Jump to content
FAS Goran
GoranZagorac

Fiat 500L 1.4 - ESC, Hill holder, senzor ugla

Recommended Posts

Pozdrav,

Da li je neko imao ovaj  problem sa Fiatom 500L 1.4 benzin. Naime pre par dana počela je da mi se pali lampica za ESC i izbacuje da su hill holder i senzor ugla nedostupni. Auto je inače sa ugradjenim plinom. Akumulator je nov, servis uradjen pre par km, trap pregledan sve je o.k. jedino sto mi je konstantno upaljena lampica check engine ali to je predpostavljam zbog plinskog uredjaja koji nema komunikaciju sa motornim kompjuterom (gledaću to da rešim). svakako ću otići negde u servis na dijagnostiku nego dok ne skupim parice čisto me zanima šta bi moglo da bude

 

Hvala unapred na sugestijama 

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

zakazao sam servis plinskog uredjaja pa ću videti šta se dešava, u koliko se pojavi ponovo greška onda u kompletu sve na dijagnostiku pa da vidim u čemu je problem

 

Hvala

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si skoro menjao akumulatior, probaj kada upalis kola da smotas pun levi i pun desni. Slicno se javlja i kod Stila/Brava kada se menja akumulator. Moze biti i da ti se akumulator prazni (ne radi punjenje ili je slabo ili eventualno neki kontakt.

Ps, pozdrav od Ivana (Argon18)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na savetu, akumulator sam promenio zato sto je predhodni vlasnik stavio akumulator od Vespe rekao bih, pokusacu to sa volanom pa cu videti da li se nesto desava  

pozdrav

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Braca92

I meni se povremeno pali hill holder is unavailable...

Najčešće kad polako kočim pred semaforom. Hill holder inače radi u pravim situacijama za njega. Drži par sekundi stisnutu kočnicu dok ne krenem uzbrdo.

Ne bih rekao da je kod mene aku problem, jer je star godinu dana i nemam problema sa bilo kakvom drugom elektronikom.

Nemam rešenje za ovaj problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glupav razlog ali sam imao situaciju pri menjanju aku, koji je imao neznantno manje kaleme od prethodnog Marellija - proverite kontakte za labavost i ako su postavljeni vise - 'svucite' ih dole ka telu akumulatora sa cekicem i srafcigerom. Hoce kontakt da zeza. 

 

Drugo je neki senzor na kutiji akumulatora koji moze biti olabavljen. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Akumulator je relativno nov, provericu kasnije. A negde sam procitao da je i mikroprekidac iznad papucice kocnice. 

Spusticu kleme pa cu proveriti, ako nije to sta bi dalje mogao da proverim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...