Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Nisam ulazio uopste pa i ne videh poruku.

Nasao neke dodatne poslove da malo skrenem misli pa ide nekako.

Sto se tice auta, proveo je 20 dana kod limara. Zamenjene su gumice za stop svetla, sredjena korozija i ofarban poklopac. Ofarban je takodje deo branika (prednji) i maske gde je bila folija. Naravno, nije proslo glatko jer su slepci uspeli da zagrebu nekako i levo i desno prednje krilo i zadnji branik. Malo objasnjavanja i vracen je na farbanje tih delova o njihovom trosku, naravno.

Zavrsilo bi se mnogo gore po njih da nije situacija kakva jeste pa mi je auto zadnji na listi prioriteta tako da ce proci samo sa ispravljanjem gresaka.

Bio sam skoro i kod Sinise (AWT) i, naravno, nije znao da resi problem sa prvom brzinom o kom smo pricali. Mozda je ovo, mozda je ono tako da smo zavrsili saradnju. Licno mislim da je problem ipak neki sa kvacilom (koje je on nabavio i ugradio prosle godine) ali ne mozes sa indijancima nista da resis. Naravno, suster je mislio da je ulje u pitanju i menjao ponovo. Bar je mali servis znao da uradi, ako nista drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel bre, vozi li se ova olimpisjka igra ili si je mako u Dunav :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad se vec dotakosmo. Od skoro sam primetio (nekoliko meseci) da povremeno trese u leru (vibrira kompletan auto, kao da ljulja) kad radi klima. Posebno sada kada radi punom parom po ovim vrucinama.
Interesantno je da trese pa posle 10 minuta ne trese pa kasnije opet pocne. Desava se samo u leru.
Neke ideje? Posto je sa majstorima nemoguce postici zajednicki jezik, kao i obicno.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo meni je danas pukla kopca ili ploca (kako je vec ko zove) na kompresoru klime, provedoh 4h u putu dok nisam dosao do majstora. Hoce i ona da izazove vibracije ako je naceta (makar kod mene ne znam kako je reseno na tom motoru). Inace nikakvih simptoma nije bilo pre pucanja, samo je zatreslo i prestalo da hladi.
Kaze mi covek da im je to standardna boljka i da uvek u letnjoj sezoni ima na stanju od svakog modela po 2 minimum posto svakodnevno skoro menja...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poseticu sutra komsiju mehanicara da pogleda na brzaka. Interesantno mi je da se nekad desava a nekad ne. Toliko trese da retrovizor vibrira.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ne opterecuje motor?

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad vibrira ne osecas da ga optereti, gusi, manjak snage..?

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jok, sve normalno. Trese u leru, krenem i vozim neko vreme i kad stanem ne trese. Posle opet trese, pa nekad ne uopste.
Snagu nisam primetio da gubi posto uvek ukljucujem klimu.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekoh da ne blokira kompresor pa zbog toga

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prestane i kad vrati obrtaje nastavi da trese. Desi se da posle 5 minuta voznje ne trese kad stanem.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj fantomski kvar mi je poznat sa Touarega 2.5

Evo već 2 godine se dešava, a nema rešenja... promenjen zamajac, dizne, ponovo uzupčen, menjana bregasta... i ništa

Nikakvu grešku ne prijavljuje. Jedino što je primećeno je da ponekad kao za nijansu pojača ljuljanje kad se blago pomera volan levo/desno.

 

Sve identično kao i kod tebe.

 

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oce mene ti fantomski kvarovi.
Bas cu da proverim da li menja na pomeranje volana. Primetio sam da neki deo cudno vibrira (snimicu ujutru, ne znam sta je) pa mozda i od toga potice.
U principu, nije da me nesto preterano zivcira ali valjalo bi resiti.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Flex, identican, ali identican problem sam resio pre 3 nedelje zamenom ventilatora klime. Pojebo se balans ventilatora i nekad je radio mirno a nekad tresao toliko da sam bio u fazonu zamajac 100%

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguće i da se samo zaprljao, kod sestre na lanciji postojao sličan problem, povremene vibracije kad je upaljena klima i kad se udari u rupu. Čišćenje ventilatora pomoglo

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

To pricamo o onom ventilatoru velikom (hladnjaka) kod maske?

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...