Jump to content
FAS Goran
snebojsa

Fiat Ducato fabricka multimedia se gasi na par minuta

Recommended Posts

Dobili smo u firmi Fiat Ducato 2015god, ima fabricku Fiat multimediju sa TomTom navigacijom.

Kada se ukljuci radio (ili bilo sta) uvek se ugasi sam posle par minuta, recimo 3-4.

Nema veze da li stojim u mestu ili vozim uvek se tako desava.

Sta moze biti, da nije mozda menjana multimedija pa treba da se upari, ne znam da li to moze biti problem?

Ako jeste da li to moze da se uradi sa Multi Ecu Scan programom i kako?

Druga stvar, da li mogu da se apdejtuju karte na toj navigaciji?

Prvi put vozim auto sa fabrickom navigacijom pa ne znam kako to ide.

 

Ovako izgleda multimedija:

 

20200908_165004.thumb.jpg.9b31b4eb87678480134fc8d7a52ca586.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam cuo da ta mm ima problema takvih, zalili su se ljudi.

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jel ima neko rešenje?

Evo sad sam malo ispratio, gasi se na 3 minuta.

U podešavanjima je namešteno da se automatski pali, tako da se gasi/pali na 3 minuta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao sam neku firmu preko oglasa koja se bavi servisom multimedija, cim sam poceo da mu pricam o cemu se radi

odmah je znao u cemu je problem, moze da ga resi, cena 70e-90e, zavisi od modela.

Videcu jos sta cu, malo mi mnogo para trenutno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Resio sam problem!

Trazeci resenje po netu naidjem na italijanski Fiat forum, Google translate, i vidim da se dosta ljudi zali na isti problem, gasi se posle 3 minuta.

Neki su uspeli a neki ne da rese problem flesovanjem firmwera pa reko ajd i ja da probam.

Neko je postavio link ka zvanicnom sajtu gde se ukuca VIN broj (broj sasije) i izadje da li ima neki update.

Ukucam broj ali ne izlazi nista, ne kao da nema nikakav update vec ne izlazi nista, kao da je neka greska.

Onda sam nasao nekog lika koji je postavio video na YT kako ide sam proces flesovanja a u opisu je postavio link ka svom Google drajvu sa fajlovima.

Skinem to, pripremim usb, prekopiram, ubacim u auto, dam kontakt, pita da li hocete update, moja verzija je bila 6-nesto, a nova 12-nesto.

Kliknem ok, i posle jedno pola sata i par restarta, radio se ukljucio i nije vise imao problem sa gasenjem, pustio sam ga da svira preko pola sata i sve ok.

Radi i navigacija, pre nije htela da se ucita, samo vrti TomTom i nista, tako da je sad sve ok, i bluetooth i sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slobodno ostavi link ka firmware, link YT tutoriala, eventualno opis procedure (imamo i sekciju "Uradi sam")...

Sigurno ce znaciti ljudima ubuduce, ako je to relativno cest problem. Forum i funkcionise na principu medjusobne pomoci ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma naravno nego znaš već kako to ide, jedan link drugi link treći link, više ne znaš ni odakle si krenuo ni gde si došao :}

Ovo je YT video sa procedurom i linkom ka softveru

 

Ovo je link ka oficijelnom sajtu odakle treba da se skine firmware ali ja nisam uspeo

https://www.driveuconnect.com/support/software-update.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...