Jump to content
FAS Goran
NewBravo

Fiat Nuova Bravo 1.9 MJet 120 - izgubi snagu

Recommended Posts

Vozim Fiat Bravo 1.9 mJet 120 KS, 2007 god. Imam jedan problem sa autom pa ako moze savet mehanicara ili nekoga ko je imao isti problem... 

Desava mi se da auto u toku voznje odjednom blokira, oduzme mi gas. Moram da ga ugasim i upalim da bih opet normalno vozio. Sija lampica check engine. Nekada se desava kada ubrzavam a nekada sa obicnom voznjom. 

Bio sam kod svog automehanicara, prvi put mi je ocistio senzor protoka goriva i posto se ponovo desio isti problem odmah sutradan, zamenio je taj senzor. Medjutim ni to nije resilo problem jer se posle dan opet greska pojavila. Izgubio sam poverenje u majstora... 

Moze savet? 

Pozdrav

 

 

Edited by neshaoct
split Topic

Share this post


Link to post
Share on other sites

To moze biti i senzor temperature goriva ali vi valjalo da pogleda neko strucan to. Bez dijagnostike svakako slabo sta mozes da uradis.
Ja ti mogu dati preporuku za Fiat servis Goran iz Zemuna ako ti nije daleko da odes.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj senzor je promenio ali nije to. Ja mogu da nagadjam ali nisam majstor. Moze biti da je regulator pritiska goriva. Nije mi Zemun daleko. Tamo su mi sestra i zet pa odlazim. 

 

P. S. 

Greska moja, promenjen je senzor koji meri protok goriva. Nisam ni znao da ima taj i za temperaturu goriva. 

Edited by NewBravo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Njega treba blindirati i softverski isključiti. Ako se samo blindira, ostaje greška na tabli. Motor dobija pogrešne podatke.

Poslato sa Honor 8X pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari, 

Od skoro mi se dešava sa autom da gubi snagu, tj kao da je u nekom safe modu. To gubljenje snage oseća se i na ravnom putu, pogotovu na usponu tu se baš primeti. Nije više to taj auto. Tamo gde sam išao 120-130, sada jedva do 70 i to u četvrtoj brzini. Skoro sam menjao ceo set kvačila sa plivajućim i EGR ventil. Nikakva greška nije prijavljena. Nema da dimi, normalno radi na leru. Pozdrav i hvala unapred na odgovorima 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...