sta sve ima tu da se zameni jer ove gume su izgubile svojstvo to je sigurno :)

 

I kod mene slucaj bio kad napolju kisa i vlaga onda mnogo manje lupa sve, skoro da ne cuje se, cim se osusi eto muke. 

 

1 hour ago, Mijailović P. said:

Niko nije spomenuo silene/čaure na balans-štangli? :whistle:

 

Interesantno da nije niko !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prednji trap mi je kriticniji na te gumene delove sam mislio sta od toga ima da se zameni kako bi se vratio taj osecaj u voznji kao sto je vec neko rekao kad je vlaga i kisa sasvim drugo auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sve zamenio, amortizere, solje amortizera, lezajeve amortizera, opruge, viljuske i stabilizatore !

Edited by lakicevicboris

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada si vec sve zamenio na trapu i udobnost se poboljsala 5 posto zameni jos gumice balans stangle i dobices ostalih 95...Cela zezancija nije skupa,a drasticno menja osecaj u voznji.Nekome skripe,nekome lupaju itd pricam iz iskustva sa drugim automobilima Stila nisam vozio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja koliko znam losa gumica balans stangle ne moze da utice na njegov problem - udobnost. Ako gresim ispravi me.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moze ali odaje bas los utisak da je nesto bas lose na trapu. Lupa, skripi, a i to poboljsanje po kisi indirektno kazuje da je nesto od gumenih delova u problemu. Sve ostalo je stavio novo ostalo je jos samo njih da zameni. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...