Jump to content
FAS Goran
clockwork_orange

Fiat Panda Van (169 - od 2003.) 1.2 8v - naknadno povećanje nosivosti?

Recommended Posts

Par pitanja ukoliko neko moze da pomogne

1. Da li je moguce povecati nosivost auta da li postoje jace opruge/ gibnjevi?

Bavim se gradjevinom pa cesto vucem dosta materijala, znam da treba da kupim kombi ali u Beogradu ne postoji parking tako da je Panda idealno resenje

 

2, Da li je moguce ubaciti  samo instrument tablu sa obrtomerom ili treba menjati instalaciju module ?

Posle vise godina voznje dizela nikako da se naviknem na tih rad i mnogo obrtaja


3. Da li je moguce promeniti menjac u automatski
Posle 10 godina voznje automatika manuelni dodje arhaican

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

@clockwork_orange, a zasto ne kupis automatik (svaka Panda169 sa automatskim mjenjacem ima obrtomjer) i uradis prepravku na teretno?

ili vec imas klot pandu bez obrtomjera...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče pitanja broj 1, moje mišljenje je da njemu treba da priđeš maksimalno oprezno i da je, i pored svih izazova koje imaš sa parkiranjem, najbolje da potražiš vozilo koje ima veću nosivost, a samim tim i veće gabarite.

Mislim da je najbolji način da povećaš nosivost postojećeg vozila tako što ćeš smanjiti masu neopterećenog vozila (npr. izbacivanjem nepotrebnog sedišta ili na neki drugi način).

Nepotrebno je reći kolikoj opasnosti izlažeš sebe i ostale premašivanjem fabrički deklarisane nosivosti. 

U suprotnom verujem da bi morao da promeniš dosta stvari: sistem zadnjeg vešanja, osovine, gume, kočnice, nova nosivost mora biti upisana u saobraćajnu dozvolu...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@clockwork_orange

 

Ova tema ostaje samo za prvo pitanje (naslov je editovan u skladu sa tim). Ostala pitanja idu u druge (nove) teme. :thumbup: 

Mora tako da se razdvoji kako bi sadržaj bio pregledan. Razumem da je tebi lakše da sve što te zanima staviš u jednu temu, ali od takvih ''kupusara'' koristi za zajednicu nema. Nema koristi jer se brzo više niko ne bi mogao snaći gde se šta pisalo, pa bi se zato iste teme ponavljale 100 puta.

 

Oko nosivosti...

Ako je ta Panda fabrički Van, ona već ima drugačije rešeno pitanje zadnjih opruga/amorta od klasične putničke. Isto kao i kod npr. Punta Van. Stavljanjem još jačih samo možeš da iskidaš pozadi trap.

Najbolje je zato ovo što @Šajbi kaže, tj. da izbaciš napolje iz te Pande sve što ti ne treba i tako dobiješ na korisnoj nosivosti tereta, a da ukupna težina auta ostane takoreći ista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se za vise pitanja odjednom u pravu ste moze da postane konfuzno

Razlika u ceni moje pande i pande sa automatskim menjacem je bila 2300e a moja je i 5 godina mladja
Obrtomer je manje bitan sacekace neka bolja vremena

 

Nosivost mi je bitna veoma i ne bi menjao pandu za veci auto samo bi se nervirao bez potrebe
Auto je ionako prazan nema osim prednjih sedista nista u njemu ne znam gde bi mogu da mu smanjim tezinu

Kocnice su Brembo diskovi i plocice napred i dobosi pozadi, svakako cu postojece tockove od 155/80/13 promeniti za 165/65/14 cola mada ne znam da li bi time dobio vecu nosivost posto su sada dosta visoki profili guma
Fabricka nosivost je 500kg a meni bi trebalo 700-800

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...