Jump to content
FAS Goran
petarperra

Lancia Nuova Delta 1.6 MJet Selectronic - velika potrošnja goriva?

Recommended Posts

Pre svega, dobro vece svima, 

Novi sam na ovom forumu

Nedavno sam kupio Lancia Deltu sa 1.6 dizel motorom i 120 ks selectronic, medjutim primecujem da auto trosi nesto vise nego sto je po meni normalno za ovaj auto, tj motor. U proseku, otvoren put od 6 litara do 6.5l, kombinovano 8,5 do 9.

Da se razumemo u pitanju je najekonomocnija voznja i merio sam sa punim rezervoarom realnu potrosnju (ne bord)

Na autu je sve uradjeno(servisi, dizne, egr, dpf nije zacepljen itd) znaci nema ni jednu gresku.

Ne znam sta bi mogao biti problem i da li uopste i postoji.

Unapred hvala:dizzy:

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites
33 minutes ago, petarperra said:

Da se razumemo u pitanju je najekonomocnija voznja i merio sam sa punim rezervoarom realnu potrosnju (ne bord)

Na koliko km je uzorak? Koju prosečnu brzinu pokazuje board na tom uzorku kilometraže?

 

Fabrika kaže da taj auto sa 1.6 MJet 120 motorom pije po gradu malo preko 6 litara. A, znamo da su to bili stari testovi koji se baš nisu poklapali sa stvarnim stanjem.

Šta fabrika kaže o tvom autu možeš videti u vlasničkoj knjižici za Nuova Delta klik OVDE. O potrošnji za 1.6 MJet je na strani 265 knjižice.

 

Na tih fabričkih 6.1 po gradu treba računati ipak jedno 7-7.5 u praksi...al' to je za manuelni menjač sa 6 brzina. Ti imaš M32 ''robotizovan'' sa 6 brzina koji je kratko bio dostupan u Nuova Delta, tj. automatik gde nije nemoguće da se dobiju i još malo veće cifre (iako su se tada hvalili da bi sa automatikom trebala da bude manja potrošnja baš po gradu)...i eto nas već na oko 8 litara po gradu.

 

@petarperra

Share this post


Link to post
Share on other sites

U principu uspevam da predjem 620-650 km sa punim rezervoarom, to je kombinovana voznja, uglavnom polu-otvoren put.

Jako malo odstupa board u odnosu na njegovu potrosnju.

Da, ja sam se vodio podacima sa autodate i tu video da nema podudaranja sa realnom potrosnjom. A prilikom kupovine ocekivao sam tu manju ili istu potrosnju kod selectronika kao sto oni oficijalno govore. 

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz mog iskustva i sa turbo dizelima i turbo benzincima - ako pricamo o kombinovanoj potrosnji, komotno na fabricki prosek dodaj i po 1.5l . I kada to uradis, neka prosek bude i 6.5l (+2l, po fabrici je 4.6), onda mi je ovo:

12 hours ago, petarperra said:

U proseku, otvoren put od 6 litara do 6.5l, kombinovano 8,5 do 9.

Da se razumemo u pitanju je najekonomocnija voznja i merio sam sa punim rezervoarom realnu potrosnju (ne bord)

prosto neverovatno, da je ukupan prosek/kombinovana po 8.5-9l. Pa koliko onda bije po gradu?

Kazes da prelazis 620-650 km sa rezervoarem - takodje mi je i to neverovatno, jer sa identicnim rezervoarem od 57l na Bravo Sportu, sa 20 KS jacim ali i laksim turbo benzincem opusteno prelazim i preko 700 km kombinovano, bez paljenja rezerve. A znas koliko vise trose.

Mozes da uporedis realne potrosnje i na Spritmonitoru, pa uporedi (uvek to volim da sacnem i poprilicno je realna prica, za razliku od fabricke potrosnje za koju su debelo lagali).

Evo da tagujemo i kolege koji imaju identican model, motor i robotizovani M32... @igor0511 i bese "Omen Veritas", ciji nick ne mogu da nadjem :D . Dobrodoslica na forum, da ne zaboravim ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...