Jump to content
FAS Goran
Zvezdo

Sveta Krava B8 1.6 TDI

Recommended Posts

Postovane kolege forumasi,

da li postoji sansa da neko ima ili zna nekog ko ima uputstvo za upotrebu za pasata B8, da se fotokopira?

Hvala!

 

Felne su top!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uz malo vise pretrage na internetu, ja sam nasao na engleskom u pdf formatu besplatno i za b6 ranije, a i sada sa tiguan. Usput nasao i brosure, kataloge dodatne opreme...
Da li ti trazis na srpskom ili moze i engleski?

Share this post


Link to post
Share on other sites

https://www.carmanualsonline.info/volkswagen-passat-2015-b8-6-g-owners-manual/2

jel ok? samo sto je online pa moras 10 po 10 stranica da otvaras

 

 

a evo i za download
https://carmanuals2.com/get/volkswagen-passat-2015-owner-s-manual-88306

 

da dodam jos par stvari

 

https://drive.google.com/open?id=10TkdzZjhiux3fr7Ort3qy04Dttanys1v

 

https://drive.google.com/file/d/19CKhINGsNCjJ0Q3K2XxjzdznqWriRvzM/view

 

 

Edited by andreja.micovic
ispravljen link

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja to isto kucam 3 meseca i juče ujutro nađem to što si postavio? 

Do sada ništa besplatno nije bilo! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne nalazi se na keca. Posle kopanja iskoci ovako nesto, a potpuno istu stvar na mnogim mestima moras da kupis... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Montaža felgi na auto nije mogla da prođe bez problema! Nakon skidanja plastičnih kapica dočekalo me je iznenađenje! 

IMG_20201208_112829.jpg

Naravno ključa nema a internet fore o nabijanju šesterougaonog ključa nisu pomogle pa se je pribeglo radikalno a proverenom zahvat. Varenje koje je proteklo bez ikakvog traga na felgama. 

IMG_20201208_122924.jpg

IMG_20201208_122929.jpg

Nakon toga je sve išlo svojim tokom i zimska obuća je stavljena  iako nije bilo u planu. 

IMG_20201207_121913.jpg

IMG_20201208_150834.jpg

Letnje felge su oprane, gume naduvane na 3bara I okačene o klin u pravom smislu te reči. 

IMG-d3c083d4539c02f624aeffb412857044-V.jpg

IMG-852d201594d5601e35496e908b1e1cdc-V.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja se onako opusteno vozao bez brge jer imam alat i drugu gumu u gepeku!

Iskreno pogledao sam jedan sraf, video da je kljuc 17mm kako sam i ocekivao i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sveta krava danas dobila i alarm! Sada je moglo bi se reći full osigurana. Iglu i OBD sam ugradio istog dana kada sam kupio auto. Inače kod kuće u garaži je uvek otključan ali pošto imam nameru da sa njim idem daleko zlu ne trebalo a i u Beogradu ima mnogo "poštenog sveta". 

Ararm je canbus dakle koristi fabričke daljince. Iz nekog razloga ti canbus alarmi su jako skupi! Cifre su od 200 pa mnogo naviše eura. Ja sam na neku foru prošao malo jeftinije. Inače alarm sasvim običan kao i oni od 30e, standardne funkcije... 

 

Nekako sam se navikao na auto odnosno na tu da tako kažem "dosadnost"  nalazim si zabavu gledajući te sisteme za bezbednost, kombinacija automatika (koji radi savršeno) i adaptivnog tempomata  je super stvar za gužve i kolone. Auto sledi automobil ispred i to nepogrešivo. 3 nivoa razdaljine koja ovisi o brzini kretanja. 

Ukoliko automobil ispred stane na semaforu  on takođe stane i to sve bez dodira kočnice. Dakle stoji u brzini i kreće tek kada se pritisne gas i opet iz početka. Zaista genijalna stvar. 

Auto je gutač kilometara, nezgodan za Beogradske sokake ali kamera i senzori puno pomažu pri povlačenju između parkiranih automobila. 

Ne poziva na jurnjavu mada sa automatskim menjačem se čini da ima mnogo više snage od tih 120Ks.

Inače mogu reći da sam  i prešao dosta sa njim od kada sam ga kupio. 3500Km za par meseci. Dakle skoro kao za godinu dana pre!  Tome je i dosta kumovalo što sam prodao motor pa je to razlog veće za mene iznenađujeće kilometraže. 

Potrošnja je zakucana na 5.5 litara Bosanskog goriva. Danas 200km autoputa i 70km Beograda 5.4l. Odličan rezultat za auto od 4.8m i 1500kg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad kreces sa semafira sa adaptivnim tempomatom, ne moras gas, mozes i rucicu tempomata povuci ka sebi i krenuce. To tek kad onaj ispred odmakne.

Ako imas pracenje trake, onda imas (ili mozes naknadno ukljuciti) i adaptive lane guidance, sve zajedno cini TJA - traffic jam assist. Kad taj ALG ukljucis, pratice i trake po gradu, naravno 15s bez diranja volana.

LA se "odbija" od linije do linije, a ALG uhvati obe linije i drzi na sredini.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam Lane assist!

Tempomat ima komande na volanu, probati ću! 

Share this post


Link to post
Share on other sites
37 minutes ago, Zvezdo said:

A sta ce mu faliti? i ovako i sa udubljenjem ili ogrebotinama je ruzan!

Ja i dalje ne kontam zasto bi neko iskesiro 10.000+ eur za auto koji mu je ruzan :)

to mu dodje kao neki mazohizam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo je komplikovano za objasniti ali pokusati cu.

Ja sam u dusi Alfista i obozavam Italijanske automobile. Tko god me zna to moze da potvrdi kao i da moja noga nikada nije krocila blizu nekog vw a ili audija na sajmu, cak sam i od skode i seata malo zazirao. Od nemaca jedino postujem Mercedes i nekako BMW jer je Mercedes oduvek bio premium i ima neku historiju.

Kao auto fan naslusao sam se hvalospeva o najboljem autu u univerzumu njegovom velicanstvu golfu  kao i o pasatu kojega valjda bog licno  vozi.  godinama polemisuci da su to auti kao i svi drugi cak i jos kvarljiviji  i da neopravdano drze 30% vecu cenu od slicne konkurencije i ta mrznja je samo jacala!  Toliko sam ih mrzeo da nisam ni hteo da sednem u nista iz vwa ili audija  novije od golfa dvojke. Pre pasata sam zadnje vozio golfa 2 pre 20 godina! Pisao sam napocetku da sam posle jedne noci kada je golf prenocio u garazi istu kadio tamjanom!!!!

Iskreno zeleo sam da probam sva ta "cuda nemacke tehnologije" i te svete krave kako ih i sada zovem ali bilo me je stid!

Redovno sam citao automagazine pa tako i hvalospeve o vagenima  i normalno je da nisu losi auti jer se toliko prodaju ali su kao polovni neopravdano skuplji pogotovo kod nas.

 

Prosle godine me uhvati korona u Holandiji i nezmam kako kuci. gledao motore, Alfe i Fiate ali skuplji nego kod nas, ali ni para nisam imao toliko. 

Listajuci oglase pocnem i gledati kako ih ja zovem svete krave i zapadne mi za oko moj zajeb godine pasat  2010 godiste. Kazem zajeb jer sam ga kupio u nameri da ga prodam i vratim zaradjene pare a da prethodno nisam NISTA znao o pasatima.  Sednem provozam i vauuuu kao da sam se rodio u njemu i da je po meri pravljen. Nakon 30 sati voznje u tisini bri brzinama preko 160 kmh izadjem iz njega kao da sam 2 sata vozio.  Dakle ipak ima nesto opravdano u obozavanju tog auta! 

Da ne duzim previse a ima i na pocetku posta, htio sam nesto novije za narednih 10 godina i gledao Alfe 2016 godiste, Peugeot 2008, 508,  DS 4, Reno megane karavan, Oktaviju karavan. To su sve cifre 10 i 10+ hiljada e! 

Pasat je kod nas tu negde sa cenom ali neuporedivo bolji i kvalitetniji od svega nabrojanog. Dakle gledao sam da za svoj novac dobijem najvise i nisam se pokajao.

 

Nije on meni toliko ruzan, Cak mi se svidja prednja maska sa tim farovima! ruzan mi je ogroman vw znak i sto je to vw auto i jos pasat kojeg zadnjih 15-,20 godina mrzim! Problem je u glavi . Iznutra mi je jako lep i super se osecam u njemu. Nedostaje mi mehanicka povezanost sa autom ali ove novotarije me impresioniraju. klizim kroz Beogradsku dzunglu samo odrzavajuci pravac dok auto sam odrzava razmak, brzinu ,koci i staje bila uzbrdica ili nizbrdica. Dakle nije mi on bas tako ruzan nego mi je to ono jos nesto ostalo u glavi nakon toliko godina mrznje prema vw u.  Ako je itko primetio vw ili audi pisem malim slovima. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi, moja filoSofija je da je život suviše kratak da bih u njega smestio nekog vw, audija i slično.

Da recimo imam vremena jedno 200-300 godina pa da i razmislim. :whistle:

Edited by Mijailović P.

Share this post


Link to post
Share on other sites
32 minutes ago, Zvezdo said:

Ja sam u dusi Alfista

Alal ti vera :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...