Jump to content
FAS Goran
rkoma1986

Treća Četvorka :)

Recommended Posts

Ovakve papucice su i kod mene, lep detalj skroz.
Samo nemam na ovom delu gde se odmara noga. Ima li samo to da se uzme?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima, ali samo u originalu, a znas kakve su cene u originalu (orginalu) :). Na aliju je bilo za neke smesne pare (oko 10 eur) varijanta samo papucice, bez odmorista, pa sam onda trazio negde posebno odmoriste dal ima, ali nisam uspeo da nadjem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije mi jasno zašto Audi ne daje besplatni update kao vw na zvaničnom sajtu? Reklamira se kao premium a mape se moraju masno platiti. 

Kod vw je štednja mnogo  prisutnija ali eto mape su na izvolite na zvaničnom sajtu. Doduše malo kasne ali nisam ni očekivao bolje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 minutes ago, Zvezdo said:

Reklamira se kao premium a mape se moraju masno platiti. 

Kod premiuma se sve masno placa :D Ima asistenciju pracenja trake, senzore mrtvog ugla a nema jbno svetlo u kaseti. Verovatno prvom vlasniku nije ni palo na pamet da je to deo dodatne opreme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa tko bi i tražio doplatu za to? Netko tko daje toliki novac za nazovi premium klasu  smatra da se to i gomila drugih sitnica  nalazi u autu bez obzira na paket opreme, kad ono međutim..  

ne znam šta bih rekao i zanima me da li je ista priča kod pravih premiuma tipa Mercedes, Bentley, lexus... 

VAG grupa u reklamama opisuje kao auto sve ima međutim  prava istina se sazna tek kada se preuzme auto jer u ugovoru od 55strana je to verovatno negde pisalo sitnim slovima da je na listi doplate. 

Konkretno kod mene na vw imao sam tipku na volanu za voice control i na multimediji za app connect međutim na pritisak sam dobivao poruku da se za aktivaciju toga obratim ovl servisu. 

Po meni dobro smišljena prevara kao i sada na gnoju 8,  gde je obloga zadnjih vrata daleko lošijeg kvaliteta nego prednja.  Veoma mali broj ljudi će to primetiti u auto salonu dok gleda možda budući auto.  Mercedes je isto bio reklamirao da jw sve u koži međutim nešto je i u jeftinijoj veštačkoj koži. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/20/2021 at 3:48 PM, rkoma1986 said:
Autic sljaka, sve po ps-u, sto kazu, pali - radi - ide.. zamenio sam rucicu menjaca, stavljena od s line, takodje i papucice, i updateovan software i mape na poslednju verziju. Za mape sam krenuo da se raspitujem cisto iz radoznalosti, na kp svi traze 50-60 eur. I jedno popodne resih da odradim sam, malo izguglao, fala bogu engleskih foruma kolko hoces, sve objasnjeno, linkovi za fajlove, bukvalno sam za sat vremena sve odradio..
 
IMG_20210220_150504.thumb.jpg.3fd6e5c8f25b36acd889d5e7072aeddf.jpg IMG_20210220_150517.thumb.jpg.cb6b279fe796f177f486595dc9016cff.jpg IMG_20210220_150531.thumb.jpg.3722a713b8f871e00dea4e1a9076a946.jpg
IMG_20210220_150551.thumb.jpg.36d22f80145fc9de7ffd13fdc6b8052f.jpg IMG_20210220_150630.thumb.jpg.e7fc7fbbe5fa00123ec870d1a2239509.jpg IMG_20210220_150636.thumb.jpg.99b5734213589dafb89a94a56c8a60da.jpg
IMG_20210220_150644.thumb.jpg.64d36874c669b0d2feb03e289e0daf13.jpg IMG_20210220_150653.thumb.jpg.a75c8a8d493543367e8e0875e36cc3b5.jpg IMG_20210220_150906.thumb.jpg.759e38555d2275a1c5839d6f752bbf80.jpg
 
 

Kakva je situacija sa mapama za A6 C6, 2005god?
Mislim da su mi mape 2020, CD sa mapama je u gepeku.

Koji je MMI, nemam pojma kako da saznam...

 

0fc16ec50fb20c16348342027d0c247c.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo mi deluje da je isti MMI kao kod mene. Pritisnes CAR, onda SETUP ili MENU i nadjes u meniju VERSION. Ako pocinje sa BNav, onda je basic, kao moja, a ako je HNav onda je high. Ako su ti mape 2020 nista ja tu onda ne bi dir'o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno, ne primecujem neku razliku, jedino sto je kod tebe ukljucen 'night mode', tj mapa je tamna. U svakom slucaju proveri verziju pa javi ako hoces da promenimo temu. Kakva ti je situacija sa ulicama i kucnim brojevima, jel ima sve?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kasnije cu slikati par slika i koja je verzija, pa javljam.

Mape su dobre, nalazi sve ulice koje su mi do sad trebale, nalazi mi brojeve zgrada itd.

Ima i spisak prodavnica, soping centara, hotela, pumpi...sa adresama, brojevima telefona...

 

Nemam "green menu", videh kod tebe na temi da se to otkljucava... skinuo sam aplikacije, jos samo da nabavim ELM pa cu probati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod tebe je MMI 2g. E sad, 2g i 3g basic (koja je kod mene) su iste s tim sto kod ove druge postoje komande na centralnom kod menjaca. To je slucaj kod A4. Ali nesto se ne secam da sam ikada video A6 C6 da nema komande kod menjaca, cak i kad je onaj obican crveni displej u pitanju. Tako da ne znam tacno koja je razlika u A6 sto se tice 2g i 3g basic verijante. Ali po ovoj verziji software-a definitivno imas 2g varijantu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je MMI 3G od 2008godine.

Ali ne znam koje su opcije/mogucnosti vece u odnosu na 2G? Osim sto je malo lepsa grafika navigacije.

 

Svaki A6 ima kontroler kod menjaca, samo sto vecina onih koji imaju crveni displej, ima par tastera manje...

 

Kod mene je ovakav:

 

504eb19c91d43591ad49fcd93ddcb133.jpg

 

A, koji imaju crveni displej, imaju vecinom ovakav:

 

e76bc733ecea6397effdfa367b389de9.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio slike na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan bio sam kod momka sto je Premie preporucio. U sustini, retrovizori su dosta zeznuti, imaju nekoliko prevoja/udubljenja. Momak je majstor za ove stvari, ali cak je i on delovao kao da nije bas sto posto siguran kako ce ispasti, ali mi je rekao da ce skinuti akovmi se ne svidi i naravno, nece naplatiti. Inace je cena bila 40e za oba i svaki retorvizor bi morao da radi iz tri dela, tj tri odvojena parceta folije. Sta znam, nisam ni ja nacisto da li onda to uopste raditi, rekao sam mu da cu mu se javiti kad odlucim

 

Edited by Ivan
Prebaceno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fora je sto ima senzore mrtvog ugla, a lampice koje svetle se nalaze sa unutrasnje strane retrovizora i onda bi mi trebala navlaka za takav retrovizor a to nisam nasao nigde.

 

IMG_20210311_212041.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@rkoma1986

Jesi li video onu foru sa Plasti Dipom, u mat hrom boji? Mozda bi ti to zavrsilo posao, ako je toliko krivih povrsina? Ja cu se verovatno malo zezati kad otopli. Da li taj Plasti Dip, da li folija, poklopac mi je relativno pravilan...

Stavio bih mozda i ono "dz" :) hrom ogledalo poklopac, posto je auto totalno crn, zatamnjen, spusten, sa vizirom... A na Bravu nije veliki poklopac da izbija oci, pa bi mozda cak i lepo cucnulo kao "dz" kontrast :D , npr.:

 

Fiat_Bravo_II_front_20100501.thumb.jpg.10adaff871b8f9b6246d49a31d6657fd.jpg

 

Ne bih znao dok ne vidim uzivo, mada ih uopste ne nalazim u prodaji. Ili neko presvlacenje u mat hrom ili mat sivu varijantu, kao sigurica...

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...