Jump to content
FAS Goran
rkoma1986

Treća Četvorka :)

Recommended Posts

On 10/31/2020 at 12:44 PM, rkoma1986 said:
Igrao se danas malo sa Carista aplikacijom i odradio neke zanimljive stvarcice (punjenje kazaljki pri kontaktu, spustanje desnog retrovizora kad se menjac ubaci u R, pojacao dnevna svetla, otkljucao zeleni meni gde ima brdo neke customizacije). 
Posle toga sam proveravao stanje dpf-a preko VAG DPF aplikacije. Zbunilo me je sto je zapusenost 70% a majstor je pre mesec dana pregledao, rece da je na 14%... Nije mi prvi auto sa dpf-om ali se nikad nisam nesto interesovao oko toga. Jel moguce da se toliko zapusi za mesec dana od gradske voznje, i da li bi jedno produvavanje na AP spustilo procenat nesto znacajnije? Provalio sam kad radi regeneracije samo po obrtajima na leru, podigne za 200 otprilike, bez nekog dima na auspuhu.


Isteraj to malo na otvoreno i drzi na malo vecim obrtajima i produvace.
Ja jos ne primetih ni jednom regeneraciju inace.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam mislio da je kod mene nesto pokvareno ili budzeno , odahnuo sam kada sam instalirao tu aplikaciju a sto mi je najzanimljivije radi sa adapterom starim 11 godina!

Ta Carista aplikacija jel komplikovana?  Kako se kodira? Jel se moraju menjati bitovi ili je jednostavnije?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/31/2020 at 2:14 PM, andreja.micovic said:
nemaju Bravo/Delta/Stilo tu opciju  
Pitanje je dal i tipo ima. Ne znam da mi je to neko spomenuo ko vozi FLA grupaciju

Stilo ima ;)
Doduše, ne kao kod Dede i levi i desni, samo spušta desni @rkoma1986 pošalji i meni da prosledim drugaru za A3.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@djomla evo ovde da se ne zajebavam sa sto poruka sad kad marva navali :) @Bingodalton mi je inace prosledio link pa nek on pokupi zasluge :)

 

Quote

Evo linka, imas tu 4 aplikacije, ja sam koristio caristu i vag dpf

https://1fichier.com/?kr5k6l8vy5q3mqzvwp7m

Obrati paznju, ima neki tajmer, ja sam morao da cekam pola sata da odbroji da bi skinuo, pa da te to ne zbuni. Apk su fajlovi, znaci skines na tel i pokrenes

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja pokupio sa naseg Skoda foruma :)
Kazu koriste Lucky Patcher za novu Carista verziju i da radi sa 1.5
Nikad koristio LP i ne znam. Imam ovu staru verziju i radi mi, plus VCDS klon za zahtevnije stvari.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad videh da Carista podržava brdo vozila.
Poslao sam kolegi, pa neka se igra, ako se ne snadje (stariji je lik) će rešimo zajedno.
Ako nadjem noviju verziju probacu da je pustim kroz LP.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/23/2020 at 12:40 PM, rkoma1986 said:

 

1603447322682.jpg

 

Bas mi se svidjaju sedista.

Cestitam na kupovini auta, ne znam kako mi promace ova tema.

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala hvala.. ne znam kako ovakva masina da promakne :D

elem, sedista su stvarno vrhunska. Jedino mi je ovo izvlacenje ekstenzije na sedalnom delu nepotrebno. Kad kazem nepotrebno, mislim da su mogli opusteno da naprave fiksni deo ali da bude dugacak kao kad se nastavak izvuce jer kad nije izvucen sedalni deo je kratak, bar u odnosu na sve prethodne automobile koje sam vozio

Edited by rkoma1986

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tacno, jako glupo odradjeno. Ako se dobro secam kad izvuces do kraja duzina je ista kao kod mene (obicna sedista) sto nema nikakve logike.
Nego, gde i koju dijagnostiku da uzmem? Valjalo bi pratiti dpf i ostala desavanja.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas zato i pitah ovde jer sam video da ste pisali oko aplikacija.

Taj obd bluetooth moze bilo koji ili ima nesto odredjeno?

Sad se setih. Imam onaj Elm327 (uzeo za Stila i koristio u kombinaciji sa MultiEcuScan-om), mogu li njega iskoristiti za ovo s.ranje iz Njemacku?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da za ove aplikacije moze bilo koji. Ja sam juce kupio, rade mi obe aplikacije al mi ne radi Carista npr. Bingo ima obd identican mom, bar po izgledu qli sam sa njegovim uspeo da povezem i Caristu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala @rkoma1986 i @Bingodalton na aplikaciji. ja imam BT ELM star 11 godina i da potvrdim da radi sa ovim aplikacijama.  Jedino mi torq ne radi odnosno problem je sa aplikacijom ali iskreno nije mi ni potreban. 

Carista ima mogucnost da preskenira sve sisteme u vozilu i da se pohvalim (kuc, kuc, kuc) Sveta krava nema nigde gresku! Omogucio sam neke opcije i to je to sto se tice toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas zapoceo regeneraciju u voznji. Prikopcam obd, upalim VAG DPF i pratim...

Ova linija sto je na slici na 42% je bila na 90% kad sam upalio aplikaciju. Spustio je na 42 za jedno 15-ak min koliko sam vozio. Onda sam ugasio auto, obavio sta sam imao i kad sam opet upalio auto nije nastavio regeneraciju. Ostalo je na 42% i nije se resetovalo vreme od poslednje regeneracije.. sad ne znam jel odradio, jel nije, sta je koji ku*ac :D

 

Screenshot_2020-11-05-11-19-23-744_com.applagapp.vagdpf.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja pogledao na vcds-u pre neki dan i videh da je radio regeneraciju pre 16km. Nisam imao predstavu, sve je bilo kao i obicno. Kako si provalio da je zapoceo regeneraciju?
Evo sta kaze dijagnostika kod mene:

 

eb4b2e2841f81842ad21d2a39d11ec14.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS Forum

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko si vozio jos kada si nastavio? Mozda se je ohladio? bez brige to je sve OK odraditi ce on kada bude smatrao da je potrebno!

Jedino se moze uhvatiti da radi regeneraciju tako na prepad kada se stane i losije radi na 1000 okretaja. Ne bilo lose pustiti ga da odradi aki si u mogucnosti.

 

Meni je B6 nastavio ako ne bih dugo stajao. Nikakav problem mu nije da se prekine.

Sistem je bolje napravljen nego kod Fiata i nema mogucnosti da nafta zavrsi u ulju.

@Flex Vec si kupio dijagnostiku?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...