Jump to content
FAS Goran
RPM

Fiat Nuova Croma - dok podižem prozor pale se brisači i...

Recommended Posts

Pozdrav svima, nedavno sam Vas pronasao, problem sa cromom 1.9mj 2009 god. 150ks automatik.

 

Sve je pocelo pre par meseci, odprilike kada je olabavila jedna klema na akumulatoru, ali nisam 100% siguran da li bas tog dana ili nesto kasnije, te nisam mogao da startujem auto. Posto to nisam primetio odem do autoelektricara, koji dodje sa  boosterom da je startujemo. Startujemo je, odem do njega u servis, sve ok samo jedna klema olabavila. Ociste klemu, stegnu, i to je to. 

 

Prvo posle toga primetio sam da kad zatvaram suvozacev prozor, bilo sa vozackih ili suvozackih vrata, brava od gepeka se otvori. Prvo sam pomislio da je nesto do brave od gepeka. Posle par nedelja pored otkljucavanja brave od gepeka poce da startuje i zadnji brisac. Nesto kasnije i prednji...tako da sada kad podizem suvozacev prozor otvara se brava od gepeka i startuju prednji i zadnji brisaci.

Bio sam kod dvojice majstora ali bezuspesno, jedan sumnja na masu, drugi na kopjuter, bodi... Posto se taj prozor sporije podize odem i kod majstora za sajle i zamenim komplet sajlu i plastiku na tom prozoru. Sad se brze prozor podize ali i dalje isti problem sa gepek bravom i brisacima.

 

Da li iko ima ideju sta bi moglo da bude u pitanju? Cromu ocigledno boli glava :) , ali i mene :(

Sta da radim, kako da resim ovaj zagonetni problem?

 

Unapred hvala na svakoj pomoci i sugestiji! 

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

@RPM

 

Ja bih opet raskacio akumulator na 15ak min pa probao opet da vidim sta se desava...

 



 

Edited by neshaoct
dodao tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se zahvalim na savetu, i pomoci.

 

Juce sam raskacio kleme, i detaljnim pregledom nasao da je minus klema malo labava na spoju zice od kabla i buzira koji ide na klemu od akumulatora, pa sam je detaljno ocistio i pritegao. Problem resen! 

 

Hvala puno na pomoci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...