Jump to content
FAS Goran
stefankmn

Domeni

Recommended Posts

Ajde malo oko domena da se prica :D

 

Sta me zanima? 

 

Kolko domen utiče na pretragu iz zemlje u kojoj se nalazim, i iz ostalih zemalja ako neko pretrazuje oblast moje delatnosti. 

Da li ce stanovniku nemačke ili amerike prilikom pretrage  npr pre izaci domen com ili rs? 

 

Sve ovo me zanima da bih odlucio koji domen mi treba rs com net ili neki drugi 

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 hours ago, stefankmn said:

Kolko domen utiče na pretragu iz zemlje u kojoj se nalazim, i iz ostalih zemalja ako neko pretrazuje oblast moje delatnosti. 

Da li ce stanovniku nemačke ili amerike prilikom pretrage  npr pre izaci domen com ili rs? 

Domen je samo jedna u moru stavki. Nije danas toliko bitna. Google je otišao mnogo dalje od samo gledanja domena kao kriterijuma.

 

Koliko to postaje nebitno imaš primer kroz gomilu raznih firmi/pojedinaca koji su kupili domen .me (Crna Gora), a niti imaju veze sa Crnom Gorom, niti su im bitni korisnici odande, niti bilo šta prodaju tamo ili pružaju uslugu tamo....već su prosto hteli to .me u nazivu zbog njegovog značenja na engleskom jeziku. Npr. ako tvoj sajt negde linkuje njih 150 iz Nemačke, Google će smatrati da je tvoj sajt relevantan za korisnike iz Nemačke koji traže određenu uslugu (transport u Beogradu), bez obzira koji je domen tog sajta (.de, .rs, .com) jer vidi da je 150 ljudi negde linkovalo taj sajt.

 

Ako se bira, mislim da je bolje imati lokalni domen. Nije skupo imati ni oba, ali ako se bira jedan onda mislim da je bolje imati .rs domen.

Ako neko iz Minhena traži privatni prevoz u Minhenu za npr. sutra uveče, nikada mu neće izaći sajt iz Srbije makar imao .com jer usluga tog sajta nije relevantna tom liku iz Minhena i Google to zna.

Nek' sajt ima barem dvojezičnost (SRB i EN), dodati i GER kasnije (ako ne može odmah), posle dodati i druge jezike odakle u SRB dolazi dosta ljudi...i ništa neće smetati .rs domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...