Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Pazi ovog sto sam snimio, isti kao tvoj, zato i kazem, drugar takodje imao jednog veoma problematicnog

IMG_20210224_112155.thumb.jpg.abe7d2f708ad24f9bf1fc6021ec3d394.jpgIMG_20210224_112202.thumb.jpg.9621ffdb0a0eb5009cd23c1c6b4a134f.jpg

 

Imam extra mehanicare ali  nisu cudotvorci, sutra sam kod njih, zavrsavamo lagano kupea, javi se posle 12 pa mogu da te povezem sa njima

064-302-2929

A i pitanje, kako to Audi ima problem sa menjacem, koliko kostaju ne sme to da se kvari do 500000km, posle i da oprostis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne treba cudotvorac, ovo je neka glupost u pitanju. Pisao sam, jebe menjac dok je hladno. Verujem da veoma lako moze da resi dobar majstor.
Vazi, zvacu te sutra. Hvala
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, integralac said:

IMG_20210227_155454.jpg

U ovoj varijanti i boji place za tamnim staklima. I aerodinamicnom tablicom ;) .

@rkoma1986

Sad me podseti Fleksova slika - uradi li sta za poklopce retrovizora?

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Placem ja da pazarim jednu deltu a njega da bacim na oglas :cry: No izbor delti sa 1.9 ocajan i ovde i u CH

Inace potpuno se slazem, juce mi je muka bilo sto sam morao da skidam folije sa jednog audija koji sam uvezao da bi uradio ams pregled, haos od drzave

@Flex Ne znam stvarno i bolje nista da ne pricam, pogledace pa ce reci sta misle, ja sam brate stolar :)

7 minutes ago, rkoma1986 said:

Smece jedno nemacko

Jbga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne znam ni ja, samo idem logikom nekom. Vucem ovaj problem 100 godina jer nisam imao zelju da se macujem sa indijancima i njihovim "aj da zamenimo to i to pa da vidimo, ako ne idemo dalje". Ebem ti ja takve majstore.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tek sad videh ovu temu.


Istina je da 2.0tdi kaze da se veliki servis radi na 180kkm bez obzira na godine po servisnoj knjizi.

 

Ja ne bih bas cekao toliko, ali ne bih ni zurio na 60-70kkm sa istim. 
 

Cudno malo za kvacilo da je otislo na 180kkm, ali moguce da je chip uradio svoje.

 

U svakom slucaju u zdravlju da te sluzi i dalje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kazu, ali ne bih ja u ovom slucaju bas slusao fabriku. Kais nije bas bio "kao nov" kad je skinut. Ne bih ja to terao do 180k (dok dodjem do te km proci ce jos par godina).

Na novijim modelima su propisali valjda na 210 a ni jednom pumpa ne izdrzi toliko da ne procuri (mozda ako stuce toliko za 2 godine). Malo je fabrika preterala sa intervalima.

Nije otislo na 180, nego na 147k. default_D.gif

Pa znas kako, cipovan auto + los vozac + garaza u suterenu i jbg.

Hvala. :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta znam, meni ce auto imati sa 5 godina oko 60-65kkm sto je realno malo za veliki servis. Cak ni plocice nisu jos nacete.

 

I mene muci kada uraditi veliki servis. Verovatno ce trenutak rada biti predaja automobila roditeljima ili ga necu ni raditi ako se proda pre 100kkm.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, igor0511 said:

Istina je da 2.0tdi kaze da se veliki servis radi na 180kkm bez obzira na godine po servisnoj knjizi.

Meni je "Auto Čačak" svojevremeno predao plan/troškovnik održavanja za TSI 150 i TDI 150 i za ta oba motora "veliki servis" je bio predvidjen na 180 kkm ili pet godina, koji god uslov se pre ispuni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@moron to je jos cudnije. Meni i servisna knjiga i Porsche Ada kazu da nema vremenskog intervala za TDI 150ks.

 

Stavise rece sef prodajom da VW pocinje sa kampanjom da veliki servis nikada nece ni trebati, kao sto je Honda svojevremeno radila

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod mene pise u servisnoj 180 bez obzira na godine.
Ja da sam uzeo nov bih to uradio na nekih 5-6 godina, nije preveliki trosak.
E tu ce se usreciti, ako nastave sa ovim fus pumpama.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 minutes ago, igor0511 said:

@moron to je jos cudnije. Meni i servisna knjiga i Porsche Ada kazu da nema vremenskog intervala za TDI 150ks.

 

Stavise rece sef prodajom da VW pocinje sa kampanjom da veliki servis nikada nece ni trebati, kao sto je Honda svojevremeno radila

Znam samo toliko za TDI 150 i TSI 150 koliko sam ti i napisao.

Što se tiče Hondi, danas 1,5 T ima lanac, a 1,0T ima zupčasti. Drugar koji je kupio 1,0T mi reče da je pitao pre kupovine (za oba) i "veliki servis" se kod 1,0T navodno radi na 120 kkm, a "veliki" i "mali" zajedno koštaju oko 1.000 evra (dok za 1,5T košta oko 600). Mislim da sam "mali" (zavisno od motora i modela vozila ) košta oko 180-200 (a na svaki treći redovan je popust 50%, pa je zapravi svaki jeftniji oko 18% od toga ), dok razlika ukupne cene otpada na sam "veliki servis".

Koliko znam, i za one "stare" (lančane) Honde se na oko 120 kkm radi neki "veliki servis" ( poševanje ventila i sl.), a znam da sam lanac i zatezače neki menjaju tek na oko 300 kkm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja iskreno ne znam sta uraditi za veliki servis.

NIje da mi je do ustede, vec zaista ne znam da li je bolje ostaviit fabricku ugradnju na 60kkm ili gurati neki deo koji prodavnica delova u Srbiji prodaje.

 

VIdecu ako bude neka mogucnost produzene garancije da Porsche preuzme odgovornost za delove i mirna glava u obe opcije :) 

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zameni na 6 godina zupcasti, spaner zupcastog i vodenu pumpu, pogotovo jer su na novijim 2.0tdi crkavale vodene pumpe. Poruci original delove i zameni.

 

Ostalo sto bi moglo da se radi na velikom servisu tipa remenica radilice, alternatora, kompresora klime itd. ne diraj.

 

p.s. mozes zameniti i pk kais.

 

Stvar je jednostavna, znas da je recimo 10 godina previse za te delove, 8g je mozda na granici, a zbog margine sigurnosti skratis na 6g i cao :)

 

Vreme je gore od kilometraze, video sam bmw sa 300.000km koji su za to vreme samo zamenili 9 puta ulje i nista drugo, ali je to bilo za 5-6 godina.

A nisam video automobil od recimo 15g pa i sa pravih pravcatih 50.000km da mu nista nije dotrajalo od starosti.

 

Kad vec spominjem bmw, eto i onaj famozni lanac, prakticno svima je fabricki lanac savrsen na 300.000km nakong 5-6 godina, ali nakon 10-12 godina pa i sa pravih 150kkm ne bude bas savrseno.

Zamor materijala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na pasatu B6 sa 1.6 TDI motorom je bio veliki servis na 210 000Km, U Holandiji je bio uradjen na 207 000Km po servisnoj knjizici.

Na Pasatu B8 sa 1.6 i 2.0 TDI motorom isto na 210 000Km . ne znam oni jaci 2.0 motori da li je isto ili je skracen interval. o godinama nista ne pise ali bih se slozio sa kolegom da je 6-8 godina neko krajnje vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dogovorio sam zamenu ulja kod drugara od@integralac.
Nadam se da ce to resiti problem sa menjacem. Receno mi je da je ulje koje fabrika propisuje 75w90 sintetika a kod mene je sipano 75w80.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kazu da 75w80 nije po specifikaciji za ovaj auto.
A navodno je 75w90 fabrika. Ima li neko upuceniji da pomogne po tom pitanju?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To i jeste problem. Sipano mi je 75-80, jedan mi je preporucio cisto 75, ovi momci sada kazu 75-90.

I ovlascenog ne daju informaciju, samo nude ulje po ludim cenama (nesto preko 4k po litru).

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...