Jump to content
FAS Goran
Nuova Delta

Lancia Nuova Delta 1.9 TwinTurbo - jednim turbom (umesto dva) do veće snage?

Recommended Posts

Pozdrav ljudi, nesto sam malo pratio i razmisljao o "projekat" automobilima, pa pomislih kako bi lepo bilo Deltu 1.9 TT da sredim.
Trenutno je bez DPF-a i EGR-a, kao sto neki i znaju, plus Stage1 na nekih 240ks i oko 450Nm, a prvo sto mi je palo na pamet jeste vadjenje 2 turbine koje ima i stavljanje jedne velike, tipa sa nekog velikog kombija ili manjeg kamiona, pa se moje pitanje i pisanje sad odnosi upravo na to.. Tacnije, da li ima neko ikakvih iskustava sa takvim poslovima, neko misljenje, savet, sve bi mi dobrodoslo..?!
Hvala unapred svima !

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje misljenje je da sedis miran :D Po meni mnogo prepravki , moras da pravis drugu izduvnu granu, mora verovatno mapa da se cacka..pricam napamet, nisam covek iz struke sto bi se reklo. To bi trebalo da pitas te koji rade mape, konverzije sa hibrid turbinama i tim stage-ovima 1,2,3... :D A sta mislis da bi dobio od te konverzije?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Voleo bih da idem do nekih 350 - 400 ks... A samo ChipTunningom to ne mogu, pa mi je zato palo na pamet ovako nesto..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veliko hvala!!! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vadjenjem dve turbine i stavljanjem jedne, jos vece od trenutne (te sto je veca), ces dobiti auto koji je maltene nevozljiv :D 

 

Imaces ogromnu turbo rupu, posle koje ce da usledi udarac u ledja, kao da te voz pokupi. Da je namena auta za nekakve trke, drag, zezanje, projekat, pa da ima smisla, al po meni, Delta nije auto za to. Dve turbine se jako tesko cipuju, ali nije nemoguce, po meni bolje ti je da ostanes na twin-turbo setupu, a zamenis obe turbine, napravis neke hibride, ili mozda cak samo vecu. To bi se trebalo prvo raspitati kod tunera, jer oni bolje znaju koja kad radi i kako se one smenjuju... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/15/2020 at 8:33 PM, dekirs said:

Bez 2000e ne bih krenuo u taj poduhvat :D I to je neki minimum  :D

Otprilike sam se i ja sracunao tako nekako 

On 11/15/2020 at 8:40 PM, horvat said:

Vadjenjem dve turbine i stavljanjem jedne, jos vece od trenutne (te sto je veca), ces dobiti auto koji je maltene nevozljiv :D 

 

Imaces ogromnu turbo rupu, posle koje ce da usledi udarac u ledja, kao da te voz pokupi. Da je namena auta za nekakve trke, drag, zezanje, projekat, pa da ima smisla, al po meni, Delta nije auto za to. Dve turbine se jako tesko cipuju, ali nije nemoguce, po meni bolje ti je da ostanes na twin-turbo setupu, a zamenis obe turbine, napravis neke hibride, ili mozda cak samo vecu. To bi se trebalo prvo raspitati kod tunera, jer oni bolje znaju koja kad radi i kako se one smenjuju... 

Zanimljivo, to mi uopste nije palo na pamet... U svakom slucaju cu se dobro raspitati na vise mesta, pa cu probati da "uhvatim" neku sredinu.
Hvala mnogo !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@integralac Nije, na BG tablama je.. Ne znam na koju si mislio sa ZR tablicama ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@integralac Jeste, to je moja, samo sam te ja razumeo da me pitas da li je sad trenutno na ZR tablama, pa sam bespotrebno iskomplikovao :D 
Ja sam je stavio na oglas najvise radi "provere" kakvih cu ponuda imati, s obzirom da je Srbija vise trziste Golfova i sl.
Nazalost, gradska guzva i uopste nasi putevi su mi je malo poruznili, mislim na ono sto sam naveo u oglasu, a to je krilo i sofersajbna, ali uskoro cu i to srediti. Prvih mesec dana otkako sam je kupio je bila najlepsa, stavio sam i crnu foliju na masku napred, 3x nedeljno prao, ribao, al ne vredi..

Ps Ukoliko zelis ovako neobavezno da pogledas auto, provozas, samo reci, ja sam uvek za neko normalno druzenje i komunikaciju..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, malo je falilo da dodjem po nju, korektan je bio prodavac a i delovala mi je ok.

Nisam je uzeo iz nekoliko razloga, nije mi oprema ona koju trazim i iz iskustva tvrdim da su kola sa zapada u boljem stanju nego neka koja se vec ovde voze,

svaka koja sam imao posle 6 meseci do godinu se rastresu a motori postanu bucniji, egr i dpf, lambda strada .... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@integralac Ova je uvoz iz Svajcarske..
Ja sam prvobitno gledao Fiat Coupe-a, najjacu njihovu verziju, jos je taj primerak bio i dodatno budzen, medjutim nisam bio siguran u prodavca toliko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...