Jump to content
FAS Goran
Lancia1992

2010. Lancia Delta 1.4 TJet 150 Oro

Recommended Posts

Ljudovi pozdrav svima. Novi sam na forumu. Tek sam uzeo lanciu delta 1.4 150 hp 2010 sa oro opremom. I zaljubio se na prvi pogled. Imam sad nekoliko nedoumica. Uglavnom sve radi super uzeo sam je u autokuci sa 98000 predenih km. Platio 6000 evra. Utegnuta kao nova.

 

Sad me zanima kad ga startam hladnog prvo obrtaji idu nesto iznad 1000 pa se vrate na oko 750 . Dok se ne zagrije.

Dalje sam primjetio da na oko 2200 obrtaja ima drugaciji zvuk u kabini. Kao da malo bruji. Tako je u svakoj brzini. Cim prede 2000 pa do 2500 obrataja ima taj drugaciji zvuk. Da li to treba da me brine posto nisam do sad vozio benzinca nikad. Rekao mi je ovaj sta god primjetim da mu vratim da to napravimo. Ima li neko slicna iskustva.

Na koliko obrtaja otrprilile mijenjati brzine i ispod kojih obrtaja ne voziti. Izvinite na dugom postu. 

 

15744320471.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Lancia1992

 

Dobrodošao na Forum :welcome: 

Prebacio sam ti temu u deo Foruma gde se predstavljaju automobili. :thumbup: 

 

Za tehnička pitanja imamo poseban deo Foruma - klik OVDE. Ne možemo sve trpati što nas zanima u jednu temu jer se tu više niko nikada ne bi mogao snaći šta se pisalo.

Konkretno, potpuno je ok da hladan motor radi na malo većim obrtajima i da mu broj obrtaja u leru nakon toga opadne.

Oko zvuka u kabini, tj. tog brujanja najbolje da otvoriš posebnu temu o tome ovde.

 

Možeš baciti pogled i na ovu temu, čisto da vidiš da možda nisi još jedan sa istim problemom, da možda i kod tvog 1.4 TJet nije reč o istom nosaču. :) 

 

14 minutes ago, Lancia1992 said:

Na koliko obrtaja otrprilile mijenjati brzine i ispod kojih obrtaja ne voziti.

Klik OVDE.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/29/2020 at 9:06 PM, Lancia1992 said:

...Na koliko obrtaja otrprilile mijenjati brzine i ispod kojih obrtaja ne voziti....

 

 

Osećaj i osećaj. Menjaš po potrebi i guštu a ispod 1000rpm nemoj voziti. Hoće da se ugasi  :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...