Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

To je trebao AWT da vidi jos davno, posto je nekoliko puta vozen auto kod njega. Ali dobro, bitno je samo uzeti pare na brzaka.
Nema veze, sad bar ne moram da mislim o dpf-u.
Inace, majstori strucnjaci su hteli da skidaju i ciste dpf i kao to je to. I opet bi ga dizne shebale.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jesu li "strucnjaci" i ovi sto ce da ti menjaju sve dizne? Uvidjam ovde sablon: Odvale ti dijagnozu, ti pristanes, ispostavi se da nije moralo, posle ih pljujes... 
Nemoj da me shvatis pogresno, pitam dobronamerno... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa videcemo hoce li se resiti problemi. Nemam ja sta da ih posle pljujem ako bude sve ok.

I da, strucnjaci su hteli da ociste dpf i da ga vrate i to je to. Laka para bez muke pa bi posle gurali pricu kako ga je ubila gradska voznja.

Inace, oni su mi remontovali pumpu visokog pritiska na Stilu i sve je bilo ok posle. I nekim poznanicima su radili dizne, bez problema takodje. Videcemo svakako.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod Brane su bile te kao nove valjda 110e po komadu ako se dobro secam. Simptomi su bili ogromno podrhtavanje celog auta na 1500 obrtaja. Bukvalno kao da neko ljulja auto. mislim da se kasnije posle zamene i potrosnja malo smanjila ako se dobro secam.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje saucesce tvom novcaniku :( Brate... Sve 4 dizne. Doduse, onda vidim da je i deki menjao i isto ga toliko izaslo (cena/kom) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda ti je to znak da naredni bude neki nov auto, pa makar i niže klase. Bar nećeš gubiti vreme, novac i pre svega - živce.

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, dekirs said:

Menjao sam i ja sve 4 na Djulijeti, znam taj osećaj :D

Tad si vozio Alfu, to se ne računa. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Majstoru je najsladje da uzme na sve 4, tako je meni promenio sve 4, i kad je video da sam zadovoljan, kaze jbt mogli smo samo tu trecu sto je bila losa.... Idi bas kod bosiste nekog, i kazi mu, rekli su mi da jedna dizna ne valja, proveri mi to i javi koja je... Da ima majmun u glavi da ne moze da te izmontira kako hoce. Ako krene sa proseravanjem kako mora sve 4 da bi bilo ujednaceno itd, znas da lera... Ujednaceno nek bude kod onog 2021god sa 5k kilometara a na nasim slobodno nek budu korekcije. Iznervirah se... , jos me posle zvao da me pita jel bi prodao moje 4 eeeej.

Edited by Nikola JTD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su ipak morale sve 4, jer smo menjali jednu po jednu, menjali im mesta, vozili izmedju zamene, ukucavali kodove.. tek kad smo sve 4 promenili osetila se ogromna promena. Kada sam ih odneo kod bosiste na pregled, receno mi je da su lose bas i da nema zamenskih delova.. Tako da je to bilo to, samo sam potvrdio sebi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravih. Kad motam u mestu ili kad tek popustam kvacilo da polako krene (parkiranje ili neko manevrisanje na uskom prostoru) pocinje da trese kompletan auto. U kom pravcu da gledam?

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nevezano za nosace. Evo jos nesto da pogledas sto je mene danima mucilo na TDI-ju. Uradio mali servis, i nakon njega auto trese u leru, i to bas lepo trese. Vratim se kod majstora, on naravno sleze ramenima. Google par casova i kaze ima neko crevo ( ne secam se cega ) koje zna da zaglavi kod kucista filtera vazduha. Nema logike nikakve, al sidjem do kola, uzmem lampu, i stvarno stoji malo tanko crevo prikljesteno s kutijom filtera. Otvorim filter, sklonim to crevce, i vibracije nestanu. Baci pogled i ti, prodji rukom vidi jel negde nesto dodiruje ili je zaglavljeno pa mozda pomogne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A4 ima hidro nosace sa elektronikom tako da obicno prijavi gresku kada neki ode i uspesno se resava sa obicnim nosacima. Trebalo bi da se pregledaju svakako, pre svega.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slicno se desilo drugaru na novom grande puntu 1.2, odradio servis u stojanovu, preuzima auto, ono tandrce nesto, vibracije se nisu nesto osecale, ali se culo bas, vratimo se odmah da reklamiramo, prvo kao ma to je tako bilo, to je normalno, ne vide oni nista, na leru stvarno jedva, ali u voznji se cuje, kad skapiraju da ovaj jedan nije lepo vratio kuciste filtera vazduha i kleptala ta plastika.

 

Znaci 1/1 greska i krivica majstora, ali su se i pre nego su pogledali o cemu se radi pokusali oprati od svega i odbiti bilo kakvu mogucnost svoje greske.

 

To je ono sto mi se gadi, nije problem pogresiti (ako se ne gresi stalno), ali jbt makar prihvati da nisi nepogresiv...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I sad se povremeno u leru nekako pojavi jaca vibracija nego pre one zajebancije sa dpf-om i vrlo lako moze da se desi da je ovaj sto je skidao dpf nesto nabio na silu ili nije lepo vratio. Posto sam cekao od 08 ujutru do 09 uvece da skinu hebeni dpf.

Bukvalno, osim Gorana, ni sa jednim majstorom nisam imao pozitivno iskustvo. Jedno sredi, drugo us.ere.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/6/2021 at 9:57 PM, totti said:
Taj fantomski kvar mi je poznat sa Touarega 2.5
Evo već 2 godine se dešava, a nema rešenja... promenjen zamajac, dizne, ponovo uzupčen, menjana bregasta... i ništa
Nikakvu grešku ne prijavljuje. Jedino što je primećeno je da ponekad kao za nijansu pojača ljuljanje kad se blago pomera volan levo/desno.
 
Sve identično kao i kod tebe.

Ja sam pisao da nisu pomogle ni nove dizne, ni nov zamajac, ni ponovno zupčenje, al' ajd sad, neće niko da sluša dedu ... i dalje povremeno ljulja u leru, i dalje kad se malo radi volanom u mestu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registrovao sam sta si napisao ali resio je remont onaj smrad i onu gomilu dima.
A za ove vibracije, mozda se i pomirim. :D
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema nista nego kad te auto u kontinuitetu sahranjuje zajedno sa majstorima. Bukv sam imao slicne probleme sa bravcom dok nisam sve zivo izmenjao i skontao da sam omasio hahahaha... Ugl ili ti se smuci auto ili nastavis dalje kad si vec zagrizao sad bar znas da si sve sredio i da moz da se tera... Vidim da je tebe taj audi sahranio podosta, nadam se da ces skontati gde je zajeb i jos ako ispadne neka glupost skupi snage za dalje :D

Edited by Branislav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...