Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

 Tako je.. obrati paznju kad ugasis auto.. on nastavi da radi jos koju sekundu. Trebalo bi da se isete vibracije i tada ako su se osecale neposredno pre gasenja auta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas cu da ispratim, hvala. Najgore sto ne vibrira stalno pa da lepo isproveravam.

Jesi li nov uzimao?

 

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda su ti samo spali tegici za balans ili mozda ima neki Hunter za ventilatore :P . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki put kad gledam F1 i cujem da se zale na treskanje volana, pomislim : "a gde vam je Hunter?" :lol:

 

Nista bez Huntera :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mozda su ti samo spali tegici za balans ili mozda ima neki Hunter za ventilatore  . 
Ima on tegice i na radilici

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Flex said:

Bas cu da ispratim, hvala. Najgore sto ne vibrira stalno pa da lepo isproveravam.

Jesi li nov uzimao?

 

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

 

 

 

 

Nov. 100 e

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo malo noviteta.
Dpf mulo pa smo ga isekli i prepravili mapu. Od tad ide vidno bolje ali i dimi fino. Takodje pocelo da trese u leru pa je vrlo moguce da su dizne u problemu i da su o dpf sj.ebale. Idu dizne na proveru sledece nedelje pa cemo videti.
Je l' se bese one uspesno remontuju ili ovde mora zamena?

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad pre bre i dizne i dpf, preko jos prvi v.servis ne bi uradili? :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije sigurica za dizne ali sve ukazuje na to.
Pa one su i ubile dpf verovatno. Jbg, 'oce me.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/30/2021 at 3:45 PM, Flex said:

Evo malo noviteta.
Dpf mulo pa smo ga isekli i prepravili mapu. Od tad ide vidno bolje ali i dimi fino. Takodje pocelo da trese u leru pa je vrlo moguce da su dizne u problemu i da su o dpf sj.ebale. Idu dizne na proveru sledece nedelje pa cemo videti.
Je l' se bese one uspesno remontuju ili ovde mora zamena?

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
 

Proveri dizne, ali i mapu. Moguće da su na mapi obrisali malo više parametara, pa zato dimi i trese. Imao sam sličnu situaciju na Cromi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo cu da odem da vidim dizne. Zvao sam odmah da ga pitam za mapu jer mi je palo na pamet ali tvrdi da nije to. Videcemo sta kazu dizne.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te dizne na audiju neretko crkavaju, dobro poznat problem, ali sa druge strane nije ni da crkavaju kao lude, da ne pomisli neko. 

 

Drugaru je crkla dizna i na a4 b8, a i na q5, ali samo po jedna dizna.

 

Mozda sada mogu da se repariraju, ali pre par godina navodno nije bilo delova za reparacija, pa je bila opcija samo novo ili polovno.

Odgovaraju dizne i sa drugih vag vozila, treba uporediti reference brojeve, mislim da je uzimao od skode yeti i sa golfa 6.

 

Pre par meseci kada je drugar na a3 menjao bregastu i reparirao dizne kod bosiste je bio jos jedan a4 b8, menjao diznu, ako se dobro secam nova se moze naci za oko 200e sada sa garancijom, a ranije su bile i po 500e kada je model bio aktuelan.

 

Dizel servis dule u karlovcima je u pitanju.

 

Inace simptomi crkavanja dizne su na a4 bili da je izgubio snagu, pa poceo da smrdi, jer je nalio goriva u dpf pa ga je spalio i iskrivio, a i turbina je tad stradala verovatno zbog zapusenosti dpfa.

Dok se q5 "samo" ugasio u voznji i nije hteo nikako da upali, ali nije bilo nikakve druge stete osim dizne.

Nije bilo nekih simptoma neispravnosti bez toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je to sto jako dimi sada (od kad je skinut dpf) i to drmanje u leru. Sutra zovem da zakazem pa cemo videti kakvo je stanje.
Inace, ide vidno bolje posle skidanja dpf-a i gasenja egr-a (u odnosu na pre kad je bio ispravan dpf naravno).
Bio je i na valjcima, 180 konja je izbacio.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno je dpf bio neispravan i kad je bio "ispravan" samo nije skroz zakucao, vec je prvo crkao senzor dpfa ili su ugaseni kodovi greske softverski prilikom remapa pa auto nije mogao ranije da te upozori.

Na 3 auta sam vadio ispravan dpf zbog pojacavanja mape i nije se primetila razlika u snazi motora, a jedan od njih je bio 2.0tdi cr u superbu.
Na nizim rpm je bilo prakticno identicni, a pri maksimalnim obrtajima je bilo 5-6-7ks vise i malo je kasnije pocinjala da opada snaga.

Sto se tice drmanja u leru na a4 b8 se to zna desiti zbog napuklog nosaca klime, pa vidi da ti to provere.



Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fleksi jesi živ?

Bio u Kruševcu,poslao ti porukuali se nisi javio….

Edited by neshtry

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne znam, svi pricaju kako sad ne mos proci tehnicki ako ti ne radi podizac stakla, a kamoli ako nemas dpf. Ne pricam o merenju izduvnih gasova vec o kacenju automobila na dijagnostiku gde lako mozes utvrditi da nema dpf-a

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...