Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Pazi samo ako vec kupis da bude i upotrebljiv. Svasta se prodaje.  Prijatelju sam popravljao masinu za susenje i nisam poneo torx garnituru pa sam unistio odnosno savio  iz 3 garniture.  Od ganitura imbusa i sl od 1000 dinara koristi nema. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 hours ago, Flex said:

Imam ali niko bas ovakav nema. Samo obican torx (6 uglova) koji imam i ja, a to mi nista ne znaci

 

Kako bre ne znači...samo ga malo jače nakuckaš čekićem i upada ko vruć nož u puter. 

 

 

E jeste problem posle da ga izvadiš iz šrafa ali može da ti ostane tako spojeno za uspomenu i duuuuugo sećanje, recimo da ga vozaš u piksli, da ga čuješ kako zvecka i da ga nikad ne zaboraviš  :P

 

A u vrata ušrafiš običan crni sa glavom za ključ 10  B)  Ako neće da se zatvore, malo prebrusiš i gotovo. Deutche engineerung    :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo mu je falilo da zavrsi pricu.

Celodnevno jebavanje i na kraju sam uspeo da namestim sugavu bravu. Sutra ostaje da sklopim plastike, povezem ambijentalno i to je valjda to.

Jedina svetla tacka je sto nisam puk'o pare za novu bravu ali me je kostalo i vremena i zivaca.

A svabskom inzenjeringu i ostalima sam se napominjao familije, sve im ebem fusersko.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
24 minutes ago, Flex said:

Sutra ostaje da sklopim plastike, povezem ambijentalno

Flex brate, da tebe uposle da rastavljas kola do sad bi se namlatio para. I to ne na bas losim kolima...Stilo - fino zahtevan za kupusanje, posebno menjanje sijalica - znaci vec si advanced- level, audi je krenuo vec da se rasrafljuje...prvo brava, sutra neka dzidza bidza oko creva interkulera ili kata-gremlin-klinger sto je svabo napravio, pa lagano na hard level bez E-Pera :D 

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/26/2020 at 6:00 PM, andreja.micovic said:
Sta bi sa bravom?

Zaglavio je mehanizam koji pokrece unutrasnja sajla. Povlacenjem rucice se potiskuje prvi mehanizam a on gura drugi i tako otkljucava bravu. E sad, polugica koju povlaci sajla je samo klizala preko mehanizma i uopste ga nije gurala dovoljno a pritom se nije ni vracala prilikom pustanja (zbog toga nisam ni mogao da zatvorim vrata). Da sam samo vratio polugicu u pocetni polozaj mogao bih da zatvaram vrata ali ne i da otvorim iznutra. E sad, posto pojma nemam kako je to fabricki bilo izvedeno i kako je poluga bila "vezana" sa mehanizmom ja sam navario parce izmedju poluge i prvog mehanizma i tako omogucio pokretanje i automatsko vracanje prilikom otpustanja. (Deluje mi da fali neko parce ali nisam uspeo da ga pronadjem). Prilikom sklapanja nisam mogao da vratim gumu izmedju mehanickog i elektronskog dela brave pa sam tu izgubio vreme dok sam zadihtovao. Montirao bravu, probao i sve radi.

On 10/26/2020 at 6:18 PM, ISV_01 said:
Flex brate, da tebe uposle da rastavljas kola do sad bi se namlatio para. I to ne na bas losim kolima...Stilo - fino zahtevan za kupusanje, posebno menjanje sijalica - znaci vec si advanced- level, audi je krenuo vec da se rasrafljuje...prvo brava, sutra neka dzidza bidza oko creva interkulera ili kata-gremlin-klinger sto je svabo napravio, pa lagano na hard level bez E-Pera  

Neka brate, nemoj vise. Nadam se da sledece sarafanje bude zamena ulja i filtera. default_D.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naebao najstrasnije i danas. Zabice na tapaciru imaju dva polozaja (izvucen i sabijen kad nalegne) a meni su iz nekog razloga ostale sabijene. Vracanje u "izduzeni" polozaj je pakao (mora dosta jako da se vuce a pritom da se ne izlomi plastika) tako da zezanjima nikad kraja. Sve sto je moglo da podje naopako poslo je, zlo.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/27/2020 at 4:25 PM, rkoma1986 said:
Nemoj da krenemo sa nabrajanjem sta sve moze da podje naopako...

Nije imalo sta vise. Jedino da ne pasuje sraf u rupu na kraju.

 

On 10/27/2020 at 4:32 PM, Ticma said:
A meni majstor kaze danas da je na zamenskom ventilatoru precnik manji za 2cm. Reko nije to zensko da zna sta je 2cm, dovozim sutra da menjamo


Je l' to onaj "jeftini"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osvest'o, ali izgleda nedovoljno. default_D.gif

Malo smo se slikali posle pranja, da smanjimo nervozu posle zajebancije sa bravom.

 

app20.jpg app21.jpg app22.jpg app23.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio slike na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Flex said:

Osvest'o, ali izgleda nedovoljno. default_D.gif

Bivolje i ispod carine još uvek čokoladirane čekaju pa ti vidi jel hoćeš 7 godina sreće. Samo kažem :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites
44 minutes ago, rkoma1986 said:

daj da se menjamo retrovizora

@Flex

Jesu li poklopci mat ili ogledalo varijanta?

Mene Dule ispali za vikend sa poklopcima retrovizora za Sporta. Legli bi kao dupe na nosu na crn i zatamnjen auto, kao kontrast zajedno uz hrom lajsnu ispod prozora.

Jedino me tesi sto su bili "ogledalo", meni je lepsa i malo diskretnija mat varijanta. I nije kiselo grozdje :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/28/2020 at 4:10 PM, Mijailović P. said:
Je l' ti vezan pas? 
 
p.s.
Koliko ima tu kubika? :whistle:


Pas je jako nervozan i pun snage.

 

 

On 10/28/2020 at 4:24 PM, rkoma1986 said:
daj da se menjamo retrovizora, znas kako bi ti cucnuli dobro crni na tu crvenu

 

A to nikako, ne dam hrom ni ziv.

 

 

On 10/28/2020 at 5:08 PM, Axic said:
Bivolje i ispod carine još uvek čokoladirane čekaju pa ti vidi jel hoćeš 7 godina sreće. Samo kažem :whistle:

Imas li neku konkretnu preporuku? Za drugara pitam.

 

On 10/28/2020 at 5:10 PM, Ivan said:
[mention=20301]Flex[/mention]
Jesu li poklopci mat ili ogledalo varijanta?
Mene Dule ispali za vikend sa poklopcima retrovizora za Sporta. Legli bi kao dupe na nosu na crn i zatamnjen auto, kao kontrast zajedno uz hrom lajsnu ispod prozora.
Jedino me tesi sto su bili "ogledalo", meni je lepsa i malo diskretnija mat varijanta. I nije kiselo grozdje  .


Mat, mat. Mislim da bi ogledalo bilo sabanija zesca. Nekako mi "ogledalo" napravi ciganiju, sta znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se, "ogledalo" malo previse sljasti :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/28/2020 at 7:25 PM, Flex said:

Imas li neku konkretnu preporuku? Za drugara pitam. emoji23.png

Gledaj da ima jake grudi, samo da prenesem što sam čuo. :secret:

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/28/2020 at 7:28 PM, Ivan said:
Slazem se, "ogledalo" malo previse sljasti  .

Ne ide mi to uz tebe, mozda i bolje sto nisi uzeo.

 

On 10/28/2020 at 7:45 PM, Axic said:
Gledaj da ima jake grudi, samo da prenesem što sam čuo. :secret:

Prenecu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...