Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Nema to u knjizi. Slepci uopste ne daju informaciju koju gradaciju sipati. Imaju svoje OEM ulje i to je to.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Flex said:
To i jeste problem. Sipano mi je 75-80, jedan mi je preporucio cisto 75, ovi momci sada kazu 75-90.
I ovlascenog ne daju informaciju, samo nude ulje po ludim cenama (nesto preko 4k po litru).

Pa zar nije 75-80?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Flex

Pogledaj sajtove proizvodjaca ulja, pa uporedi. Kada odaberes model, motorizaciju i godiste - ispod motornog ulja idu i njihove preporuke za menjacko, kociono (ako ga prave)... Pa vidi sta kazu Motul, Ravenol, Petronas, Shell (ko ga vec ima). Bar meni se to uvek poklapalo sa Fiatovim specifikacijama iz eLearn.

PS: Voleo bih da gresim, ali ako je sipano novo ulje - cisto sumnjam da ces sa promenom gornje gradacije (viskozitet na visim, radnim temperaturama) i to na gusce ulje, uopste videti bilo kakav benefit na nizim temperaturama gde ti i pravi problem. Ako ranije nije menjano uopste (nisam ispratio), to je druga prica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja koliko sam skontao dok su pricali da njemu sada nije sintetika unutra a treba da bude, tako bar pise u programu koji majstori imaju, ne pricaju iz glave, program izbacio 75-90 sintetika, takodje pozvan je jos jedan kolega koji radi samo menjace i rekao je da je sintetika obavezna za taj tip menjaca, eto s kakvim se predznanjem ide u kafanu :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, vagenovac said:

Pa zar nije 75-80? 

Pa ne znam. AWT mi je sipao 75 - 80 ali ovi momci kazu 75 90 fabrika. Drugi lokalni majstor na glasu mi je skoro rekao 75 cisto. Jebe lud zbunjenog i na kraju ne znam sta da se sipa.

Sad vidim da Ravenol kaze 75w80. Znaci nije problem u ulju na kraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledah i ostale oil selectore. Svi preporucuju 75-80 jedino Liqui Moly 75-90. Sve sam blize tome da problem nije sa menjacem i uljem.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ti i ja rekoh za ovo poslednje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa sad opet ne znam sta dalje. I momci su bili u fazonu da nemaju nekih ideja.
Jedan od njih je bio za to da ne valja menjac (sinhron ili pokrivljena viljuska) dok je lik koga su zvali (majstor za menjace) na osnovu price rekao da ne valja kvacilo. E sad...

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok se ne zagreje prva i rikverc su pakao za ubacivanje. Ako probas direktno kao u zid da udaras (verovatno moze da se nagura na silu). U tom slucaju zadrzim kvacilo sekund, polako ubacim u trecu (nije idealno ali sklizne) pa vratim u cetvrtu i onda u prvu ide lagano (kvacilo sve vreme pritisnuto dok idem kroz brzine). Isto posle i ako sam odmah u guzvi. Kad izbacim na ler, lagano treca cetvrta i onda prva.
Kako se zagreva nema vise problema, sve klizi.
Dok je hladan deluje cak i u leru da teze ide levo desno, sav je stegnut menjac. I da, u voznji, ubacivanje u drugu je malo teze (desi se da ne sklizne na lak pokret) dok se ne ugreje. Iritirajuce jako.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam detaljisao nesto sa njim. biiip li ga vise, ne znam sta je pametno.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gurni ga neka krlja .
Kad neće pusti kvačilo pa pritisni probaj, tako više puta. Tako ćeš videti da li je do menjača, ili je do sajli i poluga koje menjač pokreću. Probaš i na 2/3 kvačila ako osetiš da te pušta pritisni do kraja.
Tebi samo nov auto da uzmeš će donekle valjati.
Prošle godine menjam na mondeu set kvačila, uradi majstor, i krenem iz radnje, nema prve i druge brzine, uopšte...
Vratim se odmah... Nije stegao taj birač, valjda se tako zove, kako je trebalo, tako da može i kod tebe biti neka sitnica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tacno cu da zovem servis Luco sto mi je neko preporucio. Ostavim auto pa ce resiti valjda.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/12/2021 at 11:26 PM, Flex said:

Dok se ne zagreje prva i rikverc su pakao za ubacivanje

Tkz "viljuška" menjača ? Nama se tako manifestovalo...na Ladi :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I to je jedan majstor dao kao opciju, onako usput. Milion dijagnoza.
Videcu da zvrcnem "Luco" sutra pa da vidim da oteram kod njih da pogledaju.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ima jos neko nekog za preporuku a da ne spada u grupu menjaca delova vec da je majstor, bio bih zahvalan. :)

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...