Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Okadio ali vidis da je odlucio on sad mene da opici. :D
Uglavnom, mislim da sam jedini covek u istoriji kome je ta brava crkla mehanicki (uvek crkava elektronika i nece da zakljuca). Nije da me cudi, samo kazem. 

Sutra cu da vidim da pribavim tu bravu pa da zamenim, valjda ce se zavrsiti na tome. Trebalo bi da je negde oko 5000 dinara.

Sto se tice brisaca, nasao sam originale na 40e pa ce verovatno oni i biti. Po iskustvima drugih znatno su bolji od ovih "zamenskih" po radnjama a 40e je podnosljivo. 

Edited by Flex

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne mogu sam sa sobom da zivim ako je nesto neispravno.
Da nece da se zakljucaju pa i da ne odradim odmah (iz garaze ga nece niko odneti) ali ovo je vec ozbiljan problem.
Ma ebo ih kvalitet i Nemacka.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

De, de, bice to ok, ranije su resavali srafcigerom zabodenim kod pina, ali ne moras ici toliko daleko, ipak je novije auto :) Vidi da li ima polovno da se nađe, verovatno je banalan problem i ako igde ima na nekom audi forumu da je to neko rešavao, ipak smo mi fiatisti :D 

 

Banalno, vidi da nije safe lock okrenut i da nisi slucajno pritisnuo "full lock" tj zakljucavanje iznutra dok su vrata bila otvorena i tako ostala zakljucana vrata spolja?

 

Posto imas i garazu, malo probaj da izgrunfujes>

mozda prvih par min snimka ima neke logike kada zakljucava iznutra pa otvara (akutator brave)

Klik - akutator A4

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad je kum imao A3, stari neki (mislim da je mk1), vrata su ga zezala. Nisu htela da se zatvore, sem ako se ne privuku lagano, ništa jako, samo lagano, nežno i zatvore.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/20/2020 at 11:07 PM, Flex said:

Evo sa crvenim retrovizorima dok je bio kod prethodnog vlasnika. Ova u crvenom moze da prodje, retrovizori su mi tanki.
app25.jpg

Jel i plavuša išla uz Audi? :rolleyes:

On 10/22/2020 at 8:53 PM, MS PK said:

Vezi bre ta vrata pojasom iznutra i zdravo. Sta bacas 100e uz vetar, nisi taxista pa da ti trebaju nuzno sva vrata

sashicus progovara iz tebe "Će si tera" :lol:

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/22/2020 at 9:24 PM, ISV_01 said:
De, de, bice to ok, ranije su resavali srafcigerom zabodenim kod pina, ali ne moras ici toliko daleko, ipak je novije auto  Vidi da li ima polovno da se nađe, verovatno je banalan problem i ako igde ima na nekom audi forumu da je to neko rešavao, ipak smo mi fiatisti  

 

Banalno, vidi da nije safe lock okrenut i da nisi slucajno pritisnuo "full lock" tj zakljucavanje iznutra dok su vrata bila otvorena i tako ostala zakljucana vrata spolja?

 

Posto imas i garazu, malo probaj da izgrunfujes>

mozda prvih par min snimka ima neke logike kada zakljucava iznutra pa otvara (akutator brave)

 

Odgledao sam odmah par snimaka, da vidim koja je procedura zamene. Ali vidis sta je fora. Svi koji su menjali su to radili zbog crkavanja zakljucavanja (ode elektronika) a kod mene je otisao mehanicki deo. Ne mogu da se zatvore pa ne znam sta da se uradi. Srafciger je morao da radi, da simuliram zatvaranje jer ostaje svetlo u vratima upaljeno.

U svakom slucaju, porucio sam bravu malo pre (4300 din valjda, ako sam dobro upamtio). Za polovnu su mi pripremali pricu 50-100e sto je ludost.

Ostaje zajebancija oko zamene posto nemam cime da odvijem bravu (nesto sto lici na torx, kao valjak sa zupcanicima) a i unutar vrata je izvedena instalacija za ambijentalno koja mora da se isece prilikom te operacije (kontaktirao sam prethodnog vlasnika jer je on izvodio instalaciju) pa posle opet spoji. Sve u svemu, mora kod mene da bude sve komplikovano.

P. S. Za sada su vrata vezana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izmenjana je gomila stvari (pricali smo na PM) i pedatno je to sve izvedeno i, za sada, ne pravi probleme neke.
Ali bih naravno vise voleo da je sve to fabrika odradila i da nije budzeno kasnije.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate, uzmeš komplet torex ključeva (taj valjkasti o kojem pričaš je jedan od torexa), il samo taj koji ti treba i kreneš u akciju. Ti kablovi za rasvetu se iseku ili raskače i posle spoje, nije to nuklearna fizika. Na kraju krajeva nek ti objasni preko vibera, uključite video call i to je to. De da šipčiš tamo vamo, vreme, novac.........

 

app26.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

To cemo i da uradimo na kraju, ne verujem ni da cu imati vremena da cepam do tamo i nazad.

Pojuricu torx po radnjama (posto imam onaj drugaciji) pa da odradim to. Analizirao sam snimke, ne deluje previse zeznuto (samo da ne polomim neku plastiku).

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, videh da ti je ponudio besplatnu zamenu. al brate kolko tebi treba goriva i vremena da odes i da se vratis. Sto kaze knezevic, ako si iole vican sa ovakvim stvarima, uzmi lagano i odradi to sam. Em ces ustedeti vreme i novac, em ces se osecati lepo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nije do para uopste, nego je vec rasturao pa nece izlomiti sigurno a i zna gde je i sta spajao za ambijentalno.
Ali izgubio bih ceo dan tamo 'vamo a to mi nikako ne odgovara.
Ali dobro, resice se. Najgore mi sto sam sad nedelju dana bez auta jer ne mogu ovako da ga vozim.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veoma sam blizu toga. Ovo ce biti drugi put da stoji u garazi nedelju dana (prvi put kad sam cekao kvacilo) sto mi stvara nervozu jer moram da se snalazim za prevoz. Samo da me dovoljno iznervira i ode u oglase.
Dzabe mu i novo kvacilo i mala km i sve.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj se zajebavati.. sto se tice kvacila, svesno si ga uzeo u takvom stanju i to promenio. Ok, ovo je vanredno al resices i to. Ne verujem da ce ti se opet desiti tako neki kvar zbog kog ce auto morati da stoji vise dana. Ne verujem da ces izvuci te pare koliko si dao za njega. Jedino da odes u dobar minus, a pri tom ce neko dobiti auto u kom ce uzivati. Seti se samo Milutina i Brava :) a vidi ih sad, ljubav samo takva :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa s obzirom na ono sto se nudi u oglasima mislim da vredi onoliko koliko sam dao (da ne racunam trosak za mali i veliki servis) s obzirom na ocuvanost i mnogo manju kilometrazu od svih ostalih.
Ali onda bih dosao u problem sta drugo da uzmem i morao bih na nesto sto je preslo mnogo vise i sa ko zna kakvim kvacilom, diznama, dpf-om itd itd.
Nego mi bas pogadja zivac kad duze mora da stoji.
Dovoljan mi je jedan Stilo u zivotu.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...