Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Drugara zaklao sad a3 2008 i to 1.9tdi, a namerno nije hteo 2.0tdi zbog problema.

Vozio ga 3 godine bez problema i sad poceo nesto da trza preko 2000rpm i da dimi.

Ode kod majstora otvore motor, lose dizne, a posto bregasta pogoni i dizne ona se izlizala, hidropodizaci kriminalno losi, a jedan cak i probusen.

Veceras ce valjda biti gotov auto pa cemo videti kako ce se ponasati, ali iako je taman planirao zamenu uskoro za a4 b8 kaze da je zavrsio sa audijem i autima iz srbije.

Njegov a3 je od prvog vlasnika, kupljen nov u porseu, sad je na 200 i neku hiljadu km, pravih naravno.

Ovo me sad tera na razmisljanje koliko ima istine u onim glasinama i pricama da se kod nas prodaje neka treca klasa proizvoda, pa cak i kod novih automobila.

IMG_20210316_164400.thumb.jpg.2a752e334a6fd1623aac7a88a81618e2.jpgIMG_20210316_164544.thumb.jpg.dccecd7ccdcfbe012d696eee40c67d9a.jpgIMG_20210316_164615.thumb.jpg.65a0b8944776368e22d0d746903f140b.jpg

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока


To je normalno kod 1.9tdi

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg bilo nekad kvalitetnih proizvoda, ja sam vozio passat a b4 1.9tdi 7god,kupio ga sa pravih 240000,a prodao sa 380000,isto tako i korsu b 1.7d Isuzu 15 godina vozio 300000km i nikad ništa sem gluposti alnaser i alternator, ali dokle ide potrošačko društvo da više nema kvaliteta nego samo statusni simboli, kad majicama tipa lacost znaju koliko će pranja izdržati, a moja supruga nosi majicu Sergio tacini kuju je ćale doneo iz Trsta '72 i dalje je kao NOV NOV NOV

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste to sam zaboravio:lol:

A te simptome sa teškim ulaskom u prvu sam imao sa passatom kad je pukla korpa, i sa yarisom, samo što je kod yarisa trajalo dok nisam našao pravog majstora koji je razradio nešto jer auto nije dugo vozen, a pre toga je naravno zamenjeno ulje u menjaču pa kvačilo itd

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 minutes ago, clover said:

Nisam ispratio temu detaljno. Koji je to auto?

Verovatno neki Audi novije generacije. Mozda A6?

Prokomentarisao je nesto u tom fazonu, nije naveo konkretan model

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce bio turbo dan, skroz sam i zaboravio da odgovorim.

Hvala svima na predlozima, ostavio sam ovu zajebanciju sa menjacem po strani dok ne resim problem sa vodom oko stopke.

Kod limara dolazim na red tek sledece nedelje pa cu prvo to posto je prioritetno. I dalje nisam nacisto da li da ga prodajem ili ostavim jos neko vreme.

Sto se tice drugog auta, ideju nemam sta bi mi leglo a da ne moram da dodajem 8 - 10k eura. Legao bi mi A6 C7 ali je to mnogoo para i opet to nije nesto mnogo mlado (2015 - 2016) i sa malom kilometrazom.

A za nov, cak i da dam ucesce od prodaje ovog, mnogo bi bila velika rata i opet je mozda bacanje para s obzirom koliko malo prelazim. Ebem li ga, videcu jos.

 

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brat Flex, nemoj molim te još kojeg Audija, pogotovu ne te veće i jače...oni mnogo više i jače bolu kada te opale po džepu.. Da ti lepo uzmeš Stila od Miće i završite posao ko ljudi :D 

Šalu na stranu, kakav te baksuz prati, noviji auto bi ti najbolje došao (još u garanciji a na prodaju) ili skorz nov. Toliko ni kvarovi nisu problematični kod auta što si imao (okej, Stilo je zaista bio uvod/razrada/zaplet i rasplet) ali mislim da bi živce spasao sa novim autom uz, ofc, veeliki kompromis šta možeš uzeti kao novo/skoro kao novo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma pojeo sam ja govno veliko sto sam prodao Stila kad sam vec sve sredio. Evo 2 indijanca ga vozila od kad sam ga prodao i dalje bez greske (prvi burazer mu dusu vadio, samo pun gas ga vozio), samo mali servis odradjen skoro i teraj.
A za ovo sad nisam pametan. Nisu ovo ni bili neki posebni kvarovi do sada (egr i da vidimo ovo sto me nervira menjac), vise me nerviraju ovi menjaci delova + ovo sto sam ispizdeo oko vode pa moram kod limara.
Jedino, kao sto kazes, da idem na nesto novo ili skoro novo (u garanciji) ali onda mi ostaje niza klasa i verovatno neka klotara a to tesko da mogu da svarim.
Komplikovan sam, znam. :D

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, Flex said:

Jedino, kao sto kazes, da idem na nesto novo ili skoro novo (u garanciji) ali onda mi ostaje niza klasa i verovatno neka klotara a to tesko da mogu da svarim.

Ej ej ej, nećemo tako o mom Bravu, ipak sam kupio felne (kupio doduše, ne i stavio :D) i imam vent.otvor pozadi :D Šalim se, ali da, novije je uglavnom niža klasa ali ne mora uvek biti toliko niža oprema. Sve razumem, nisi komplikovan, nego je uvek teže sa konja na magarca, vazda bilo. 

 

Kad već nisi skroz živce izgubio oko Stila, ne moraš da se dodatno dokrajčuješ sa Audijem.... razumem što ljudi na kraju kupe nov auto, najviše da ne bi gubili živce i vreme na rešavanje problema..prvenstveno u sredinama koje su manje i nema toliko specijalizovanih servisa. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzabe stavljas sad felne, ostace on i dalje upamcen po celicarama. :D 
Pa sa Stilom sam vecinu zivaca izgubio, sad me mrzi da odvijem 2 srafa na ovom. :D 



 

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, Flex said:

Dzabe stavljas sad felne, ostace on i dalje upamcen po celicarama

A ne.....po količini kineskih delova ubojito prednjači :D Bravo Aliexpress edition. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, Flex said:

Legao bi mi A6 C7 ali je to mnogoo para i opet to nije nesto mnogo mlado (2015 - 2016) i sa malom kilometrazom.

Mozda bi Frodo prodavao svoj C7 :whistle: samo kazem :D

5 hours ago, danijel55 said:

Znaci F30 i nema greske :D

Ili f10 ...

Tacno da se obesi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auuu tek je a6 c7 za mazohiste, bas ih biras fino :D  

 

Sa manuelnim menjacem vidis sta se desava, a da ne kazem cak i da je ispravan na teskom a6 je zestoki promasaj, ne lezi mu uopste, ostavlja utisak tromosti i nesposobnosti.

 

A sa druge strane multitronic nesrecni je verovatno najnepouzdaniji i najgori automatik u zadnjih 20 godina, ajde sto je sklon crkavanju nego ima i zamajac koji takodje crkava :D  

 

5 hours ago, danijel55 said:

Znaci F30 i nema greske :D

Ili f10 ...

 

To je za ljude koji nisu mazohisti i zele da se voze lepo bez stresa, a i da automobil nije operisan od voznje :D  

 

Imao sam vagene i tdi-jeve kao i ljudi u mojoj okolini od skode pa do porse kajena i jednostavno bmw je za osetnu klasu ispred.

 

Ako pogledas recimo rezultate pouzdanosti kod obicnih verzija (da ne ulaze m3, 340i, rs4 i slicni modeli) onda bmw ozbiljno kolje hondu i toyotu, a kamoli audi (koji se isto dobro rangira).

 

https://www.parkers.co.uk/best-cars/most-reliable-cars/

 

https://www.autozine.co.uk/bmw/3-series-2005-2012/news/fleet-news-lists-most-reliable-cars

 

https://fleetautonews.com.au/2017-car-reliability-survey-bmw-3-series-most-reliable-car-for-8th-year-in-a-row/

 

https://www.automobilesreview.com/auto-news/fleet-news-2010-bmw-3-series-is-the-most-reliable-car/35378/

 

https://www.am-online.com/news/fleet/2015/11/04/bmw-3-series-crowned-most-reliable-in-650-000-vehicle-survey?image=25689

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar ne ide S Tronic? Ne ide valjda onaj nesrecni multitronic i u njega (nisam pratio)?
Nisam imao prilike da probam nekog novijeg Bmw-a ali bas za klasu ispred? Nista posle E46 (2.0 dizel) nisam probao i ono mi je q na biciklu u odnosu na A4 npr. (Isto godiste 2002 - 2003).

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...