Jump to content
FAS Goran
Zvezdo

Sveta Krava B8 1.6 TDI

Recommended Posts

Prijatelj moj uvezao iz Njemačke prije nešto jače od godinu dana 2017. god. limuzinu, isti motor, 40-ak tkm. Zadovoljan potrošnjom, kako ide (ima i Astru '08. god., 115 KS, kaže ne može vjerovati koja je razlika u vožnji, iako ju je kupio ganci novu).. Doduše nije nikad išao preko 3000 okretaja pa mu ja pametujem da je zbog toga. Jedino ga zezao akumulator pa je kupio novi a ja ga tutnuo u moju kockicu, greota da se baci :)

 

Meni kao suvozaču se čini da predobro ide, kao da 10+ sec do stotke nije stvarno..

 

Inače, čestitke na kupovini, sterilnost se traži u ovim vremenima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/17/2020 at 5:50 PM, MS PK said:

Pa menjajte se,pristace Ivan sigurno i nema da places vise :D

 

Skupo mi je da mi B8 stoji parkiran na ulici, dok smo za onaj B6 mogli da napravimo neki dogovor.

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sveta krava dobila novo ulje i filtere iako je ulje u motoru preslo svega 7000 Km. 

 

IMG_20201019_173301.jpg  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo dokaza koliko fabricke mape za navigaciju kasne za ostalima barem sto se tice Srbije.

 

IMG_20201021_185723.jpg IMG_20201021_203027.jpg

 

Dakle stavljena najnovija verzija ali ali Milosa velikog nema!

Ni malo me ne cudi jer jer iGO mape isto kasne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pretincu za rukavice se nalazi Centralna jedinica sa dvd i dva slota za SD kartice. U jednom slotu je kartica sa mapama a u drugi sam ubacio muziku. Ispod naslona je USB i 3.5mm aux. To je sve. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, dach@ said:

Interesuje me da li na toj  fabričkoj multimediji postoji slot za sim karticu 

To ti je uglavnom izumrlo jos pre 10-ak godina :) . Zadnje sto sam vozio sa SIM je Peugeot 407, u grupaciji je to vreme recimo restyle Crome... Vecinom se iza toga prebacuju na komunikaciju preko BT (tj. handsfree), koristeci SIM u samom mobilnom telefonu. Kod Fiat grupacije je to bio Blue&Me koji je napravljen u saradnji sa Microsoft i krenuo od 2007. Ako je to bilo pitanje.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pasaat B8 2016.

 

c4f2971567e04a29e212bfa24e6e5b12.jpg

 

Mislim da se SIM stavlja da bi auto mogao da ima Net koji može da podeli sa osobama u vozilu

A naravno ima i BT, apple car play....

 

 

Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan to za sim karticu pitao sam zbog navigacije ne komunikacije. Preko nje da se poveže na internet. Ovo sam gledao na Audiju 1-2 god.star i ovaj pasat je 2017 ako sam dobro video i ima fabričku navigaciju čisto me interesovalo možda i on to ima 

Edited by dach@

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj nema slot za SIM karticu kao ovaj HU. identican je samo bez slota za SIM.  Ima WIFI. 

Pise ako sam dobro shvatio  sa francuskog ,da se u USB moze staviti SIM modem ako se nece koristiti internet sa telefona..

Po meni gluposti i novotarije. Na samom telefonu ima previse pa jos i to trpati u auto. 

Vecinom se vozim i bez ukljucenog radija jer volim slusati zvuk motora ali posto se u ovom govnetu jos sa DSGom nista ne cuje onda makar neka lagana muzika. Sve vise imam utisak da se vozim u tramvaju!.  Pritiskom na gas se sve odradjuje, menjanje brzina samo vidim po obrtajima i brojki na sispleju . Bez toga osetiti promenu brzine je nemoguce! Totalna sintetika! 

Jedinu svetlost unosi volan koji je dosta direktan ali dzaba kada je i on elektricni mada puno bolji nego u Puntu. 

90% voznje se motor gusi na 1200 okretaja !?!  tako da se u sedmoj brzini moze voziti od 80- 210 na sat( nisam probao) . U sport modu menja na 3000 okretaja ali to je previse za normalnu voznju. Ima 3 moda voznje koji samo deluju na odziv papucice gasa i tvrdocu volana i to je to. Ako se normalno u D vozi on i dalje tera po svome i vec na 1500 okretaja gleda kako ce prebaciti brzinu!  Do 2500 okretaja se motor ni ne cuje ( malo sam nagluv pa to "ne cuje" uzmite sa malom rezervom) zbog toga kazem kao u tramvaju ili vozu.

Car net i voice control su zakljucane!!!! kaze obratite se trgovcu za kod!!!! Pa majku im hitlerovsku! sve bi da im platis!  Servis je skuplji nego za Ferarari ili Bentli a jos traze da im se doplati za neke stvari koje po papirima i brosurama auto ima! 

Govna nemacka!

Auto kao auto je odlican ali Traziti 20 000 din samo za 5 litara ulja i filter ulja je pljacka! Po vozim narodni auto? Lexus ima jeftiniji servis!

Kupis nov auto i onda u servisima im u garantnom roku jos 50% doplatis! 

Sreca pa ovo govno nije u garanciji pa sam kompletan mali servis sa pregledom celog auta platio 9000 dinara. 

Zivo me zanima koliko kosta otkljucavanje ovih opcija na multimediji ali nakon sto su mi ponudili samo ulje i filter za simbolicnih 20 000din mogu da predpostavim.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Zvezdo said:

Vecinom se vozim i bez ukljucenog radija jer volim slusati zvuk motora

Cek zar nisi vozio 1.3 mjet pre ovog Pasata ? :D

Pomislio bi covek da si cepao neki v6 ili v8, tako mi je zvucalo ovo :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi mi jasan nikako, ne znam dal da ti cestitam ili izjavim saučešće. Toliko loseg si rekao o autu sto si kupio, pa sto si ga onda kupovao? 

Passat B8 sto kaze mica nije nikako ruzan auto, doduse nisi to uzeo auto u opremi nekoj lepsoj ali opet daleko da je ruzan

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Zvezdo said:

Zivo me zanima koliko kosta otkljucavanje ovih opcija na multimediji ali nakon sto su mi ponudili samo ulje i filter za simbolicnih 20 000din mogu da predpostavim.

To i ne radiš kod ovlašćenih, nego npr.:

klik OVDE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kukam ja nego ovde je sve ususkano , priguseno, necujno...  kao da se vozim u vozu ili tramvaju!  

Najvise mi nedostaje rucni menjac odnosno poslednja mehanicka veza izmedju vozaca i auta.  Poslusao sam savete i uzeo DSG.  Menjac radi neprimetno kao da ga nema! Rucica nije rucica menjaca nego rucica prekidaca.

Ono sto me je kupilo kod Pasata sada mi pomalo smeta. Tisina i ugladjenost u voznji. Onako za svaki dan ne pruza mi nekakva vozacka zadovoljstva ali za neki put od 100-2000Km je nezamenljiv!!!!!!

Sa puntom sam se po krivinama vozio preko limita i imao polepljenih musica  i na bocnim staklima dok ovaj auto uopste ne poziva na neko divljanje i brzu voznju po krivinama. Ugladjen auto za mirnu voznju i gutanje kilometara!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne budem pogresno shvacen. Zadovoljan sam sa izborom auta i ne zalim se na funkcionalnost  ali moglo bi i bolje bar sto se menjaca tice ali to se sve da srediti. Prvi automatik u vlasnistvu pa trazi period privikavanja.

2 minutes ago, rkoma1986 said:

Nista Zvezdo, odma u oglase i vracaj se na Puntica :D

Ufff u mojim rukama je bio raketa! 

Ovaj uopste ne poziva na tako nesto, ako treba snage gas do patosa i menjac istog momenta vrati tri brzine nize i svako preticanje je bez stresa!

Nema adrealina!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na to i išao ali nekako mi fali taj deo mehaničke povezanosti sa autom. Polako se navikavam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...