Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Nova desavanja. Pocela je voda da mi ulazi u tapacir oko stopke (preklopni deo). Odem do limara, jedva skinemo stopke (slepac je lepio crnim silikonom stopku, verovatno mu je bilo preskupo da poruci nove i odradi to kako valja) i sve pocelo da korodira okolo. Po recima limara mora tu nesto da se ispravlja, da se ocisti ova korozija, zastiti (ebem li ga, ne razumem se) i da se stave nove gumice. Posto je pocelo da hvata i oko stopke dogovoreno je da mi ofarba kompletan poklopac (ionako je blago pustio lak na njemu). Rekao mi je 150e za to (bez cene gumica, to ja donosim). Da li je realna cena?

Dogovorili smo i da mi ofarba masku i donji deo branika jer je slepac lepio crnu foliju (deo je fabricki crven) posto mu je verovatno bilo skupo da ofarba. Za to mi je rekao 50e dodatno. Verovatno cu zatackati par mesta na haubi (od kamencica) i da se troslojno ispolira kompletno. Za to mi je rekao 150e.

Kakve su cene kod ostalih majstora za ove usluge?

 

58d3b96057e95958530fe327ae1737d4.jpg

0719630c2b03e13c7df46dde19f1a512.jpg8ef46d36a7feed3b12329fdc7d903dda.jpg

86407e1c3efec9a847199c1d4c75e7e0.jpg

9122282ac0107903a7198cb33a7c6719.jpg

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekaj bre Mico, polako. default_D.gif

Evo i slike od napred, sta hocu da farbam. Maska (posto je levo od tablice lepio neku seljacku foliju) i ovaj dole crni deo na braniku.

9aee73a6a48085852357a0dbbfaedca8.jpg

Da sumiram, 150e da sredi ovu koroziju pozadi, da ofarba gepek i zameni gumice. 50e da ofarba ovo napred. 150e poliranje i vosak.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne vidim sta je problem sa maskom i lipom. Pozadi da farba gepek i to iza stop svetla?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa u levom delu maske (levo od tablice) je lepljeno parce folije iz ko zna kog razloga (mozda je neko ostecenje ispod, nisam skidao) i nabubrilo je. A necu da lepim seljacku foliju jer se vidi.

Lip, ili kako se vec zove, je takodje izlepljen folijom i vidi se (taj deo je fabricki crven). Pa cu lepo to sve da ofarbam u crno, da lici na nesto.

Da, gepek i da sredi ovo sto je korodiralo.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad vidim slike tek. Pa sto bi zbog ovog farbao veo gepek? Odradi ovo sam, ocisti lepak i ovo malo rdje, ispravi rub malo , namazi zastitu i ofarbaj, nece se videti svakako. Sta ces sa maskom i lipom? U crnu ili onu sivu?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa vidi se malo pored stopke (kako kreces ka sredini gepeka) da je pocela da puca farba i da korodira. A sa gornje strane preklopa se vidi na par mesta da je pustio lak (verovatno lose ofarban nekad ranije) pa mi ide na q.
Isto ovako crno sam mislio. Koju sivu?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikako nam postovi ne idu po redu
Neka farba gepek majstor (50-70e) a ti ofarbaj masku, lip i resi svetlo sam. Za poliranje ne znam, mnogo zavisi od majstora ( ne vrede svi isto) a i od hemije koju koristi. Ne znam kakav je taj tvoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mićo,jel beše u Blacu onaj neki tip što rastura Audije...

Prođi vidi možda imaju to...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta da vidim kod njega?

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Mico, mislio si ovako sivo da bude?
242de51239264f047f3628fe7bc7f711.jpg
0a304016e08f1a248ab11a15d8de432d.jpg

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/4/2021 at 11:58 AM, neshtry said:
Mićo,jel beše u Blacu onaj neki tip što rastura Audije...
Prođi vidi možda imaju to...

Imao je, ne znam da li jos radi. Raca otpad. Na gumicu misli verovatno

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/4/2021 at 11:29 AM, Flex said:
Ja da farbam? Ti mislis da sam ja strucan da to ofarbam lepo? default_D.gif

aj da pijemo kafu,u Ks sam,Konak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kakva polovna gumica, ne zajebavajte.
Ma slepcuga bre, cigani na ovim sitnicama. Debil.
Zunto, daj broj. Tu sam blizu, sad cu da dodjem.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
37 minutes ago, Flex said:

Zali Boze para za gume sto uzeh pre 2 meseca.

apsolutno se slazem. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj komsija polira ceo auto za 100e . farbanje i sta vec treba je valjda 60e po karoserijskom delu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi od velicine dela, hauba zna da bude 120-150 eur. Ja kad sam farbao letos, 60 eur je bilo zadnje krilo, ostalo sve skuplje. Ispravljanje petih vrata i farbanje branika i petih vrata je valjda bilo 220 eur.

 

I opet ima onaj psiholoski momenat kad neko dodje sa Audijem a neko sa Fiatom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...