Jump to content
FAS Goran
Woodoo

Kvalitet piva - Kutak za pivopije

Recommended Posts

@Axic

Pa vidi, bilo bi baš lepo da mogu onako sa punom komocijom kao u ostalim krajevima naše divne Otadžbine da uživam u lokalnim specijalitetima.

Za potpuni užitak meni nije dovoljan samo kvalitet već i prijatan ambijent.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Mijailović P. Veruj mi da dole možeš da se opustiš, barem u Prizrenu. Crkava i manastira imaš prilično, stari deo grada je prelep, restorana ka Ski centru Brezovica uz Bistrucu imaš pregršt pa ima i ribljih specijaliteta. Pogled sa gradske tvrđave Kaljaja koja je ostala još iz vremena rimljana je prelepa.

Noćenje u manastiru Arhangel gde je bio sahranjen car Dušan  kod oca Mihajla je oko 10-ak € sa doručkom, naravno on je tu da svima lepo objasni i uputi  ih za sve što ih zanima. 

No odosmo van teme o pivu. :)

 

IMG_20201118_141453.thumb.jpg.46ded94cd6bcd9dddbedb90292dacd43.jpgIMG_20201118_141543.thumb.jpg.a466e7151aabbf3796eda2cc56005557.jpgIMG-c76d957d853ed9e24a10dfa353097477-V.thumb.jpg.4c8fd0f43c520db0b14298cea6da8cba.jpg

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Setio sam se grčkog piva Fix Hellas, proverio sam na googu trebalo bi tako da se zove. Pretprošlo leto sam se fino natapao tim pils pivom. Nije loše, lako i taman za riblje specijalitete i plažu noću. Kasnije sam saznao da je to pivce i priča o nacionalnom ponosu Grčke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije "Fix Hellas" već samo FIX.

Hellas = Grčka. 

Kao što je kod Alfe ispod "zythos" = pivo.

 

ja uzeo Kozel onako slučajno, u prolazu, par limenki svetlog i par tamnog. Solidno. Može da se pije. Nije mi wow ali jeste ok.

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bila akcija 5+čaša ovih dana carlsberg ali crveno Liverpool edition I totalno drugačijeg ukusa  od zelenog

Skikao bih ali je ostala samo čaša .. Prazna čaša... 

Edited by bglion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krušovice me je totalno razočaralo letos. Posle par dobrih limenki došle su dve u nizu sa ukusom/mirisom kiselog kupusa i viskoznim sadržajem. Kupljeno u Maksiju, na popustu, ali verujem  da je čuvenu fabriku napustilo u tom izdanju, da nije zbog skladištenja i da je upakovano ukvareno. Još mi u frižideru stoji jedno iz te serije, ne znam zbog čega, valjda se toliko odomaćilo na polici i čeka kada će me znatiželja da li je kvarno naterati da ga konačno otvorim. :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu oni napraviti "Ekstra", filtrirano, nefiltrirano, bistro, mutno, blago, crno, tamno, crveno, belo, kakvo hoces...

 

20210219_144625.thumb.jpg.97471fe5276b3d7b8d875e3818081e18.jpg

 

ali bez kukuruza u pivu..

 

.20210219_144637.thumb.jpg.a90707376c564d34cebc9fc262792532.jpg

 

...izgleda ne moze

 

Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vredi i Lav Premium je propo opasno. 

Sto se mene tice, juce sam dobio par flasa novijeg domaceg krafta. Zove se Slif.

Probao sam American IPA i crveni lager a imam i jednu flasu Mrkog ali ga jos nisam probao. Skroz je lepo i pitko i Ale i crveno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne, naravno. Nisam ni poredio kraft nego sam samo napisao sta sam pre neki dan novo probao a da valja.

Lav Premium sam poredio sa Lavom Premiumom od pre pola godine i nije to isto pivo - ni blizu.

Klasicna nasa prica, probijaju nesto novo, naprave kako treba i cim se narod navuce krenu da oshljare sa kvalitetom da nabiju zaradu. Majmuni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to, pivo se razlikuje sa istim receptom u zavisnosti od spoljne teperature, iako proces proizvodnje je takav da se trudi da spoljne uticaje prenebregne. To je nemoguće. Zimi je industrijske pivo kiselije i sa manje apsorbovanog CO2.

U podrumskim uslovima ili prostorijama koje se greju moguće je postići ujednačen kvalitet zimi i leti.

Ko je ikada bio u pivari i video koliki su tankovi za zrenje i koliko ih ima, razumeće.

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inače svako od vas može sebi napraviti pivo, i da ne poverujete kako lako, u špaizu, terasi, podrumu, samo treba probati. To je posao koji se radi bez puno razmišljanja, bitni su osnovni uslovi i ispoštovati korake.

 

 Jednom kada ga napravite i popijete ulazite u priču.

 To nije umetnost ili izgradnja procesora na 7nm.

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opalac, zaječar bez kukuruza.

 

Lav bez kukuruza je odličan bio kad je počeo da se puni, posle se toliko upropastio da nisam mogao da pijem i više nisam kupio otad. Moguće da se popravio, nemam pojma.

 

Jedina komfor zona za industrijska piva kod nas koja se toče ovde je ostala samo Stella. To još nisam uhvatio da varira kvalitetom, a pijem otkad je pune.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Reci koju default_D.gif

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока


Nisam je još načeo, pričaće se :)

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo bas dugo nisam video. Zadnji put sam pio u pubertetu iz flašice 0.33 :).      Puni valjevska pivara      

IMG_20210226_175653.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pre jedno 100god pio tkzv. "Čiču " 0.5l staklo i bio mi je odlican! Isto tako i Valjevsko nekad, e sad , dal je naisao neki takav momenat da se sklope kockice ili je stvarno toliko dobro, ne znam jer nema ovde kod mene da se kupe :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...