Jump to content
FAS Goran
Woodoo

Kvalitet piva - Kutak za pivopije

Recommended Posts

Meni su svi Zaječarci odlični, i Moreti isto. Sarajevsko skoro dobio direkt iz Sarajeva, ništa posebno, čak su im i čepovi zarđali iznutra.
Ovo Leskovačko je dobro kao i Dimljeno.
Craft piva izbegavam, dok ubodem koje je dobro, smuče mi se.

Sent from my 2203129G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 minutes ago, knezevic76 said:

 i Moreti isto.
 

 

 


Da da, fantastičan apsurd sa natpisom na tom Moreti pivu - "L`autentica"...
 

Ne znam samo da li i u EU trziste ide sa glavnim sastojkom... ili je autentično samo za naše tržište kada ga kancer-zaječarska-pivara stavlja kod nas u promet...

 

450x600-9ed6ed4e-4c1b-11ea-9140-92f307bc0925.thumb.png.5695da4d8fd652324f58780c83ecc0a7.png   PALENTA.thumb.jpg.2eea23ccec73a19fa49c80912c86e424.jpg

Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda ne može da piše na limenci "L`autentica" ... ne mogu onda da stavljaju kukuruz u pivo, jer mu tu nije mesto... to je obmana kupca, no dobro...

 

 

5 minutes ago, knezevic76 said:

 

BTW zašto je "kancer" pivara?

 

 

Zato što su prvi počeli sa stavljanjem palente u pivo, zato što piva na našem tržištu tipa "Moretti, Asai, Amstel itd." stavlja u promet, dakle iz zemalja gde se ta neka brlja ni ne sme zakonom nazvati "pivo" uzima takvo kakvo je i ubacuje na naše tržište (stavlja u promet), zato što su imali dobro pivo "Zaječarsko" i zato što su ga potpuno uništili, zbog "samo daaaaj daaaj..."

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/12/2023 at 5:25 PM, nemanja84bg said:

Corona extra u aromi ... 359 din ako se ne varam , mnogo bre , vise covek nemoze ni kvalitetno da se osvezi :(

 

Može bre. 

 

6-pack Perlenbacher 0.33l iz Lidla. Neznatno skupljih svih 6 nego to to tvoje pivo od kukuruza, a 100% hmelj i ječam. Samo ih dobro ohladi i uživaj.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo je strogo napisati kancer, ali fakt je recept za njihova piva nešto što je zakonom zabranjeno u nekim zemljama. Sa druge strane, meksička, španska piva, imaju kukuruz, neka su mahom od kukuruza. Meni, lično, to smeta, imam alargiju na ta piva, ali ne mogu da kažem da Zaječarac ili Moreti imaju loš ukus, nemojte ih samo piti previše.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da, kad reče španska...San Miguel - ista priča kao amstel i ostalo što stavljaju u promet, 150dinara limenka + dobiješ i palentu pride... U originalu ga naravno nema...

 

Kada kažem kancer - mislim samo da su počeli i onda proširili tu priču i na apatinsku pivaru i evo sada vidimo - i na Čelarevo. Jer što bi njima pivo fermentisalo mesec dana, kada mogu kao zaječarsko lepo - 3 dana, ubrzaš proces i ćaoooooo. A npr, češki pivari se baš hvale time da su im piva "Slow brew" i da time postižu kvalitet piva... Kod nas medjutim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U delu Holandije gde sam bio, provincija Limburg, okolina Ajndhovena, niko Amstel i Hajneken ne smatra pivom, već hemijom! Svi piju belgijska ili neka, nama, manje poznata piva, tamo sam se prvi put sreo sa Leffe pivom!

Share this post


Link to post
Share on other sites
E da, kad reče španska...San Miguel - ista priča kao amstel i ostalo što stavljaju u promet, 150dinara limenka + dobiješ i palentu pride... U originalu ga naravno nema...
 
Kada kažem kancer - mislim samo da su počeli i onda proširili tu priču i na apatinsku pivaru i evo sada vidimo - i na Čelarevo. Jer što bi njima pivo fermentisalo mesec dana, kada mogu kao zaječarsko lepo - 3 dana, ubrzaš proces i ćaoooooo. A npr, češki pivari se baš hvale time da su im piva "Slow brew" i da time postižu kvalitet piva... Kod nas medjutim...
Zar nisu sva ta španska piva po receptu pretežno kukuruz? Nismo mi tu ništa smuljali. Korona je od najskupljih piva pa je kukuruzna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno nisam je probao nikad, ali tekstura deluje ok pa bi valjala neka degustacija , ali zato cena suri :D e sad da li je opravdana ....

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, bane1321 said:

U delu Holandije gde sam bio, provincija Limburg, okolina Ajndhovena, niko Amstel i Hajneken ne smatra pivom, već hemijom! Svi piju belgijska ili neka, nama, manje poznata piva, tamo sam se prvi put sreo sa Leffe pivom!

Drugar ziveo dugo u Ajndhovenu, isto ovo mi je ispricao, belgijska piva su za njih ozbiljna, domaca piju samo radnici na gradjevini. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Iskreno nisam je probao nikad, ali tekstura deluje ok pa bi valjala neka degustacija , ali zato cena suri e sad da li je opravdana ....
Nije opravdana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije opravdana naravno, retko sta sto je skupo i ima opravdanu cenu generalno.

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, nidza said:
18 hours ago, Milutinac said:
E da, kad reče španska...San Miguel - ista priča kao amstel i ostalo što stavljaju u promet, 150dinara limenka + dobiješ i palentu pride... U originalu ga naravno nema...
 
Kada kažem kancer - mislim samo da su počeli i onda proširili tu priču i na apatinsku pivaru i evo sada vidimo - i na Čelarevo. Jer što bi njima pivo fermentisalo mesec dana, kada mogu kao zaječarsko lepo - 3 dana, ubrzaš proces i ćaoooooo. A npr, češki pivari se baš hvale time da su im piva "Slow brew" i da time postižu kvalitet piva... Kod nas medjutim...

Zar nisu sva ta španska piva po receptu pretežno kukuruz?

 

A evo bas za pomenuti San Miguel kazu ovako...


 

Quote

 

It is a Spanish beer brewed following the German Purity Law enacted in 1516 by William IV of Bavaria, its ingredients are therefore water, malted barley and hops that gives beer lovers access to a standard of purity and tradition that should be appreciated.

It presents a bright golden color accompanied by a creamy and quite consistent foam, has aroma with notes of white fruit, caramel, cookie, toasted cereal, floral hops and honey that give it freshness.

While its flavor is of medium intensity, with a dry finish accompanied by notes of light cereal and cookie that give it the perfect touch to be enjoyed slowly.

It is a beer with an alcohol content of 4.2% that makes it the ideal companion to enjoy appetizers thanks to its smoothness and freshness.

 

 

Mislim ne kazem da ne postoji izuzetak kao Corona npr. koja autentično jeste sa kukuruzom...
Više sam dao primer još jednog bisera domaćeg tržišta...

 

- - - - - - - - - - - - - - - -

 

Čelareva što se tiče, palenta se izgleda (makar za sada) odnosi samo na običan Lav, kojeg iskreno nisam pio jedno 2-3 godine sigurno...

Ali zato Premiuma što se tiče...

 

20230523_202026.thumb.jpg.b6b0de87ce801242ef8ff84da0018890.jpg

 

SuccessKid.thumb.jpg.1813bb9889ba0e7467039b39d7cbfe40.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lav premium je iznenadjujuce dobar s' obzirom da je domace industrijsko pivo :D

 

@Milutinac

Nikako da dodjem u NS na pivo, da obidjem beercuz i 3bir... Tacnije, planiram neki od narednih vikenda. Ako imas preporuku za neko posebno pivo za probati, preporuci! :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
[mention=5204]MiloshBg[/mention] dodji kad je nocni bazar, to je valjda prvi petak vece u mesecu. Bude po koji stand kraft piva i budu i kobaje
Malo više informacija o ovom događaju molio bih, hvala.

Sent from my 2203129G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...