Jump to content
FAS Goran
yoxa

Lancia Nuova Delta 1.9 TwinTurbo - dihtung između turbine i katalizatora?

Recommended Posts

Ćao ljudi,

 

Skinuo sam turbinu i poslao u Užice, ali imam problem.

Dihtung, broj dela 51825842, je progoreo i pola ga fali.


Nisam uspeo da ga pronađem nigde danas kada sam zvao, prosto nema gde da se poruči.

 

Ostalo mi je da zovem otpade i ovlašćeni servis sutra, ali da proverim ovde da li neko možda zna gde bih mogao da probam da nađem/napravim po meri?

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

@yoxa

 

Nemaju to u Užicu?

Fiat: 51825842, GM: 55207801, Opel: 5854394. Meni ovo izašlo da je isti deo.

 

Probaj i sa ovlašćenim, ne može to da bude skupo, čak bi u ovim online verzijama ePER-a za godište tvog auta mogla da se vidi i okvirna cena. Veći problem sa ovlašćenim može da bude čekanje ako nemaju na stanju. Ne verujem da je cena veća od 20-30 evra...

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemaju. Imaju samo ponesto za teretni program i to je to.
Zvao sam da ih pitam.

 

Da, video sam da su to P/N drugih brendova, pa cu zvati sutra i Opel servis :)

 

Sto se tice ovlascenih servisa, oni to prodaju u kompletu sa svim drugim dihutnzima, pa moze da se desi da im je ostalo (tako mi kaze moj majstor koji radi kod Stojanova). Ako im nije ostalo, onda samo set koji kosta oko 10.000 dinara i ceka se oko 15 dana da dodje - sto mi nije bas idealno.

 

Ako sve ostalo propadne, nadam se da cu iskopati na otpadu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da izvines, lupetaju :thumbdown: . Cim ima svoj SN, to je poseban deo koji moze da se poruci. Imas neke stvari koje idu u kompletu, ali onda opet imaju svoj SN. Samo je pitanje da li hoce da se cimaju za sicu, koju retko ko trazi.

Zvrcni Bogunovic - dok je Milance tamo radio hteo je da izadje bas za sve u susret. Steta sto ne radi vise kod njih, bio je ispred auto-kuce i ovde na forumu. Dok je druge mrzelo da se cimaju za 300 kinti po komadu, covek mi je za 3 minuta u magacinu iskopao plasticne fiksatore za patosnice. Sto Nesa kaze, jedino je pitanje samo da li treba da se ceka 10-15 dana ako nemaju trenutno.

Evo ti podaci i za taj dihtung u ePer, kosta cca 10 EUR:

 

Untitledxx.thumb.png.09368fc45ff632bfd759dece390442da.png Untitledzz.thumb.png.cb7f8545138d0fb0caacb8c0ec16d64f.png

 

Kod ovih koji "svastare" sa delovima, to sigurno neces naci. Jedino ovlasceni, po meni da kupujes polovan dihtung nije bas pametno. Plus sto po Compatiblity listi ide samo na tu 1.9 Deltu, tesko da ces to iskopati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam kada sam menjao to da sam jedva nasao, tjst prvi put je bilo neuspesno kod mog majstora, drugi put sam radio kod Gorana i oni su sredili. Cimni i njih mozda mogu da pomognu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj na internetu da nadjes kod ljudi koji prave dihtunge po uzorku, prave buovalno za sve, za kartere, glave motora pa sto ne bi i za auspuh :)

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na kraju su mi našli u Slavija Autu prema ovim P/N-ovim a sa screenshota:
image.thumb.png.aa08554d92a167829c84d7846bffa6d6.png
Ne znam tačno prema kom od ovih, ali stiže za petak i cena je 380 dinara. :)

 

Našao sam i u ovlašćenim servisima Annus Auto (Fiat - Subotica) i AutoCentaAca (Opel), ali je rok isporuke dve nedelje što mi je predugo da čekam, a i cena je 2.200 dinara.

U "Stojanovu" su mi rekli da nemaju, a što se tiče Bogunovića, celo jutro se ne javljaju na telefon, pa sam im poslao upit preko forme.

Servis Goran ne mogu da dobijem magacionera da proverim.

 

Ne vozis Volkswagen, ides pod mac... :cry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slavija Auto, najjaca radnja na svetu :) ja tamo kupujem delove od 2004. kad sam polozio i vozio Yuga. Jednog dana, ako bog da da uzmem potpuno nov auto, mislim da cu i dalje kod njih da idem po delove :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, yoxa said:

Ne vozis Volkswagen, ides pod mac... :cry:

Pa bas je Fiat (Lancia, AR) ovde dobro opskrbljen sa delovima. Samo treba znati gde i sta traziti, malo se vise osloniti na fabricku dokumentaciju (eLearn, ePer) gde je sve hvala Bogu danas i online dostupno do u najsitnija crevca. A manje slusati bajke po radnjama i zaobilaziti one koji "svastare" sa delovima. I bukvalno sve ima da se nadje. Iz originala, preko polovnih, pa zamenskih delova u vise klasa kvaliteta - da biras prema svojim potrebama i dzepu.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda sam samo ja u pitanju, ali se nikada nisam mucio ovoliko sa trazenjem delova kao za Lanciu.

 

Delova koji su zajednicki sa Bravo-om i krupnije mehanike ima na svakom koraku - to da, ali delova specificnih za Lanciu bas i nema i oslanjam se na ovlascene dilere kao nikada pre.

 

Takodje, nikada ranije nisam ovoliko morao da istrazujem pre kupovine.

Uglavnom sam samo ulazio u prodavnicu i na "dobar dan" nasao sta mi treba. :)

 

Elem, nije ni vazno. Ne smeta mi, samo kazem kako je smesno da, cim je auto malo redji - odmah problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, yoxa said:

Ne smeta mi, samo kazem kako je smesno da, cim je auto malo redji - odmah problem

Sem karoserijskih delova, od ostalih stvari nista nije toliko redje, koliko se svodi na kur*obolju prodavaca da se malo snadju ili edukuju. Kao sto rekoh, neki za jeftinije sitnice nece ni da rade svoj posao...

Neke stvari pasu jos sa Stila i visestruko su jeftinije. Evo ti bas banalan primer, na vise mesta nalazim da je za Bravo/Deltu npr. polen filter skuplji nego za Stilo. A bukvalno ista stvar je u pitanju, isti SN dela :D :

 

Untitledzz.thumb.png.ee645c3fcdff42dd32ddd1b98ff9cce2.png

 

A pojedini "hvataju" na foru da su Bravo/Delta noviji modeli, a oba vozila su pocev od platforme i stvari ispod sminke upravo unapredjeni Stilo. Izvinjavam se za ovaj deo off-a, ali poenta je sta tek onda rade i kakve bajke prodaju za skuplje i stvarno egzoticne stvari. Opet kazem, cast izuzecima. A forum i sluzi da se svi zajedno pomognemo i edukujemo, od fabricke tehnicke dokumentacije je bar sve sada na dohvat ruke online i dobijes najpouzdaniju mogucu informaciju sa par klikova. Secam se kako mi je bilo zezanje sa tada novim Stilom pre 13-14 godina. Sve informacije na kasicicu, sa par stranih foruma (ovaj nije ni postojao), uglavnom je bilo "u se i u svoje kljuse" :) .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto bi rekli, iole budi zahvalan da Delta nije "unikatan" auto po pitanju delova, kao što kolege kažu jer jedina bitnija stvar koju treba da "doučiš" je korišćenje ePer-a....onda shvatiš da možeš svašta da tražiš i od prethodnih modela (posebno kada je isti blok 1,9) i vešanja (Stilo/Bravo). 

 

U suštini, Delti je najskuplji exterijer i enterijer (odnosno ono što je stvarno izdvaja kao posebnu) dok mehanika bi stvarno trebala biti poslednja stavka. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigla turbina, montirano sve. :)

Vise se ne cuje "zvizdanje" cak ni malo.

Zadnjih 2000km se culo jace nego inace.

 

Na obe turbine je stradala osovina i zamenjena je.

 

Slog me mal' nije strefio zbog cene, jer nisu napomenuli da je cena servisa koju su mi dali (200-300€) cena po turbini, a twin turbo zapravo znaci double trouble. :cry:

Remont je kostao 600€, a ja spremio 300€.

 

Kako god, sada je sve utegnuto, pa cak i nesrecni dihtung koji je stigao iz Poljske za neverovatnih 380 dinara. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...