Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Cestitam, dobar auto, jos bolji motor. Najveca mana je sto mora da se servisira i odrzava :D

 

Nego koje su dimenzije gume felni, bas izgledaju ogromno, kao da su 18" minimum, a tu bi onda trebala biti solidno siroka guma? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, srdjos said:

Nije bio neki muski auto da se kupi?

 

Hahah, realno je zenski auto, mada moze biti unisex zbog snage :D

 

@Mijailović P. @neshtry Hvala kolege :D

 

@Woodoo 1.6 na aparatima, ne zna sta ga snaslo :D Hvala Woodoo.

 

@vagenovac Hvala, hvala. Bas tako, najveca mana sto mora da se odrzava u Srbistanu :D Tocak izgleda veliko ali je 17" u dimenziji 205/45, uzas.. :D

 

@Zvezdo Hvala kolega :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se ne varam to je dimenzija i za grande punta, ali sam ja presao na 225/45/17 bez problema, mozda bi ti mogao makar 215/45/17.

Pogotovo sa vecom snagom motora se uze gume teze nose, a i ubijaju znacajno osecaj na volanu i u nekoj meri cak i stabilnost/upravljivost.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas tako.. Krenuo sam da kupim 215/45/17 ali me ubedise u Beogumi nakon 20 minuta razgovora da ne moze da stane i da ce kaciti.. E sad nisam se mnogo zanimao posle, ne znam jel ima negde na netu da se vidi, oni kalkulatori i uporedni prikazi 205/45 vs 215/45 ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanemarljivih 1.2%, a dozvoljena odstupanja su mislim do 3%, neki kazu cak i do 5%, ali svakako 1.2% je nista.

Pa kod alfe 159 su znacajno veca odstupanja izmedju najmanje i najvece gume.

Screenshot_2020-11-14-14-01-56-113_com.android.chrome.jpg

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Definitivno sa sirim gumama i mozda distancama ovaj auto bi bio totalno drugaciji. Stvarno preuska guma za ovu raketu, sprzio sam pola rezervoara goriva danas, prosto neverovatno kako navlaci osmeh na lice :D

I najveca prednost - parkiranje. Posto je kod mene haos za parkiranje, sada se ubacim bez problema tamo gde sam se plasio da cu zakaciti/ogrebati sa Giu ili Bravom. 

 

Hvala Mile, ako nista bar je benzinjara i prdi na auspuh :D

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/14/2020 at 1:15 PM, vagenovac said:
Ako se ne varam to je dimenzija i za grande punta, ali sam ja presao na 225/45/17 bez problema, mozda bi ti mogao makar 215/45/17.

Pogotovo sa vecom snagom motora se uze gume teze nose, a i ubijaju znacajno osecaj na volanu i u nekoj meri cak i stabilnost/upravljivost.

Ja sam bio presao na 215. Kolegi koji je kupio auto sam takodje savetovao. Nisam imao nista negativno, a cena manja i udobniji auto.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo sam te cekao :D

To je od komsije/kucnog prijatelja, uzet prosle godine u Aprilu, mislim da je imao 0 ulaganja od tada.

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...