Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Cestitke Flex, zelim ti da te ne namuci ni 10-i deo koliko te stilo zezao...lepo izgleda, i lepa boja bas...

 

 

10 hours ago, Ivan said:

 bez obzira na podje*avanje mojih alamana koji ce se sami prepoznati 

 

Zdravo. Ivane. Kako si danas? ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitke brate na novoj masini.

 

Samo me brine onaj deo gde je cipovan i kvacilo kliza, ne bi me cudilo da je "odvrnuta" mapa. Mozda proveriti tu mapu cisto da se ne bi novo kvacilo unakazilo brzo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala jos jednom drugari.

Ma AWT je stvarno ekstra lik, uostalom kod njega i menjam kvacilo.

Sto se tice odvaljivanja, znam da je imao cukanje neko pa je menjan prednji branik (prvi put ga je valjda menjao zbog estetike, posto je od S4). Nisam cuo da je odvaljen, mozda vagenovac zna vise o tome.

Sto se tice kvacila, prethodni vlasnik je zapeo kao blesav da skinemo cip i kao to ce resiti problem sa kvacilom. Tu mi se upalila lampica jer nema nikakve teorije da to resi problem (kliza, tvrda papucica, cuje se druk blaago, zamajac se minimalno primeti kad je skroz hladan) pa sam zapeo da ostane cip. Doduse, bili smo do tih likova sto su radili cip (u Zrenjaninu, neki DIM ili tako nesto) i momci su bili u fazonu kliza ti kvacilo, zasto dirati mapu. E sad, druga stvar me zanima posto oko cipa nisam pratio nista (niti sam neki ljubitelj toga, iskreno). Auto nema gram dima ni na pun gas sto mi, kao laiku, govori da taj cip nije odradjen onako usputno. Kako uopste proveriti da li je cip uradjen kako treba ili samo 2 klika i teraj?

 

EDIT : Nas'o sam, to su ovi likovi.

https://m.facebook.com/zrchiptuning/

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne secam se sad tacno, far, branik, krilo, maska, za haubu se ne secam i ne znam sta je ispod lima dirano, tj. Hladnjaci i ventilatori.

Nije smak sveta, ali nije bas ni cukanje ili je kod nas u narodu cukanje sve sto nije totalka :D

Cip ne diraj, zamenis kvacilo i zamajac i miran si makar narednih 100.000km.

Ne przis ga hladnog, smanjis servisni interval i to je to u sustini.
Veruj mi da bi se skenjao kada bi ga sad probao stock, a taj motor bas lepo podnosi chip.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes ici na valjke, ali ako auto radi bez problema sa tim cipom vec godinama, sigurno nije los, ipak je kvacilo/zamajac izguralo 150.000km tunirane voznje, jer je skoro nov prvo dobio tuningbox, pa posle skinuo i presao na cip. 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vagenovac, hvala na informacijama. Naravno, ni to mi nije rekao. Samo kao blago cukanje. Ma nije ni bitno u sustini ako je sve ok, a deluje mi tako. Skoknucu ovih dana do proverenog limara da baci pogled.

Verujem da bih se skenjao da bude stock jer stvarno bas dobro ide sad. Samo me brine da ne unistim kvacilo, cifra je bas jaka za zamenu.

Danijele, a sta mi kazu valjci osim koliko je snage dobio? Kako znati sta je ok a sta nije?

 

On 8/13/2020 at 10:38 AM, vagenovac said:
Mozes ici na valjke, ali ako auto radi bez problema sa tim cipom vec godinama, sigurno nije los, ipak je kvacilo/zamajac izguralo 150.000km tunirane voznje, jer je skoro nov prvo dobio tuningbox, pa posle skinuo i presao na cip. 


Citao sam da je cepao jako sa tim boxom. E sad, kakvo je stanje sa cipom i voznjom posle ne znam. Slabo sta verujem sad posle ove situacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih za svaki slucaj otisao na dyno, cisto da se vidi kako to sve izgleda i koje su brojke u pitanju.

 

Za 20-30 evra znas da li ostavljas ili ne - a ili ovako ili onako bude ti mirna glava posle...

 

Zelis novu temu? DA izdvojimo ovo sve...

Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/13/2020 at 9:30 AM, dekirs said:
Cestitke brate na novoj masini.
 
Samo me brine onaj deo gde je cipovan i kvacilo kliza, ne bi me cudilo da je "odvrnuta" mapa. Mozda proveriti tu mapu cisto da se ne bi novo kvacilo unakazilo brzo. 

zar on nije stavljao ono govmo race chip ili kako vec se zvase, znam da je to valjao jedno vreme. Taj race chip ke nesto bio ako me secanje dobro dluzo plug and play sistem a sta se bese varalo i proncip rada, pojma nemam. Na tvom mestu bi sva sranja izvadio.
O prethodnom vlasniku, ne bih uopste razmisljao, kupio si auto, sredjuj i vozi ili ako i dalje imas crva sumnje ili nisi zadovoljan, prodaj, pomiri se sa gubitkom. Najbitnije je tvoje zadovoljstvo i sreca.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/13/2020 at 12:00 PM, Milutinac said:
Ja bih za svaki slucaj otisao na dyno, cisto da se vidi kako to sve izgleda i koje su brojke u pitanju.

 

Za 20-30 evra znas da li ostavljas ili ne - a ili ovako ili onako bude ti mirna glava posle...

 

Zelis novu temu? DA izdvojimo ovo sve...

Tako ce i biti. Gde da idem na valjke, neka preporuka?

Planirao sam svakako da otvorim novu temu kad uslikam auto kako treba i formiram neki utisak.

On 8/13/2020 at 2:39 PM, zunto said:

zar on nije stavljao ono govmo race chip ili kako vec se zvase, znam da je to valjao jedno vreme. Taj race chip ke nesto bio ako me secanje dobro dluzo plug and play sistem a sta se bese varalo i proncip rada, pojma nemam. Na tvom mestu bi sva sranja izvadio.

O prethodnom vlasniku, ne bih uopste razmisljao, kupio si auto, sredjuj i vozi ili ako i dalje imas crva sumnje ili nisi zadovoljan, prodaj, pomiri se sa gubitkom. Najbitnije je tvoje zadovoljstvo i sreca.

Stavljao je, ali koliko sam ispratio skinuo je to i odradio chip. Nema sada te gluposti montirane, inace bih je odmah pocupao.

Ma da, ne zanima me on ni najmanje vise. Bitno mi je samo da resimo to kvacilo i da on isplati mehanicaru to i cao.

Sumnju imam u sve posle ovih desavanja. Ali posle zamene kvacila cu ga svakako provozati pa cemo videti da li je jos nesto "zaboravio" da pomene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takođe čestitke.
I takođe kao i društvo pre mene, nadam se da si maler skinuo sa stilom.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/13/2020 at 2:56 PM, Flex said:

Tako ce i biti. Gde da idem na valjke, neka preporuka?

 

Daleko su ti i Smederevo i Užice. Da li neko ima valjke u Kragujevcu...to ne znam

Pretpostavljam da češće ipak ideš za Beograd...tu je već veći izbor. Revo sada radi i u Beogradu. Imas NovaSpeed isto. Verujem da Google zna od ovih drugih ko ih jos ima. Freaks...pa oni momci sto rade sa bugarskim madness-om itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa kolega, cestitke sto si u vreme ove KoroLe kupio ovogodisnje olimpijske igre u crvenoj boji. Neka neka, zeleces ti opet zvuk JTDa, onaj traktorski sa povremenim gremlinima

Salu na stranu, nadam se da ces novu pridoslicu doterati u mint stanje i biti zadovoljan, samo polako :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nova Speed je na Zrenjanincu, čini mi se. Kad si u BG-u sutra, koji kraj BG-a?

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/13/2020 at 10:13 PM, djomla said:
Nova Speed je na Zrenjanincu, čini mi se. Kad si u BG-u sutra, koji kraj BG-a?


U pola 10 imam zakazanu zamenu kvacila u Ugrinovcima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako auto ima čip, to ne znači da ne može normalno da se vozi. Pa sa potezanjima i iživljavanjem može i standardan motor bez čipa da rasturi kvačilo.
Sad kad namesti kvačilo, tri dana se neće javljati......... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zameni li covek to kvacilo? Radi vec 5 sati, a nista ne javljas. Kao da rasturate M84.

Ja se cuvam i nisam nista jeo od jutros, da krecemo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...