Jump to content
FAS Goran
Woodoo

Kvalitet piva - Kutak za pivopije

Recommended Posts

23 hours ago, PremieRacing said:

 

Dobro ovo jeste, ajd ima smisla...mada vidim da je teskt iz 2013. godine. Tada je stvarno zajecarac ovo sto kaze Deki bio nov, svez, pitak, drugaciji...ovo sada...
Mozda je i tada bio zajecarac iz NS, ali mislim da tada nisu gurali kukuruz...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je od tih jeftinijih Lowenbrau ok, ne boli glava ujutru.

Bud sam cepao ranije, ali je poceo mnogo loše da me radi te sam ga batalio.

Kozel, Erdinger, to volim popit' lipa su mi.

Zaječarac kad se pojavio bio je skroz dobar od tih narodnih piva. Sad je mlohav.

Sent from my 3310 using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Erdinger je dobar lepo se pije, al mi vise lezi Bud. Mozda si ga cepao dugo pa ti dosadio, ja sam poceo skoro da ga pijem i bas se lepo pije :D 

 

Doduse kupujem ponekad i Heineken u limenci, jes da je 100 kinti limenka, al kad sam zedan on mi prija ladan onako, pitak je skoro ko ono pedersko pivo Tuborg :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 minutes ago, Milutinac said:

Ha, mozes ti biti lokal-patriota koliko hoces :) ali cinjenica je da TO sto oni proizvode/pune/stavljaju u promet u EU ne bi ni moglo da se zove pivo cim ima kukuruz. Valjda ga onda zovu palenta, sta li :D

Ali eto, kod nas prolazi brlja pa samo cepaj, kada su mogli da piju Frutelu, sta ce im faliti sa malo kukuruza...

 

Dok je Laskog i Nektara - necu ni da eksperimentisem i istrazujem da li su ga punili ili samo stavljaju u promet, na isto mi dodje - meni kao konzumentu :)

 

Ps - da li zajecarska pivara puni zajecarsko pivo? Posto i na njemu isto kao sastojak stoji -kukuruzna krupica-...

 

Poenta je opet izvrdana, nije ti Zaječarska pivara kriva za sve to nego trenutni vlasnici te i mnogih drugih pivara. Kao i zakon koji dozvoljava kukuruz.

Zaječarska pivara je daaaaavnih dana dokazala koji kvalitet može da postigne ali sada je situacija "veži konja gde ti gazda kaže". 

 

A ti si napao i izvređao ime i brand koji je nastao i napravljen mnogo pre ovih stvari o kojima pišeš... ali ne vredi, ja u klin - ti u ploču. 

 

 

Idemo dalje: suština kvaliteta piva u ovom kutku za pivopije je - KRAFT. 

Industrijska piva kod nas - potpuno nestalan kvalitet.

Čak i u istom trenutku različit kvalitet za različita tržišta. Diktira gazda kroz pažljivo planiran nastup na tržištu zarad maksimizacije profita. Sve što je Deki pobrojao je tačno ali i namerno tj. planski. Pa sigurno nisu dozvolili da im slučajno opadne kvalitet. 

Pravo da vam kažem ja i kod Premium Lava primećujem razliku poslednjih par nedelja...možda je trip a možda sam i u pravu.

 

 :cheers:

On 11/1/2020 at 6:49 PM, Nature said:

... Ljudi treba da shvate da je proizvodnja piva kontrola procesa, ...

 

Lepo je objasnio kolega tehnolog...

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, PremieRacing said:

 

Poenta je opet izvrdana, nije ti Zaječarska pivara kriva za sve to nego trenutni vlasnici te i mnogih drugih pivara. Kao i zakon koji dozvoljava kukuruz.

Zaječarska pivara je daaaaavnih dana dokazala koji kvalitet može da postigne ali sada je situacija "veži konja gde ti gazda kaže". 

 

 

Pa jeste, slazem se, gazda je tako rekao i to je ok. Isto je ok da od TOLIKOG izbora ne moram da pijem pivo sa kukuruzom, vec za par dinara ili par desetina dinara vise biram - Lasko, Efes, Nektar, ili eto Lav Premium koga svi spominjemo, dok i on ne pocne da se kvari, ako i nije vec poceo...

 

Nemam nista protiv same ZAJECARSKE pivare, vise protiv politike poslovanja da kazemo...isto ovog bi se drzao i da se ta neka pivara zove novosadska :)

Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites

e, TO je poenta, ali pročitaj ponovo ovaj tvoj post...:

 

On 11/24/2020 at 12:56 PM, Milutinac said:

Dakle. Zajecarska pivara je kancer kvaliteta piva u SRB.

...

Poslednji put da sam kupio bilo koje pivo punjeno u zajecarskoj pivari.

 

:crybaby:

 

rasplaka me pod stare dane...

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro onda sam trebao da napisem "Rukovodstvo i poslovanje zajecarske pivare je kancer kvaliteta piva u SRB." i bio bih politicki korektan.

 

Ovo ispod sto sam napisao je tacno. Bukvalno preko njih se puni/distribuira/stavlja u promet kako god - "pivo" dosta losijeg kvaliteta nego u maticnim zemljama ili bilo gde drugde verovatno. Realno stavljaju i omogucavaju da se brlja stavlja na trziste.

 

Da li Moretti u Italiji ima kukuruza u sebi. Nema.

Da li Amstel u Holandiji ili u Nemackoj ili u...Rumuniji ima kukuruza? Nema i ne sme da ima. Ili se ne zove pivo.

 

Eto zato me zuljaju, ne zato sto su iz Zajecara..ili bilo sta drugo.

 

Pritome ajmo malo da bacimo lopticu na drugu stranu, sto opet ide u korist onoga sto sam rekao - da li neko (strano) pivo koje recimo Celarevo puni ima kukuruza? Carlsberg, ma da. Tuborg...Budweiser...

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, PremieRacing said:

 

Pravo da vam kažem ja i kod Premium Lava primećujem razliku poslednjih par nedelja...možda je trip a možda sam i u pravu.

 

 

 

Pukao Lav Premium skroz. Imam par konzervi iz poslednje ture i ne nakanjujem se da ga otvorim uopšte, a toliko sam ga hvalio letos. Drugi ukus skroz, razblaženo, kiselo. Idioti, nisu par meseci držali kvalitet.

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, PremieRacing said:

 

 

 :cheers:

 

Lepo je objasnio kolega tehnolog...

Nisam tehnolog po zanimanju, već biohemičar, ali sticaj životnih okolnosti da sam se obreo u takvom labu poslednjih par godina, pa sam zbog posla morao da izučim još koje šta, mada su primarni fokus uvek zdravstvena bezbednost i toksikologija. Sa te strane, naša piva su OK, neće se niko otrovati i zadovoljavaju bar minimum kvaliteta koje ih svrstava u pivo. Možda zvuči apsurdno u 21. veku, ali postoje razvijene i bogate zemlje u kojima to nije tako, čak i EU zemlje sa pivsarskom tradicijom poput Češke.

 

Pivara je nacionalno blago, ozbiljno, tradicija nekog alkoholnog napitka govori o tome da li je neka država ozbiljna priča. U ovom kontekstu evo jednog skroz rokerskog citata Frenka Zape:

 

Quote

You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 minutes ago, PremieRacing said:

Ma ja sam lupio to 'tehnolog', oprosti nisam hteo da uvredim...

Nemoj da se igraš sa tim stvarima :pirate:

Ma gde si mogao da me uvrediš takvom konstatacijom. :) Inače, koliko sam ja skontao tokom ovih par godina, uglavnom tehnolozi hrane sa Poljoprivrednog faksa rade po pivarama. Ranije su uvek bii tehnolozi sa Tehnološkog. Možda u tom grmu leži zec. Šta ko doživljava kao prihvatljiv tehnološki proces pivske fermentacije.

Uzgred, ako se neko zanima za sam proces u malim bačevima, sasvim super pivce ispadne primenom onih kitova za homebrew kojih ima u BGu na nekoliko mesta. Jedini nedostatak, treba biti zaista strpljiv, od pripreme do piva na stolu prođe mesec dana :p No, vredi! Ujedno postaćete potpuno upućeni kako teče proces pivskog vrenja, zanimljiv eksperiment, ako ništa drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svratio danas posle posla u 3bir. Ko ih spomenu, usta mu se pozlatila. 

 

Od danas zaboravljam da industrija piva postoji i pijem samo kraft. Koliko mogu da priuštim, toliko ću da pijem. Na kukuruz se više ne vraćam. 

 

Živeli  :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Huh, pogresna osoba, ja sam bas slab sa pivima. Vina jos tu i tamo, daleko da sam strucnjak, ali znam nabost par dobrih... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, Mijailović P. said:

Baš me interesIRA kakav izbor piva imadu na severu... :whistle::beer:

@horvat

Ima nešto i sa juga još uvek dobro. :D Metohijsko pećko, nije kao nekad ali je pitko i legne uz ćevape u carskom Prizrenu pored Bistrice onako idealno. 

IMG_20201118_152402.thumb.jpg.a18210c709a2240d7eea38df5f9c613d.jpg

 

 

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Axic said:

Ima nešto i sa juga još uvek dobro. :D Metohijsko pećko, nije kao nekad ali je pitko i legne uz ćevape u carskom Prizrenu pored Bistrice onako idealno. 

IMG_20201118_152402.thumb.jpg.a18210c709a2240d7eea38df5f9c613d.jpg

Kako si se sporazumevao sa njima, na našem, njihovom ili engleskom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Woodoo uglavnom su ugostitelji u poslastičarama, pekarama, restoranima turci ili muslimani koji znaju srpski tako da nema problema za sporazumevanje. 

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...