Jump to content
FAS Goran
Woodoo

Kvalitet piva - Kutak za pivopije

Recommended Posts

On 2/26/2021 at 6:28 PM, bglion said:

Ovo bas dugo nisam video. Zadnji put sam pio u pubertetu iz flašice 0.33 :).      Puni valjevska pivara      

IMG_20210226_175653.jpg

 

Isto, probe radi, uzeo u Idei u Kragujevcu, ali punjeno u Indjiji...
Moguce da pune na 2 mesta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije lose, nekako slatkasto :DScreenshot_20210311-195828_Gallery.jpg

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se u poslednje vreme navuko na banjalučki Nektar. Baš mi se svideo ukus, još je sa 5% alkohola za nijansu jače od našeg Lava, Zaječarskog... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle godinu i više dana, polako pokušavam da se vratim na pravi kolosek...

IMG_20210416_203038_copy_868x1156.thumb.jpg.064b610b79d287a0e41428562fd89b58.jpgIMG_20210416_203250_copy_868x1156.thumb.jpg.7965b6525d708a4d5c8bf8868ae93e60.jpg

Pošto smem da pijem jedno po jedno počeh od tamnog... Ukus je taman, gorči, nedostaje malo onog sladunjavog ukusa karamele koji volim kod tamnih bavarskih i kod Kozela. 

Od mene preporuka. Trenutno ima u Lidlu da se kupi, bio sam skeptičan spram kvaliteta Lidl piva koje je u rangu step soka -> kad nema šta drugo može da posluži, al se uvek streseš posle gutljaja i pitaš što sam kupio ovo g*vno... Al popiješ sve, da se ne baci...

 

@Milutinac corn free

IMG_20210416_203133_copy_868x1156.thumb.jpg.eb62c79d644e658ec0ded0c0c8e478de.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To mi je omiljena čaša za pijenje piva, inače imam 10tak samo za pivo jer ih skupljam kad bude ona akcija paket+čaša.

Ova od leffea ima manu, nije 0.5.

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 hours ago, andreja.micovic said:

Ova od leffea ima manu, nije 0.5.

To joj je prednost a ne mana. :D Kad naspem u 0.3 lepo je kad imaš još malo dodati iz staklene ili limenke 0.5L, dok kod one od 0.5l sve odjednom izručiš i to je to. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
To joj je prednost a ne mana.  Kad naspem u 0.3 lepo je kad imaš još malo dodati iz staklene ili limenke 0.5L, dok kod one od 0.5l sve odjednom izručiš i to je to. 
@Axic bravo, nista lepse nego kada imam da dospem u casu 0.33 iz flase/limenke 0.5. To su ona sitna i neprimetna zadovoljstva

Послато са M2003J15SC помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kazu jedino pravo bugarsko, sva ostala im pakuju preko, ne znam. Lepo, pitko, malo slatko nekako dodje :D 5% alkoholaIMG-4b9d2ddd1da3734dfc255b35237b6cdc-V.jpg

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podsetilo me na pivo od pre 20+ godina :)
Ima ukus piva a ne kukuruza za promenu...
A što je najvažnije, proizvodnja je na par kilometara od kuće :)

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lager pivo - Reč Lager je nemačkog porekla i u prevodu znači čuvati. Ovo pivo ostavlja se posle pripreme da odležava na niskim temperaturama bliskim nuli nekoliko meseci. Razlikuje se od Ejla i po načinu pripreme, jer je Lager pivo donje fermentacije, što znači da se koriste kulture kvasca koje se talože na dnu i tu vrše svoju fermentaciju pri niskim temperaturama.
Izvor : http://guliverbrewery.com/

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...