Jump to content
FAS Goran
shakalkv

Lancia Nuova Delta 1.4 TJet - gubi antifriz

Recommended Posts

U pitanju je 1.4 tjet, pre 3 meseca sam dosuo destilovanu vodu i nivo antifriza se pomerio sa min na max, danas opet pogledam na minimumu. Buni me ova flekica, izmedju posude za antifriz i pk razvoda, kao da je od antifriza. Da l curka negde?

 

20200920_092145.jpg

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Antifriz je. Kaze majstor odokativno moguce da pusta na pumpi. Inace veliki servis uradjen pre 18 meseci 12.000km u autogarantu, imam fiskal. Mogu li da reklamiram ako je pumpa geknula na 12kkm sto mi je neverovatno. Ne znam da l mozda tu ima neki cep za ispustanje antifriza?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce je,lici na to da se sliva sa pumpe. Skini poklopac ako mozes pa pogledaj. Nema to toliko veze sa kilometrazom, desava se na nasu zalost :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvao sam Autogarant, kazu da je stavljena pumpa marke Bugatti i da ne bi trebalo da prosvira. Propraticu ga svakako. Nesto se mislim, pre 2 meseca sam dijagnostikovao da mi ventilator hladnjaka nije palio (tj. ponekad zbog reostata, zamenjen nedavno) da l je mozda od toga malo antifriza 'isparilo'?

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, shakalkv said:

...da l je mozda od toga malo antifriza 'isparilo'?

Koliko sam razumeo, ovde nije slučaj da imaš manje u boci i ne znaš gde je nestalo to malo antifriza, već imaš manje u boci i jasno vidiš gde je iscureo...tako da definitivno nije ispario, nego curi. :) 

4 minutes ago, shakalkv said:

Zvao sam Autogarant, kazu da je stavljena pumpa marke Bugatti i da ne bi trebalo da prosvira...

Nema taj Bugatti veze sa onim Bugatijem.

Uradio si veliki servis pre godinu i po i 12.000 kilometara, na tvom mestu pravac u taj servis. Problem možda možeš da imaš ukoliko inače ne održavaš auto kod njih (ne radiš male servise kod njih), pa samim tim oni nisu mogli da prate stanje tih delova ugrađenih na velikom servisu, i sada realno mogu da zatežu oko garancije jer se auto ne održava kod njih. Ali, imajući u vidu da je u konkretnom slučaju malo vremena/km prošlo od velikog servisa, možda se neće pozivati na to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@shakalkv

 

Odlično...onda na tvom mestu se ne bih mislio ništa, nego zakaži termin (ili kako već ide kod njih), pa nek' reše auto koji se redovno održava kod njih i na koji mora postojati garancija na ugrađene komponente pri velikom servisu. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok ne skoknes u servis, dolij destilovanu na MAX i sto rece Mica, obrisi te postojece tragove antifriza pa isprati sta se desava (ako nisi siguran od kada stoje).

Dve stvari koje sam primetio na Bravu benzincu (ista stvar sto i Delta):

1. Na samoj boci antifriza, poprilicno nezgodno je mali razmak izmedju MIN i MAX nivoa. Npr. na Stilu je to bilo dosta vise i lepo si mogao da pratis sta se desava "bez tripova". Pogledaj samo sta ce se desiti kada otvoris poklopac ;) (naravno, kada se tecnost hladne).

2. Iz gornjeg razloga, na vece oscilacije spoljne temperature, nivo se promeni a da to deluje daleko drasticnije nego sto jeste. Cisto moje iskustvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste ta razlika minimalna izmedju min i max, tacno 2dcl. Danas sam vozio mrdnulo nije, fleku sam ocistio i nova se za sad nije pojavila. Pre nego sto zakazem u autogarantu provericu ovih dana kod lokalnog majstora, kontam da nije prevelik posao da skine poklopac zupcastog i vidi da l ima fleka oko pumpe?

 

E sad mi pada i treca stvar, pre 3 meseca sam proveravao pritisak freona (pre toga napunjena klima i ubacena boja) i kad je momak proveravao, prsnulo je malo mesavine freona i ulja, bas tu negde gde je fleka bila, mozda malo jos napred. Je l moze to da ostavi onu predjasnju fleku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

PS: Ilustracije radi za ostale, slika sa neta - MIN i MAX nivoi su maltene odmah oko mesta varenja posude:

 

coolant-expansion-tank-fiat-bravo-1-4-t-jet-petrol-2007.thumb.jpg.ed0b6ca2f52bf384405810d8442e544a.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve te opšte priče stoje, tj. to oko male razlike između MIN i MAX na boci (slično je i kod Alfe 159), kao i da se nivo podigne kad se ona otvori...al' u konkretnom slučaju imamo tragove curenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve jasno, pravac servis...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne daju garanciju pod izgovorom da dobavljac tj. Uvoznik daje 12 meseci.

Zamenio sam danas pumpu graff, usput da bi sad imao pravu garanciju od 50.000km zamenio sam i kais i spaner. Pumpu koju su mi montirali u autogarantu je no name. Sve u svemu nepotreban trosak 100e. 

 

Stara pumpa

 

IMG-8f1c13a624b52adc55418a31fad3cf7a-V.jpg IMG-947aa98df9769f1a1df9e6cbec574f7e-V.jpg

IMG-70673a0fcca1f97112db5e091bb5a8bf-V.jpg IMG-b30a78c0cf09f3ee0ec93fced83e08f2-V.jpg

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

53 minutes ago, shakalkv said:

Zamenio sam danas pumpu graff, usput da bi sad imao pravu garanciju od 50.000km zamenio sam i kais i spaner. Pumpu koju su mi montirali u autogarantu je no name.

Stara pumpa

 

IMG-947aa98df9769f1a1df9e6cbec574f7e-V.jpg

Izvini ako gresim, ali meni deluje da je i ova stara pumpa Graf (Metelli grupa)?

Karakteristicna je sto odaje utisak pouzdanosti cak i na oko :) , model PA1030, sacni ovo, pa uporedi:

 https://alvadi.ee/en/kataloog/varuosa/17344122/13129#!product-tab-oem

 https://www.onlinecarparts.co.uk/graf-11575087.html

 

thumb.thumb.jpg.8c09310b2b2bbb558c6fee5c4546be91.jpg 832075918_thumb(1).thumb.jpg.853c328587baf00eb19c714dd1fc20bc.jpg

 

Svaka cast za odnos prema musteriji, da je bila pokazana bar trunka volje da se izadje u susret sa nekim predlogom resenja. Jos odrzavas auto i radis redovne servise kod njih, nemam reci. Svaka cast i za ugradjene delove, tamo gde ocekujes da ces dobiti kvalitet, a verujem da su lepo naplatili.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, shakalkv said:

Ne daju garanciju pod izgovorom da dobavljac tj. Uvoznik daje 12 meseci.

Koliko znam, uz fiskalni račun garancija je uvek 2 godine, ma šta bilo na fiskalnom računu. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...