Jump to content
FAS Goran
Autobianchi

Lancia Y10 1.1 fire avenue

Recommended Posts

Da zaboravih napisat auto je 93 godiste, i ne skidam osmjeh sa lica dok ga vozim:D:wub:

Ima 5 brzina, realno nije neki veliki potrosac,i mogu rec da je preudoban. 93 god ima el. podizace, sjedista alkantara... Znacii bomba :P:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala puno. Ima jos dosta posla tu ali lagano...;) u CG smo bas slabi sa djelovima tako da vjerovatno ce mi trebati i vasa pomoc za neke stvari. Ako imate koji savjet slobodno podjelite:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlican autic. Bas lepo od tebe sto si ga vratio u zivot. Ne secam se da sam video nekad uzivo ovaj stari Y :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, MS PK said:

Odlican autic. Bas lepo od tebe sto si ga vratio u zivot. Ne secam se da sam video nekad uzivo ovaj stari Y :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока
 

Hvala potrudicu se koliko budem u mogucnostiB)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo dobra fora za podmladjivanje branika:D a ujedno i guma. Bas nije lose ispalo a i drzi vec drugo pranje ako neko ima problem sa tim... 

 

IMG_20200914_152344.jpg

IMG_20200830_134459.jpg

IMG_20200901_152419.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naruceni i zadnji amortizeri bice tu za 7 dana. A kupljen i tocak 14 sa zimskim gumama. Gume su ogromne malo me to nervira ali nek izguraju zimu jer je sara bas dobra. 175 65 14 su. Nadam se na ljeto kupit 165 55 14 i bice to odlicno:thumbup:

Stavljna i folija na krov nije auto folija i radili smo po noci drug i ja nije ispalo savrseno ali zamisao nije losa. Izdrzace do kompletnog farbanja auta. 

Naravno felne su skinute da se smirglaju i da se pripremaju za farbanje. 

 

IMG_20200912_190905.jpg IMG_20200913_133552.jpg IMG_20200913_133534.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrijedno i radno B) Ne ispada lose zamisao je da se ispolira ovaj rub a ovo unutra u tamniju sivu ofarba i  predje mat lakom :whistle:

 

IMG_20200914_233057.jpg IMG_20200911_143836.jpg IMG_20200911_143841.jpg IMG_20200915_004518.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Big Foot Y10 ;) . Svaka cast za entuzijazam i volju da se ovakav deo istorije vrati u pristojno stanje :thumbup: .

E sad, objasni ti meni posto si bolje informisan - ovo bi trebao da je Autobianchi, mislim da je tako prodavan na maticnom trzistu Italije? A kao Lancia na nekim drugim (u sustini je ista stvar, pitam cisto zbog naslova teme i mozda moje pogresne informisanosti)? Autobianchi marka je nestala upravo sa tvojim Y10 polovinom '90-ih i nasledjuje ga Lancia Ypsilon.

Iako nije bio cest, secam se ovog modela iz detinjstva. Mislim i da je prvi model sa (tada novim) FIRE motorima, radjen na istoj osnovi kao Panda. Lepo se prodavao, iako je bio skuplja i sofisticiranije verzija Fiata, a mladjima ce mozda biti interesantan podatak da je zamalo bio i Auto godine :) . Ne secam se tacno koje, a cini mi se iza za to vreme napucanog Scorpia, cime je uspeh bio jos veci.

Relativno u komsiluku imam jedan Autobianchi A112. Nazalost sve se slabije vozi i sve vise stoji. Uvek kada prodjem i vidim ga onako duze parkiranog i prasnjavog - pomislim kako bi bilo sjajno restaurirati tako nesto. Inace je u pitanju upravo prethodnik ovog tvog Y10 modela, slika je sa neta:

 

1-152.thumb.jpg.07eb8184b0caa3dff5a305c8535043c4.jpg

 

Srecno sa radovima, pratim temu sa zadovoljstvom ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala puno. Pa da ovo je autobianchi.nego vecina ljudi i ne zna. Mislim da je prvi model 85 izasao. Logo kao znak adidasa:lol: 

Kako dobro izgleda ovaj sa slike joj. 

 

22862902078f1bcf4caeeeb26715379c.jpg

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, Autobianchi said:

Pa da ovo je autobianchi.nego vecina ljudi i ne zna. Mislim da je prvi model 85 izasao. Logo kao znak adidasa:lol:

:lol:

Kako za koga ;) , a steta sto je to ostalo samo jos jedno ubiVeno ime. Autobianchi je 60-ih Fiatu sluzio za ispitivanje novih tehnologija i bio u neku ruku inovativan brand. Imali su par modela, cije bi testirane nove tehnologije kasnije masovno koristio Fiat (sama kompanija je nastala udruzivanjem Bianchi originalno poznatoj po proizvodnji bicikala + Pirelli + Fiat). Mozda je mali A112 koji iznad pomenuh bio i njihov najpoznatiji proizvod, pogotovo u Abarth verziji koja je bila jedna od najbrzih u klasi i masovno se koristila na takmicenjima, relijima, itd... Zato mi je i zao da gledam taj A112 u komsiluku kako propada, a otprilike je tako i pravljen kako si rekao, do '85-'86 i iza A112 krece tvoj Y10 :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala i tebi na razjasnjenju da li je Lancia ili Autobianchi :lol: .

Cisto da ljudi imaju predstavu o cemu se radi, a i sto sam stariji sve vise me privlace ovakve stvari. Od kloniranih crossovera, SUV, ekrana, automatizovane voznje, elektrifikacije i njihovog forsiranja i "silovanja" mi se iskreno :sick: . Sa uzivanjem pratim ovakve "projekte" i izuzetno postujem kada se neko trudi da ocuva deo istorije.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Placen je ne bi vjerovao 600e regan snoro godinu dana. Ovo sam odradio sve u prvih 20 dana od uzimanja. Narucio sam i lijevi zmigavac juce... Bice tu za 7 dana... :lol:

Zanima me koje ulje ide u mjenjac? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/15/2020 at 3:53 PM, Autobianchi said:

...

Kako dobro izgleda ovaj sa slike joj. 

22862902078f1bcf4caeeeb26715379c.jpg

 

Ako i kada budeš farbao ceo auto, ova 'integrale' proširenja na krilima možeš relativno lako da uradiš...ima na forumu detaljnih slika kako je kolega radio na Unu.

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

prva slika na rijeku.. top! :)

interesantne su felne, super su joj cucnule… felne od Alfe??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...