Jump to content
FAS Goran
Ticma

Audi A6 allroad

Recommended Posts

Nema on tu heldex igracku od pogona, pravi je quattro
Ne mrdam ga jos par sati dok malo rese puteve okolo...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na tom parkingu ti je bolje da izadjes prvi jer kako ciste sneg sa okolnih kola tako bacaju na tvoja, a svima uzimaju pare za ciscenje ovi sto rade tu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvlacio sam C klasu 2019 sajlom iz snega i to na parkingu, ne mogu da zamislim kako se odvezao sa planine kada na parkingu nije mogao da se mrdne...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš ti trenutke (pa i na Kopu ) kada ti ne pomaže ni da imaš "Pinzgauer".

Prosto, nekada visina i kvalitet snega prevazilaze tehničke moći vozila (taman da imaš lance na svakom točku na AWD-u) i u tim uslovima sve što možeš da postigneš, jeste da naneseš štetu na svom vozilu.

A najveća je blagodet ako čovek ima iskustva i mudrosti da prepozna gde je ta granica, mada tu često treba i dosta sreće.

Ja sam pre sadašnjeg CRVa vozio debelo preko decenije ladu nivu i vitaru i ako nešto statistički mogu da tvrdim - za sebe - daleko više puta sam se uglavio sa 4WD, nego li sa 2WD. Ne zato što su oni 4WD bili loši, već zato što sam često srljao kao teška budala, misleći "ma može to da prodje, 4WD je .." A može moj ...

Sa 2WD maltene nikada nisam imao problema u snegu, mada sam išao redovno zimi na iste planine na koje sam išao i sa 4WD. Sa prostog razloga jer sam sa 2WD postupao mudrije, opreznije.

Edited by moron

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovoliko snega gore skoro nije bilo u martu da se ja secam, sutra idem ponovo, nadam se bez smetova ovaj put iznad Srebrenca. Par ljudi je ne videci sneg na putu samo uletelo i ostalo zabijeno, jedva su se iscupali. Nisam pokusavao nista extremno ali skoro pola metra nesabijenog snega gura bez muka

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gore na Kopu očekuju ovih dana još 70 cm snega ( tako piše na "Infokopu", prognoza za subotu i nedelju je sneg ). Ako budu čistili put i parkinge kako treba, biće ok, ali, u kontaktu sa dve osobe ovih dana sam dobio info da je po tom pitanju (bila) katastrofa.

A za to da može "Audi samohotka" da prodje kroz skoro pola metra snega (bez ošetećanja), ja ti skidam kapu  :) 

Npr, kada naidje na (vlažan) sneg znatno veće dubine od klirensa, Lada Niva može do neke mere da "gura" (vlažan) sneg ispred sebe, ali, kako se taj sneg sve više "nakuplja" ( a tvrd je, jer je vlažan ), u jednom trenu Lada Niva svakako stane. Nekada se (zbog oblika metalnog štitnika prednjeg mosta samo "popne" (sklizne) prednjim mostom na taj zbijen nagurani sneg ( pa prednji točkovi ostanu da vise ), a nekada prosto, kako snežna grudva ispred raste, ne može više da gura toliku snežnu santu iz spred sebe. I stane ( a točkovi proklizuju).

A pri svemu tome, na Ladi Nivi nemaš napred ili ispod bilo koji plastičan deo koji bi polomio (niti je neki pomoćni agregat motora ili hladnjak nisko i pod rizikom). Ne možeš da napraviš štetu.

Sa bilo kojim savremenim AWD vozilom da to probaš da uradiš u pola metra vlažnog snega, mislim da bi prošao slično, u smislu da bi pre ili kasnije svakako "stao" ( ne može ni "ULT" ili "RADOJE DAKIĆ" da gura sneg bez granica :) ), ali, ako bi bio baš uporan, mislim i da bi to na kraju bio i fijasko od par hiljada evra štete ( razne plastike, hladnjaci, sonde i ko zna šta još ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pricamo o 5 metara duzine a i manje rastresitog snega na parkingu, bukvalno je kao puder bio...
Da je neka veca duzina ili da je mokar sneg verujem da ne bi vise od pola metra prosao dok se ne sabije


Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde prvo mora branik da bi se skinuo far

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikad na forumu nismo imali toliko ozbiljnih masina.

Osecam se kao da vozim skroz downsizovan motor sa 2.0 :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...