Jump to content
FAS Goran
kozzz

Lancia Nuova Delta - zvuk žmigavca (Ablender)

Recommended Posts

Da li je moguce nekako pojacati zvuk (kod mene se jedva cuje) koji se cuje u kabini kada radi žmigavac?

Kod mene se prilikom izlaska iz kruznog toka, cesto ne iskljucuje žmigavac (u obicnim raskrsnicama 90° iskljucuje se normalno, odmah kad ispravim volan). Je li tako i kod vas ili je moj ablender mozda rastimovan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moze da se pojaca, imas dobru izolaciju u tabli koja prigusuje zvuk :)

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije baš do izolacije. Nije uvek prigušen zvuk. Nekad jeste a nekad se čuje normalno kao i kod svakog auta.

Makar je tako kod mene. 

Nisam uhvatio od čega zavisi a nisam se nešto ni zamarao da istražujem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Identicna problematika na bratu:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/60213-nuova-bravo-pojačavanje-zvuka-signalizacije-žmigavaca/

 

Citaj - to ti je, sto ti je :D . Valjalo bi da je malo glasnije, ali ako je za utehu, u odnosu na Stilo veliki plus je "Lane Change" funkcionalnost, koju bas mnogo koristim. I pohvalno je sto traje 5 iteracija (a ne samo 3, kao kod Vagena) tako da moze opusteno da se koristi i za skretanje (sem kad te neko "ne ceka" sa duzeg pravca).

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, Ivan said:

ali ako je za utehu, u odnosu na Stilo veliki plus je "Lane Change" funkcionalnost

 

Jako dobra funkcija, samo ne mogu nikako da se setim koliko puta migne kod mene na Delti 3 ili 5...

Jbt, ne mogu da verujem da postoji nesto sto su unapredili u odnosu na Stilo a da ima upotrebnu vrednost:D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites
25 minutes ago, TheWickerMan said:

Kako 5? Meni 3 puta blinkne na Delti kad ga samo pomerim. Ili to može da se podešava?

Restyle Bravo Sportak - migavac 5 puta blinka na dodir, 101% provereno. Ne znam da se to podesava, mozda je npr. drugacije u odnosu na one pre restyle? Ili neka se dopise jos neko sa Bravom starijim od 2010. pa da uporedimo (ili pre/posle restyle Delte).

Posto sam naravno vozio i Vagene i sad imamo 3 nove sluzbene Fabie - jos kada seo u Sporta, reko' bas su pametno povecali broj iteracija. Sto se mene tice, mogli su da dodaju jos koju, posto to koristim i za skretanje, a ne samo promenu trake.

Za jedno 90% skretanja samo pipnem rucicu, a u krajnji polozaj migavca prebacim jedno 10% - kada ne mozes da budes stoka i dozvolis da te neko ceka, a dolazis sa duzeg pravca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super je stbar stvarno, nema priče. Posebno kod prestrojavanja na autobanu.
Delta je pre restylea, za nemačko tržište.
Možda ima veze i sa tim. Javiće se valjda još neko, voleo bih da može preko npr. Examinera da se poveća na 5.

Gesendet von Mi Note 10 Lite mit TT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma moglo bi komotno i vise, 'leba ne jede :D .

Onda ne bi ni morao da klices rucicu migavaca, samo pipnes. Jeste "Lane Change" sitnica, ali za mene takodje odlicna i korisna stvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto ti sad... ovamo pljuju tehnologije, ekrane, senzore, a sad bi da im lane change služi umesto klasičnog uključivanja migavca, koji iziskuje dodatni napor pritiskanja ručice. To bre sve besno...

 

I ceo svet namestio na 3 blinka, samo se ovi žabari prave pametni. To su možda naveli kao revolucionarnu promenu i poboljšanje na restylingu

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
24 minutes ago, totti said:

ovamo pljuju tehnologije, ekrane

Zaobidji me sa bolestinom od ekrana bar ovde :stuart: . Sve je bilo normalno dok su imali mere :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kad videh da je totti pisao, ocekivao sam komentar tipa "ja se uhvatim za prekidac i masira mi prste dok lane change ne odradi svoje"
Ne radi masažu prsta, već akupunkturu... al' da ne dolivam ulje na vatru

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites



Restyle Bravo Sportak - migavac 5 puta blinka na dodir, 101% provereno. Ne znam da se to podesava, mozda je npr. drugacije u odnosu na one pre restyle? Ili neka se dopise jos neko sa Bravom starijim od 2010. pa da uporedimo (ili pre/posle restyle Delte).
.


07-mo blinkne migavac 3x na dodir, aka blagi pomeraj rucice.

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto, mozda pije vodu moja logika :) . Sto kaze Totti, unapredjenje :laughing: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno, mene bi iritiralo da toliko dugo blinka na 'line change' pomeraj rucice... Ako treba da blinka 'do besvesti' onda do kraja pomerim rucicu pa nek izbija eksere iz mozga.

A za 'tihocu' blinkanja... Kad znas sta radis na/oko upravljaca, znas i sta si pritisnuo/klikno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa meni je ona 3 puta premalo i za promenu trake ;) .

Ako stedis sijalice migavaca, onda kupis BMW.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene, na Delti 2009., trepne 5 puta.

Takodje i mene iritira sto je zvuk jako tih.

 

Par puta mi se desilo da mi je migavac ostao ukljucen (ne mislim na "sva cetiri"), a da nisam skontao zbog toga sto je jako tih zvuk iz table.

 

Nedostaje mi zvuk kliktanja releja. :)

 

Edited by yoxa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poprilično sam siguran da ovde ne klikće relej nego da pišti zvučnik.

Releji se nalaze ispod haube, ako ne grešim.

 

Zvučnik je prosto tih, a ne znam kako bih ga pojačao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...