Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Polise obaveznog & kasko osiguranja / saveti & pitanja oko registracija, prenosa...

Recommended Posts

Član FLCS Foruma Jelena D. se dugi vremenski period uspešno bavi pitanjima koja se tiču polisa obaveznog i kasko osiguranja, registracije vozila, njihovog prenosa i uopšte svim administrativnim pitanjima koja su u vezi naših automobila. Zbog toga je u prilici da svim članovima Foruma obezbedi posebne uslove i pogodnosti oko registracije vozila, kasko osiguranja za naše ljubimce, kao i asistencije na putu i posredovanje prilikom prenosa vlasništva.

 

Tokom svog dugogodišnjeg rada razvila je poslovnu saradnju sa osiguravajućim kućama Dunav, DDOR Novi Sad, Globus, Sava, pa je zato u prilici uvek ponuditi više mogućih opcija za izbor.

Potrebno je naglasiti da to ne znači da Jelena može da obezbedi polise obaveznog osiguranja uz popust jer to zakonski nije moguće, ali znači da možete imati druge pogodnosti prilikom registracije vozila poput popusta na uslugu tehničkog pregleda, na uslugu kompletne registracije i sl.

 

Kada je u pitanju polisa kasko osiguranja, tu postoji mogućnost za dobijanje popusta u odnosu na cenu koju bi svako od nas (kao pojedinac) dobio od pomenutih osiguravajućih kuća. Nema limita kad je u pitanju starost automobila, tj. mogu se kasko osigurati i automobili stari 10, 15 i više godina....bitno je samo da budu tehnički ispravni i da nisu na lizingu.

 

Sve podatke o vozilima (očitana saobraćajna) nemojte kačiti na Forum, već pošaljite na Email:

jelenakomnenovic@gmail.com

 

Pored toga, Jelena je tu i za sva vaša pitanja/nedoumice oko procedura prilikom registracije/prenosa/ovlašćenja, pravila, adminsitrativne prakse kod pojedinih opština po Srbiji, tako da slobodno možete pitati i dobićete odgovor nezavisno od toga da li ste uopšte zainteresovani za polise, ili registraciju...

 

=====

 

Tema ostaje otvorena, na sva pitanja će odgovarati Jelena D. preko svog korisničkog naloga.  :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene interesuje zašto su toliko drastične cene u kasko osiguranju između osiguravajućih kuća. 

Konkretno, za auto za koji sam uzeo kasko (Lancia Delta 2.0 mjet 121kw 2010. godište) cena godišnjeg full kasko osiguranja je išla od 26000 dinara DDOR do nekih 75000 dinara kod Milenijuma. Procenjena kataloška vrednost vozila je ista u svim slučajevima (tada mislim oko 580000 dinara). 

Nisam primetio da neka druga osiguravajuća kuća nudi neke dodatne pogodnosti u odnosu na druge pa da bude drastično skuplje

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, andreja.micovic said:

Mene interesuje zašto su toliko drastične cene u kasko osiguranju između osiguravajućih kuća. 

Konkretno, za auto za koji sam uzeo kasko (Lancia Delta 2.0 mjet 121kw 2010. godište) cena godišnjeg full kasko osiguranja je išla od 26000 dinara DDOR do nekih 75000 dinara kod Milenijuma. Procenjena kataloška vrednost vozila je ista u svim slučajevima (tada mislim oko 580000 dinara). 

Nisam primetio da neka druga osiguravajuća kuća nudi neke dodatne pogodnosti u odnosu na druge pa da bude drastično skuplje

Poštovani Andrija, 

tu je više faktora uključeno. Npr, pokrivenost, učešće u šteti, uračunati popusti, da li su Vam ponudili originalne delove za auto ili zamenske delove, da li ste birali svog izvodjaca radova ili ste odlucili da to bude izbor osiguravajuceg drustva i sl. A ima još jedna stvar. Osiguravajuće društvo koje je odlučilo da se na tržištu visoko rangira u prodaji svojih polisa može da spusti cenu svojih usluga i zato bude najkonkurentniji na tržištu. Nadam se da sam pomogla malo. Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene interesuje sledeće:

Savet oko toga na šta obratiti pažnju prilikom kupovine kasko osiguranja odnosno šta svi mi u većini slučajeva propuštamo a bilo bi poželjno da se obrati pažnja, i obrnuto: na čemu insistiramo a nije bitno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam kontaktirao Jelenu za neku kasko ponudu pre oko mesec dana, nikad ponude nisam dobio iako mi je uredno odgovorila na mail da ce poslati... Tako da ne znam bavi li se Jelena time i dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je za registraciju novog vozila uopšte potrebno vozilom otići na liniju tehničkog pregleda ili je dovoljno poneti račun i potvrdu proizvodjača, a potom sa popunjenim papirima i uplatnicama otići u sup po tablice? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...