Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

On 11/24/2020 at 1:45 PM, dekirs said:

Npr u 308 GTI je ta verzija 270 konja, doduse kovano je sve i drugacija glava i blok nego kod mene npr,

 

ja sam istrazivanjem na net-u dosao do  ovih podataka, eto dodaj taj od 270ks negde na ovaj spisak :)

 

EP6-DT is THP150 - problematican
EP6-CDT is THP156
EP6-DTS is THP175 - ide u rc / gti varijante
EP6-CDTX is THP200 - ide u RCZ i GTi
EP6-CDTM is THP163
EP6-FDTX is THP208

 

Nazalost, nema toliko motora kod nas da bi ovo bilo potvrdjeno.

 

On 11/24/2020 at 2:04 PM, vagenovac said:

1.9 jtd crkava sve zivo, pogledas samo kako su neki na forumu prosli, ali to nije problem jer ih ima mali milion, zna ih svaki majstor i polovni delovi su jeftini,

 

mene na JTD-u je izdalo sve OSIM motora :). Jedini problem je bio senzor radilice

 

On 11/25/2020 at 8:01 AM, PremieRacing said:

 

Jbt... speechles  :X   Ne zbog kvara i situacije, nego zbog toga što vi toliko znate o motorima i problemima.

E znate(mo) zato što su majstori ooooooodaaaavno zauzeli taj stav da samo šarafaju ulja, filtere, pločice i lamelice a da se u dijagnostiku i rešavanje problema ne mešaju. 

 

stvar je u tome da kako ce naplatiti vreme koje potrosis na istrazivanje greske . Prosecan balkaneros ce dati 15 000e za BMW ali nece dati 700e za veliki servis i ajd ti sad njemu naplati dijagnostiku greske.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problematican je i THP150 i THP175, mislim da su to fakticki isti motori. Najvise je problema u tim verzijama 2007 - 2011. Navodno od 2011 su sredili vecinu stvari, ali naravno desavalo se i posle toga verovatno u manjoj meri.

THP156 i THP163 su maltene isti s tim sto THP163 ide u novije verzije posle 2011 ako se ne varam i taj je navodno "trouble free". 

 

Evo jedan jako koristan sajt gde ima puno zanimljivih informacija o Princu.

 

https://www.etuners.gr/peugeot-citroen-thp-engine-maintenance-servicing-101/

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@srdjos pa i senzor radilice je na motoru :D

A to da motor, kao blok motora crkne, pa te se ne desava tako lako i tako cesto ni na najgorim serijama motora ikad, cak i zloglasni wankel motori izguraju po 100-150.000km, a zna se da oni najkrace traju od svih.

 

Takodje kada posedujes auto bitno ti je da ceo bude pouzdan i da se ne druzis sa majstorima, a to sto ima nekoliko delova koji se ne kvare ti bas ne znaci puno kada ostavljas pare majstoru na nesto drugo.

 

Ljudi generalno vole da razmisljaju binarno, 1/0, crno belo, pa se motori dele na neunistive i na totalno sralje :) , cak najmanje po prici imas prosecnih motora, iako bi takvih trebalo da bude najvise :D 

 

Evo ti primer iz prve ruke za nove bmw benzince (2.0), imao sam dobru ponudu za jednog, ali me strah, odem da se raspitam u ovlasceni, kaze dobri motori, imali su 10ak komada (sto je nista realno za uzorak) i do 150.000km su svi bili ok, licno nisu odrzavali neki sa vecom kilometrazom, a jedan je na nekih 60ak hiljada imao problem sa motorom, ali je zamenjeno u garanciji.

Odem onda u neovlasceni servis koji radi samo bmw da pitam, kaze bolje zaobidji, zasto pitam ja, pa zato sto je dosad samo radio redovan servis na 2 takva motora i kaze nema delova i ne razume se u taj motor ako se nesto pokvari, verovatno nece moci/znati da popravlja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato se majstori dele na menjace delova i na one prave. Ja ostavim A6 da vide zasto stalno pali ventilator, covek je rasturio ceo prednji deo auta, sve senzore ispitao i spojeve, tek na kraju je elektricar istestirao elektroniku na ventilatoru i onda su zajedno doneli zakljucak da je do nje i sve to za 2 dana. Ima onih koji bi menjali redom pa dok ne rese ali, ko ce to da plati...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tek sad videh temu i još jedan francuski poluproizvod :crybaby: moja sućut što bi rekli susjedi ali izborićeš se ti @dekirs jak si. :D

 

Šalu na stranu, lepo izgleda DS-ka. :rolleyes:

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, vagenovac said:

kaze bolje zaobidji, zasto pitam ja, pa zato sto je dosad samo radio redovan servis na 2 takva motora i kaze nema delova i ne razume se u taj motor ako se nesto pokvari, verovatno nece moci/znati da popravlja.

Najveca istina, sto je najgore tako je kod 70% njih..

 

@Ticma Ostavi neki kontakt ako je majstor dobar, nekome ce trebati :D 

 

@Axic Hahah, hvala Axicu znaci mi to :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, vagenovac said:

@srdjos pa i senzor radilice je na motoru :D

Takodje kada posedujes auto bitno ti je da ceo bude pouzdan i da se ne druzis sa majstorima, a to sto ima nekoliko delova koji se ne kvare ti bas ne znaci puno kada ostavljas pare majstoru na nesto drugo.

 

kod nas dolaze auti sa 130-190 kkm sa lizinga a oni koji nisu sa lizinga sa ko zna koliko km. Ako su dizeli, a vecina jesu, posle te eksploatacije nesto mora poceti da otkazuje u tom turbo dizelu sistemu, pocevci od pumpi u rezervaru pa preko silnih senzora, turbine, dizni pa dok pljune dim u katalizator, dpf i jos ako ima adBlue i eto zagarantovanog seksa.....a ni ne znas kako je taj auto vozen napolju i koliko je gažen. Sad nije bolja prica ni sa turbo benzincima. Tako da se ipak moras druziti neko vreme sa majstorima da napravis pouzdan auto, ako ga napravis 

 

eto, ja sam cuo od mog majstora a se Toyota unesrecila sa onim 1.6 BMW dizlom a ovde kod nas ne mozes naci ni delove za njega.

@dekirs

 

koliko je tvoj PRINCE ima KS? 

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje je ovaj sa 156ks, mislim da je najzastupljeniji kod nas na oglasima, svi su iz Svice i svi imaju pun q opreme. Neko je ovo debelo platio u Svici. 

 

Neka stoji ovaj video ovde, za buduce generacije :D

 

 

 

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeh nove sijalice, ortak kupio za Deltu a nije mu se svidelo kako sija jer su mu soljice izgorele. Reko daj meni, mislim da ce dobro ispasti.

Slike nisu nesto, al sija belo. Doduse 3700k su sijalice, Philips WhiteVision je u pitanju.
Ono sto mi se svidja kod DS3 je kvalitet farova. Mnooogo bolje sija i od Brava i od Djulijete a nije far sa projektorom.

244c59cede3153b8ca666b31ce0a40a9.jpgc3542800fc87be2a610295c8f300708f.jpg651243634da2a0fa2bd67a4ba99a84e5.jpg

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/30/2020 at 8:45 AM, dekirs said:

 

Neka stoji ovaj video ovde, za buduce generacije :D

 

 

Kako li se @horvat iscimao kad je video od 0:56 kako trese, odma ti je poslao PM za dobrog majstora za felne i trap. :lol:

 

Do 0:29 IMG_20201206_142248.thumb.jpg.e906c38292ca372668129e5dc120d841.jpg

 

Od 0:30 IMG_20201206_142304.thumb.jpg.73e03ed7b8e1c4703ce2b209512c2e3f.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Projektori ni meni rade posao...ovi novije generacije su druga priča

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Axicu ponasaj se, nije ti ovo Djulijetina tema. :D

Definitivno bolje sijaju od projektorskih farova, vise svetla ima na putu. Cak i na Bravu gde sam radio farove nisam bio toliko odusevljen kao sa ovim "obicnim" farovima.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne bih se slozio vidi poslednju sliku, isto ima hotspot, i cutoff, nije bas izrazen ali tu je.
Linija je isto tu, vidi se na kolima ispred, na zidovima, bankinama.. Tako da rasipa malo ali ima ga vise na putu.. Moje misljenje :D

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jos nikad nisam bio zadovoljan sa projektorskim farovima u bilo kom vozilu . Moguce zato sto su sva polovna bila, ne kazem ali kada bih birao uvek bih pre izadrao obican far

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To verovatno radi kako treba par godina i onda kanal, zamusave se i ne valja nicemu.
Na Astri su farovi bez projektora i sijaju bas fino, bolje nego na Delti recimo.

Videcemo kako ce biti na Djulijeti. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Projektorski farovi samo ako je xenon unutra :D Sa zaruljama je uzasno :) 

 

Meni je Stilo bolje svetleo od Giuliette, ali sad kad sam turio xenone, onda je Giulietta malo bolja, mada sam nelegalno + drndo sam se bas, a ono sam stavljao najobicnije sijalice za 300 din :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, ja sam kontao da pričamo po default-u o fabričkim kombinacijama.

To što neko tura xenone u običan a žarulje u projektor, mislio sam da nije u raspravi.

Js za sada bolju kombinaciju od ove, fab xenon u projektorskom faru, nisam video. :D

Neko ima drugačija iskustva ali je upitna kombinacija...

Neko je opet video i bolje. :respect:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...